Siła nabywcza, spekulanci kryzysu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 09/10/08, 15:26

Gruszka Belle Helene napisał:
Ale to jest jak latające spodki i inteligentne kobiety, wszyscy o tym mówią, ale nikt nigdy tego nie widział.


.........Jak dobrze ????? Nie wiedziałem, że posiadanie męskich atrybutów czyni cię mądrym....... szybko, mam zamiar przeszczepić parę : Mrgreen:
Ach, w końcu zastanawiałem się, jak długo ona będzie to trzymać !!!

Oczywiście miałem na myśli: „Święty Mikołaj i inteligentne kobiety…” : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 09/10/08, 16:47

: Wink: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez Christophe » 09/10/08, 18:57

C moa napisał:Czy wiesz przy okazji: : Lol:
Czy wiedziałeś ?? 4-5 największych prywatnych koncernów naftowych (Exxon, Chevron, BP, TOTAL, Shell) reprezentuje tylko 12% światowej produkcji ropy.


Trochę mnie to dziwi, bo często mówi się, że jest 7 kierunków (7 sióstr, 7 sióstr, ale wiesz to lepiej ode mnie)…

TOTAL, BP i SHELL nadal zapewniają... Powiedziałbym, że 100% dla Francji (w przybliżeniu) i dużej części Europy Północnej oraz Anglii, która nadal stanowi dużą konsumpcję.

Ta sama uwaga dotyczy Exxona i Chevronu, prawda?
O ile mi wiadomo, Texaco nie jest aż tak potężne. Kto zostaje w USA? I reszta? Chiński? Indianie?

A skoro mowa o ropie, właśnie kupiłem świetną książkę, którą być może znasz:

http://www.amazon.fr/supertankers-fran% ... 2726886132

To naprawdę imponujące. Od czasu do czasu chciałbym poruszyć ten temat!

W 270 r. podczas transportu dostawczego natknąłem się na 000 350–000 2003 ton w Gilbraltarze. Była tam klasa Erika, która umyła swoje zbiorniki… współczynnik skali był imponujący! Skala około 1/3.

Lata 60-te i 90-te były wielką erą mechaniki i przemysłu we Francji... teraz wszystko zmierza do piekła...

ps: niezbyt mądre posunięcie ze strony inteligentnej kobiety... nie dostaniesz dobrego argumentu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/10/08, 19:05

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać:

Gruszka Belle Helene napisał:......szybko zamierzam przeszczepić parę : Mrgreen:


Nie zapomnij zamówić 2 płatów... mózgu, który zamierzasz przeszczepić : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez C moa » 09/10/08, 19:51

Christophe napisał:
C moa napisał:Czy wiesz przy okazji: : Lol:
Czy wiedziałeś ?? 4-5 największych prywatnych koncernów naftowych (Exxon, Chevron, BP, TOTAL, Shell) reprezentuje tylko 12% światowej produkcji ropy.


Trochę mnie to dziwi, bo często mówi się, że jest 7 kierunków (7 sióstr, 7 sióstr, ale wiesz to lepiej ode mnie)…
W rzeczywistości 7 sióstr to 7 firm, które powstały po upadku imperium Rockefellera, ale nie wszystkie znajdują się na szczycie listy. Dziś bierzemy pod uwagę 5 głównych firm (w kolejności obrotów czy kapitalizacji, nie wiem): EXXON/MOBIL, SHELL, BP, TOTAL, CHEVRON/TEXACO.
Miałem inny dokument, lepszy (i nowszy, ale niewiele się zmienił od 2000 r.), ale dzięki nim zobaczycie, że udział w rynku tych firm jest całkowicie względny.
http://britoil.canalblog.com/archives/2005/12/13/1104886.html
http://www.unctad.org/infocomm/francais/petrole/societes.htm
To wyjaśnia także, dlaczego nie wkurzyliśmy Saudyjczyków po 11 września, kiedy 3/4 terrorystów stanowili Saudyjczycy. :?
TOTAL, BP i SHELL nadal zapewniają... Powiedziałbym, że 100% dla Francji (w przybliżeniu) i dużej części Europy Północnej oraz Anglii, która nadal stanowi dużą konsumpcję.
Musimy rozróżnić wydobycie od rafinacji, ponieważ ropa nie należy do niej dlatego, że TOTAL rafinuje dla Francji. Ponadto musimy importować znaczną część naszego oleju napędowego, ponieważ nasze moce produkcyjne skupiają się głównie na benzynie (dlatego kiedyś olej napędowy był prawie tak samo drogi jak benzyna).
W Europie działają także Norwegowie Norsk Hydro i Statoil (są to firmy krajowe).
Ta sama uwaga dotyczy Exxona i Chevronu, prawda?
O ile mi wiadomo, Texaco nie jest aż tak potężne. Kto zostaje w USA? I reszta? Chiński? Indianie?
Chevron i Texaco połączyły się. Resztę spójrz na wykres, są to wszystkie krajowe firmy krajów produkujących. Niektóre, jak Petrobras (Brazylia), są bardzo dobre i technicznie konkurują z głównymi konkurentami (kilka miesięcy temu dokonali największego odkrycia ostatnich 30 lat u wybrzeży stanu Sao Paulo).

