Fotowoltaika, wiatr? Oszustwa i najlepsze praktyki?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 03/07/12, 05:50

Tak, to jest drogie. 22000 €
Ale tak naprawdę gra kredytowa kosztuje mnie 7 euro miesięcznie.
Samofinansuje się, jest rozdawane.
Musiałem zapłacić za instalację licznika, to wszystko.
Mógłbym mieć taniej: z chińskimi panelami, bez stalowej blachy uszczelniającej i bez SMA: za frytownicę inwerterową, która skwierczy, jak wiele z nich.

Były oceaniczny napisał:W przypadku mocy 3 kW nie trzeba płacić podatku od przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej, podatku VAT w wysokości 7% i korzystać z samofinansowania.
...
Jeśli zainstalujemy więcej, VAT wzrośnie do 20%, dochód będzie podlegał opodatkowaniu i samofinansowanie już nie nastąpi.

To jest bardzo sprawiedliwe.
Obniżony podatek VAT i zysk niepodlegający opodatkowaniu: piękna nisza.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/07/12, 23:16

We Francji, aby otrzymać pomoc, należy go zintegrować z dachem.
Następnie usuwa się płytki, wycina łaty, montuje tacę hydroizolacyjną, podpory, panele i złącza.
Krótko mówiąc, nawet jeśli mamy wyższą cenę za kWp, pozostaje jeszcze usługa montażu i 20-letnia gwarancja, a gdy zobaczymy cenę przedłużenia gwarancji w sprzęcie AGD…
Cóż, ponieważ jest samofinansujący i początkowo dla mnie nie mam na celu wcale strony finansowej, ale raczej aspekt zdecentralizowanej produkcji dzięki zapewnieniu mojego dachu...
Ponadto za 20 lat będę miał panele słoneczne o mocy 2,4 kW, które wytrzymają co najmniej 15 lat, co mnie nic nie będzie kosztować, a przyniesie mi ponad 2400 roros rocznie przez 12 lat.
Więc to da mi panele za -12 euro za WC : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 25/08/12, 12:48

Halo

Kiedy wiesz, że „wysokiej klasy” instalacja jest obecnie sprzedawana za około 12000 XNUMX euro… poszukaj błędu…

ponadto, jeśli pod instalacją masz tacę stalową, jesteś objęty uproszczoną integracją i nie przysługuje Ci maksymalna cena zakupu od EDFOA

Gorąco i szybko zapraszam do otwarcia postu i zamieszczenia zdjęć swojej integracji i sprzętu oraz charakterystyki wycen, abyśmy mogli dokonać pełnej oceny Twoich instalacji..(wyślij mi wiadomość na PW z linkiem do posta )

masz także GPPEP: http://www.gppep.org/

aby pomóc i doradzić na ten adres e-mail: litigation@gppep.org

możesz również utworzyć arkusz BDPV, aby monitorować prawidłowe funkcjonowanie instalacji w czasie: http://www.bdpv.fr/index.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 29/08/12, 22:15

Montaż za 2 dni, za 3 dni jadę do Lotaryngii. Zdjęcia przyjdą później : Chichot:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 11/12/12, 22:34

:zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:
RETEX (POWRÓT DOŚWIADCZEŃ to nie zabawa).
Prawidłowa instalacja, ale rozliczenie za szkolenie, które się nie odbyło.
Nadal nie mam połączenia z EDF.
Nie mam żadnego podręcznika ani kabla do transmisji danych do komputera, aby zobaczyć, co robią turbina wiatrowa lub panele.
Nie da się stwierdzić, czy działa dobrze, czy nie. :zaszokować: : Evil: :zaszokować: : Evil:
X. ponowne uruchomienie skrzynki dziś wieczorem, aby mieć przynajmniej instrukcje i kable do zarządzania instalacją.
Przygotowuję się do pójścia dalej bo za niewykonane usługi naliczono mi opłatę.
Na razie milczę na temat ich imion, ale kiedy rozpoczną swoje działania, zrobię im „reklamę”, otwarcie mówiąc o moich doświadczeniach… Ale najpierw ich ostrzegę. : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/01/13, 23:36

Nadal nic więcej. Udany telefon do przedstawicielki handlowej, która powiedziała mi, że skontaktuje się z działem technicznym. To było 3 tygodnie temu. Przejazd firmy, która dokona połączenia. Na mój koszt a priori, dlatego rozwiązanie pod klucz...
Powiedzieli, że około połowy lutego.
Krótkie panele zamontowane 31 sierpnia i podłączenie w połowie lutego, prawie 6 miesięcy później... Trzeba uzbroić się w cierpliwość...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Ogłoszono terminy




przez fabio.gel » 04/01/13, 16:49

Były oceaniczny napisał:Nadal nic więcej. Udany telefon do przedstawicielki handlowej, która powiedziała mi, że skontaktuje się z działem technicznym. To było 3 tygodnie temu. Przejazd firmy, która dokona połączenia. Na mój koszt a priori, dlatego rozwiązanie pod klucz...
Powiedzieli, że około połowy lutego.
Krótkie panele zamontowane 31 sierpnia i podłączenie w połowie lutego, prawie 6 miesięcy później... Trzeba uzbroić się w cierpliwość...



