"Domowe" detergenty do ekologicznego czyszczenia

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1

"Domowe" detergenty do ekologicznego czyszczenia




przez culbuto » 24/02/13, 10:00

kamień gliniasty jest bardzo drogi. niewłaściwie! Zrób to sam..........
http://cabine36.over-blog.com/article-r ... 75797.html

jeśli chodzi o glinę, teraz wybieram najtańszą. pokruszona zielona glinka. z ładnym uśmiechem i swoimi sarnimi oczami, zatrudnij małego męża, żeby zmiażdżył go tłuczkiem. i przesiać wynik ciężkiej pracy swojej ukochanej. w końcu bierzemy ślub na dobre i na złe :D ..........
i mydło, możesz je również przygotować w domu z czarnym mydłem.

gdy kamień wyschnie, przesuń po nim wilgotną gąbkę, a ona wyczyści wszystko: łazienkę, kuchnię, płyty grzejne, ślady kamienia, samochód itp. bez drapania.
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 10:20

do prania: popiół dla szczęśliwców, którzy mają kominek, bluszcz dla pozostałych
Sto liści bluszczu, 2 litry wody, 1/2 godziny.
Bluszcz pnący (Hedera helix) dzielnie opiera się wszelkim zanieczyszczeniom miejskim i przystosowuje się do niemal wszystkich gleb. Zbierz sto liści, wrzuć je do wrzącej wody na dziesięć minut. Zdejmij z ognia i ostudź. Zmiażdż liście w młynku do warzyw o dużym otworze (lub ugniataj je rękami). Włóż je z powrotem do soku, a następnie przetrzyj wszystko przez sito. W tym ciepłym soku możesz namoczyć jedwabie, delikatne tkaniny wełniane, dowolne tkaniny, dokładnie tak, jakbyś używał komercyjnego detergentu.

Sok z bluszczu służy również jako baza szamponu. dodając orzechy włoskie, używane orzechy mydlane (aby uzyskać trochę piany!), agar agar, rośliny itp., robię świetny szampon. jak szampon bluszczowy o zapachu mięty kakaowej. z prawdziwym (etycznym) kakao i miętą ogrodową. Kakao nie jest zbyt ekologiczne, przyznaję, ale nie jest też obowiązkowe w przypadku szamponu. tam to po prostu „luksus”.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 13:40

Re


Dzięki jeszcze raz ;) .

ośmielę się powiedzieć, że zrobię temat na temat szamponu, tak, ośmielam się, proszę :) ...

W przeciwnym razie dodam 3 znane wskazówki, ale które również są przydatne:

*Ocet biały = Odkamieniacz (wapno do toalet), czyści, do bielizny działa zmiękczająco

*dla miedzi:
2 łyżki mąki

3 łyżki grubej soli

1 do 2 łyżek białego octu.

wymieszać składniki w odpowiedniej kolejności.

* Soda oczyszczona (nie mieszać z octem, jest bezużyteczna, zasadowy ocet z kwasu bica, powoduje pienienie i neutralizację pH... mam rację? :) )

Bica, pozwolę ci odkryć pewne rzeczy, do których jest zdolna...

http://www.truc-malin.com/bicarbonate-d ... t1493.html

robi wrażenie, a lista nie jest kompletna...

Na koniec powiedziałbym:

*czarne mydło i soda oczyszczona:

1 łyżka mydła na łyżeczkę bicy w litrze wody, niektórzy podgrzewają, żeby dobrze wymieszać (próbowałam bez to prawda, że ​​słabo się miesza i z czasem się rozdziela).

Dziękuję za przepis na proszek do prania na bazie bluszczu, na lato jest idealny, nie wyobrażam sobie, żebym latem celowo rozpalała ogień, żeby powstał popiół... :) ...
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 13:51

bidouille23 napisał:
Dzięki jeszcze raz ;) .

ośmielę się powiedzieć, że zrobię temat na temat szamponu, tak, ośmielam się, proszę :) ...


cóż, tak, wiem, ale to ten sam podstawowy przepis :D dlatego to zmieszałem. W takim razie odkopię temat....

cytryna, wodorowęglan i ocet czynią cuda w czyszczeniu i odkamienianiu niewielkim kosztem. Potwierdzam.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 14:36

dziękuję za temat o szamponie, bo nagle jest wszystko, czego potrzeba do utrzymania domu, pościeli i ciała...

W rezultacie jest to dość kompletne. :) , super, myślę, że Christophe dobrze zrobi, że zgrupujemy wszystko w jeden temat, którym mogłyby być „podstawowe produkty do pielęgnacji domu i ciała” i zrobimy z tego gwiazdorski temat ;) ...
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112