A skoro mowa o ropie, właśnie kupiłem świetną książkę, którą być może znasz:

http://www.amazon.fr/supertankers-fran% ... 2726886132

To naprawdę imponujące. Od czasu do czasu chciałbym poruszyć ten temat!

W 270 r. podczas transportu dostawczego natknąłem się na 000 350–000 2003 ton w Gilbraltarze. Była tam klasa Erika, która umyła swoje zbiorniki… współczynnik skali był imponujący! Skala około 1/3.
Nie znam tej książki, ale prawdą jest, że kiedy już na początku jesteś „na dnie” surferem lub holownikiem, robi to wrażenie.
Lata 60-te i 90-te były wielką erą mechaniki i przemysłu we Francji... teraz wszystko zmierza do piekła...
Dramatyczne jest przede wszystkim to, że gdyby pewne branże wróciły, nie moglibyśmy nic zrobić. Nasi kochani politycy chcieli, żebyśmy wszyscy poszli na studia, widzimy rezultat, stocznie atlantyckie mają pełne księgi zamówień, ale nie potrafią rekrutować i szukają firm w Europie Wschodniej (Powiecie mi, że to Europa, ale mimo to daje to kulki).

ps: niezbyt mądre posunięcie ze strony inteligentnej kobiety... nie dostaniesz dobrego argumentu!
Podobnie jak Poire Belle Hélène, inteligentne kobiety zrozumieją żart, psy stróżujące wezmą mnie za złego macho... W obu przypadkach mi to odpowiada : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/10/08, 20:40

OK, OK, szefie!

Tutaj wyodrębniłem wywiad z LeFlochem:

https://www.econologie.com/la-fin-du-pet ... -3947.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 12 / 08, 11: 43, 1 edytowany raz.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez bambus » 17/10/08, 17:43

Christophe napisał:[...] każdy dom ma teraz 2 płaskie ekrany, kilka odtwarzaczy iPod/mp3 (lub odpowiedników), 3 lub 4 abonamenty mobilne z NOWYM, MODNYM LAPTOPEM, SZCZEGÓLNIE ABY NIE MIEĆ WNĘDU PRZED PRZYJACIÓŁMI LUB PRZYJACIÓŁMI, kilka komputerów PC ..i wszystkie te urządzenia są BARDZO BARDZO często odnawiane...
[...]
A jedzenie, które idzie w parze z tymi wszystkimi błahostkami… więc zamiast je ograniczać lub eliminować, jak myślisz, co robi większość gospodarstw domowych? Kompresują budżet na ŻYWNOŚĆ i kupują coraz więcej śmieciowego jedzenia za 1ST CENĘ, aby nadal kupować swoje bezużyteczne technologiczne gówno!


Właśnie odkryłem ten wątek dzięki linkowi od Christophe'a (w innym wątku) i zgadzam się w 100%!
Wzdrygam się, gdy widzę ludzi narzekających, że „życie jest za drogie” i że mają w kieszeniach i mieszkaniach najnowszą technologię!

Gdzie są priorytety? Czy to nielimitowany abonament mobilny, czy też jedzenie dla malucha??
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez Christophe » 03/12/08, 11:48

indy49 napisał:Gdzie są priorytety? Czy to nielimitowany abonament mobilny, czy też jedzenie dla malucha??


Nie do końca tam, gdzie są priorytety, myślę, że nie we właściwym miejscu...

Ale wydaje mi się, że przez ostatnie 30 lat przyzwyczailiśmy się do jedzenia „darmowego lub prawie”…zapominając, że najdroższą energią są kalorie zawarte w ludzkim pożywieniu...

Ale do wyprodukowania „żywności dla ludzi” potrzeba około 10 kalorii „kopalnej” energii…
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez bambus » 03/12/08, 13:04

[przeniesniony do https://www.econologie.com/forums/post107043.html#107043. Nie widziałem wcześniej tej kategorii. Przepraszam]

Hej, nie znalazłem „kategorii” tematu, która odpowiadałaby mojemu pytaniu, więc zadam je tutaj, ponieważ rozmawiamy już o jedzeniu.

Ktoś mi ostatnio powiedział:
ktoś napisał:Znam kogoś, kto jadł wyłącznie produkty organiczne, ale jego córka miała problemy. Zrozumieli, że to fosforany ich osłabiają.
A facet dalej mówi, że produkty organiczne zawierają więcej fosforanów niż inne i że odkąd zaczęła jeść tradycyjne produkty, sytuacja jest znacznie lepsza.


:zaszokować:
Jestem bardzo zdziwiony tymi stwierdzeniami...
Fosforany to gówno zawarte w nawozach chemicznych, prawda? Dlaczego więc w produktach organicznych miałoby być więcej niż w innych?
Mam wrażenie, że ten pan całkowicie zmienił fakt, plując na żywność ekologiczną i wychwalając żywność przemysłową...
Krótko mówiąc, zastanawiam się, czy nie odwrócił ról!?

Kto ma rację :?
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/12/12, 22:26

Super siła nabywcza (La Chanson du Dimanche, seria, sezon 1)

http://www.youtube.com/watch?v=tiYfadqOGsA
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148