Cześć Oceano

Odwiedziłem firmę EDF-ENR w celu uzyskania wyceny (16500 3 euro za przyłącze o mocy 6 kW wliczone w cenę), a ogłoszony termin faktycznie wynosi XNUMX miesięcy. :|
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/01/13, 16:56

1) Kilka nieporozumień w powyższym:

a) wyraźnie rozróżnić „zintegrowane”, „uproszczone zintegrowane” i „niezintegrowane” (umieszczone na ziemi lub na tarasie) itp. Progi i ceny nie są takie same...

b) nie należy mylić kwc (kilowatoszczytu) z kw (mocą) i kWh (energią wyprodukowaną i sprzedaną, a zatem rozliczaną)

- kWp jest cechą panelu; przy takim oświetleniu standaryzowana jest to moc panelu... Pozwala to porównać dwa panele (wyszukać najlepszy stosunek kWp do ceny, chyba że istnieją szczególne ograniczenia: brak powierzchni, gorące obszary itp.)

- moc instalacji w kW waha się od 0 (w nocy) do „z nieba…”). X może być bardzo odległe od mocy panelu w kWp lub blisko niej...

- wytwarzana energia będzie zależała od nasłonecznienia regionu; tutaj, w Alzacji, 1 kWp może wyprodukować od 1 do 100 kWh rocznie.

c) wyraźnie rozróżnić „poniżej 3 kWp” z pełnymi korzyściami podatkowymi (zastrzeżonymi dla gospodarstw domowych): VAT 7%, ulga podatkowa, zwolnienie z podatku dochodowego... i producenci profesjonalni....

Jest to opłacalne, pod warunkiem, że dobrze zorganizujesz swój projekt! I nie dajcie się zwieść... Aby pracować nad nowym projektem o mocy 80 kWp (po pierwszym o tej samej mocy), potwierdzam dane Régismu. Ale trzeba ostro negocjować. Moment jest korzystny, po pęknięciu bańki. Niektórzy instalatorzy stali się realistami, chcąc zachować pracę...

@Ex-ocean:

Nie rozumiem, jak w Lotaryngii, mając niecałe 2,8 kWp, można liczyć na 2 euro???

Twoje 2,8 kWp wyprodukuje, powiedzmy, 3 „gwarantowanych” kWh w przeciętnym roku, sprzedawanych za około 000 centy. To około 34 euro!

Nie rozumiem Twojego projektu????

Polecam zajrzeć też na tę stronę: http://www.photovoltaique.info/

Lub oszacuj „rentowność” tutaj: http://ines.solaire.free.fr/pvreseau_1.php

I mając solidne podstawy, dobrze uzbrojony, aby tam dotrzeć, będąc liderem projektu (a nie dać się oszukać)…

[Uwaga: zielony brzeg, widzisz? ta, która sponsorowała francuską drużynę piłkarską, prowadzi politykę „greenwashingu”, co oznacza, że ​​jest dość otwarta na finansowanie tego typu instalacji]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/01/13, 17:03

I nie zapomnij:

Za 20 lat jest duża szansa, że ​​jeśli użyjesz dobrej marki, Twoje panele będą nadal działać, a redukcja będzie mniejsza niż „gwarantowana”…

I wisienka na torcie:

- cena zakupu Twojej energii elektrycznej z pewnością wzrośnie do około 20/25 centów za kWh; wtedy pochłoniesz siebie; pozwoli to zaoszczędzić dużo pieniędzy od teraz do tego czasu; zapobiegnie to popadnięciu w „ubóstwo energetyczne”...
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 04/01/13, 17:15

Były oceaniczny napisał:Nadal nic więcej. Skuteczny telefon do sprzedawcy
...
Musisz być cierpliwy...


U mnie podobnie, umowa zaczęła się 12 miesięcy po zakończeniu pracy.
Pierwszy technik EDF, który odchodzi, stwierdza, że ​​to niewłaściwe połączenia (faza zamiast przewodu neutralnego: brązowy zamiast niebieskiego na wyjściu falownika).
A skoro nie może interweniować na tym poziomie: ponowna wizyta przez przedstawiciela handlowego firmy, która to montowała (szybko) i wszystko wraca do normy. Po prostu włożyłem brązowy przewód w miejsce niebieskiego.

Te 12 miesięcy to po części moja wina:
Chciałem dać sobie jak najwięcej zastrzyków, aby dotrzymać nadchodzących terminów: co zadziałało bardzo dobrze.
Podzieliłem projekt ustawy o EDF na pół.
Inna przyczyna: rozwód i brak pieniędzy na koncie.
Nie wysłałem jeszcze faktury za pierwszy rok, a minęły już dwa lata.
Właśnie skontaktował się ze mną „zobowiązanie zakupu EDF” w celu odzyskania moich oczekujących 4500 euro.
4500 euro, które zostanie przekazane bezpośrednio na kredyt fotowoltaiczny: oczywiście.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 101