elektroliza poprawiła

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 13/11/12, 12:34

Cholera, to głupie, któregoś dnia zrobiłem wielkie porządki w biurze i wyrzuciłem mój pierwszy chlorator "Benedicta". Mógłbym się wkurzyć, żeby zobaczyć, czy prąd naprawdę przechodzi od 1 V!!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/12, 12:49

jeśli ma być tylko do pomiaru napięcia to nie trzeba robić prawdziwego elektrolizera: 2 kawałki drutu namoczone w słoiczku i wystarczy

z czystym mocznikiem nie przepuszcza żadnego prądu poniżej progu napięcia rozkładu mocznika

z wodą i czystą sodą nie przepuszcza żadnego prądu poniżej progu napięcia rozkładu wody

ale w pełnym moczu jest wiele innych rzeczy: jest całkiem możliwe, że prąd przepływa z niskiego napięcia bez wytwarzania użytecznego wodoru

zabawny eksperyment, zrób anodę z cynku, a katodę z miedzi i zewrzyj je bez generatora elektrycznego: będzie działać samodzielnie, ponieważ napięcie wytwarzane przez tę cynkowo-miedzianą baterię będzie wyższe niż napięcie potrzebne do rozkładu mocznika
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 13/11/12, 13:03

chatelot16 napisał:jeśli ma być tylko do pomiaru napięcia to nie trzeba robić prawdziwego elektrolizera: 2 kawałki drutu namoczone w słoiczku i wystarczy


Co prawda ale tam miałem 2 płytki o dość dużej powierzchni kilka mm od siebie, mogłem przepuścić spory prąd przy niskim napięciu, przez co zrobiłby się fajny przepływ gazu.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 13/11/12, 16:09

Właściwie nie miałem żadnego doświadczenia z elektrolizą, ale do fabryki przyjechał gość na próbną wymianę pompy bąbelkowej używanej do oddzielania kłaczków w naszym systemie uzdatniania wody, aby zwiększyć bulgotanie, dodał sól do ścieków, jego chlorator działał na 24 woltach i 15 amperach bez soli, przy amperach soli wzrastających do 100 amperów, wciąż poniżej 24 woltów z dużo większą liczbą bąbelków, dlatego doszedłem do wniosku, że mocznik, który zawiera więcej soli, powoduje zwiększone zużycie.


Ale mogę się mylić, ponieważ nie mam żadnych osobistych doświadczeń poza tym.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
laser
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 16:34

Wynik badania HHO




przez laser » 30/01/13, 20:06

Witam wszystkich, a było już wiele osób w tym temacie!
Osobiście przeczytałem prawie wszystko, + net + filmy badawcze itp. Z pasją zabrałem się za ten temat
Po 1 roku testów praktycznych,,,
I:
Wyposażone 3 samochody (dwa z silnikiem Diesla, jeden z benzyną)
Zakupiono 3 modele (307/307/super5)
12 modeli wykonanych przeze mnie (w tym jeden podarowany do ulepszenia jednego z dostępnych na rynku)
Płyta duża mała karbowana perforowana stal nierdzewna tytan itp
regulacja chipa itp

Raport końcowy: to nie działa = złapać czarnucha!

Teraz po "moim chodniku" jestem otwarty na przeciwnika
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Re: Wynik badania HHO




przez NLC » 30/01/13, 20:16

laser pisze:
Teraz po "moim chodniku" jestem otwarty na przeciwnika


Przeciwnicy nigdy niczego nie testowali, ale i tak będą ci zaprzeczać! :D
0 x
laser
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 16:34




przez laser » 30/01/13, 20:32

Konieczne jest również, aby określić, kochanka dobrze spotkać przeciwieństwo, w szczególności jednego z mówców forum (niektóre z nich zostały usunięte) chciał wiedzieć więcej.
To biznes, ani więcej, ani mniej, jeśli słowo biznes można porównać do chwytania czarnuchów.

Podkreślam, że mam szczęście, że mam dostępne wszystkie obrabiarki do wykonywania modeli, więc mierzę zastosowanie i kontrolę oraz kontroluję wszystko (materiały, cięcie laserowe, składarkę, pojazdy firmowe itp.)
Szczerze mówiąc, chciałem wprowadzić na rynek generator, ale najpierw, z powodów etycznych, chciałem zobaczyć! wiedzieć, o czym mówię.
klapa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/05/13, 16:47

BasiC71 pisze:

Cześć wszystkim W pierwszym temacie przedstawiam się, Laurent 31 lat. Od dawna interesuję się innowacyjną energią i technologiami, więc często to czytam forum bez interwencji. Dobry majsterkowicz i samouk, zdecydowałem się dzisiaj poprosić społeczność o projekt, nad którym pracuję.

Mam kampera C25 z 1985 roku, silnik benzynowy 1.8 l. Wyposażyłem go w 3 panele fotowoltaiczne po 40W równolegle (120W szczytowo) podłączone do regulatora ładującego ogniwo 130 Ah.

Podczas jazdy alternator przejmuje panele, które rozładowują się na swoich diodach.

Dlatego moim pomysłem jest stworzenie drugiego obwodu, zaczynając od paneli słonecznych, z przełącznikiem (w styku rozrusznika, jeśli to możliwe), aby zasilić jeden lub więcej reaktorów i wtryskiwać mieszaninę tlenu i wodoru do wlotu powietrza silnika.

Przeczytałem temat nlc na temat ulepszonej elektrolizy
https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

Zauważyłem, że panele dostarczają od 17 do 20 woltów. Jeśli postępuję zgodnie z jego logiką, mogę zwiększyć do 7 lub 8 reaktorów o napięciu 2 woltów.

Czy pomysł trzyma wodę? Jakiego wyniku mogę się spodziewać? Czy istnieje ryzyko dla silnika?

Równocześnie poszukiwałem rozwiązania dla silnika Stirlinga, polegającego na odzyskiwaniu ciepła z silnika. Jedyne przystępne dla mnie wydają się bardzo słabe:
http://fr.aliexpress.com/item/Hot-Air-S ... 11182.html

Jaka może być moc tego generatora, który świeci 4 niebieskimi diodami? Czy warto połączyć to z produkcją paneli? na przykład na noc...?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/05/13, 16:53

Dałbym 7 elementów, nie więcej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić 2 X 7 „od głowy do ogona” (czyli np. negatyw w środku i po 7 elementów z każdej strony).

Weź pod uwagę w szczególności prąd dostarczany przez panele.

Co ciekawe, panel słoneczny ma prąd znamionowy dość zbliżony do prądu zwarciowego.
W prądzie zwarciowym napięcie jest prawie zerowe, więc nie ma już elektrolizy.

Wskazane będzie zatem przeprowadzenie testów stężenia elektrolitu, napięcia na zacisku, ponieważ przy określonym prądzie elektrolizer odpadnie.

Możesz wyprzeć się ojca i matki, zabić sąsiada, sprzedać siostrę jako niewolnicę, uniknąć podatków itp., ale nigdy, przenigdy
nie możesz:

Zapomnij o prawie Ohma! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/05/13, 20:28

panele 12V są puste 20V? nie jest nowy, ale kiedy jest pusty, nie ma prądu

jeśli mówimy, że to panele 12 V, to dlatego, że są dobre do ładowania akumulatora 12 V… który ładuje się przy 13,5 V
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89