Leczenie ramy przed izolacją poddasza?

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Bearpanda
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 17/11/10, 23:34

Leczenie ramy przed izolacją poddasza?




przez Bearpanda » 08/06/12, 01:28

Witam, nie znalazłem postu na ten temat a mimo to wydaje mi się to istotna kwestia w kontekście remontu:
Szkielet mojego domu jest stosunkowo zdrowy, z wyjątkiem jednej farmy, która ma liczne jamy koziorożców.
Ale ani śladu świeżych trocin, ani żadnego hałasu w belkach (wydaje się, że słyszymy larwy przeżuwające drewno, ja nic nie słyszę!). Skąd więc możemy wiedzieć, czy te dziury są dowodem na istnienie żywych larw, czy też są pozostałością po dawnym ataku, który zostałby zatrzymany przez wcześniejsze leczenie.
Jestem właścicielem tego domu dopiero od 2 lat i nie posiadam historii prac, które mógł wykonać poprzedni właściciel. (dom z lat 60-tych)

Sprowadziłem firmy specjalizujące się w tego typu leczeniu, które szybko poinformowały mnie o konieczności leczenia i odpowiednio wyceniły leczenie. (około 1200 euro za dom o powierzchni około 110 m²).

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak sprawdzić czy larwy nadal są obecne i czy takie leczenie przed izolacją jest uzasadnione.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/06/12, 02:50

Z tego, co pamiętam, wiosną, jak obecnie, wychodzą larwy w postaci typowych owadów, które wylatują z dziur i których przy odrobinie szczęścia znajdziemy w okolicy kilka okazów.
Następnie pojawiają się nowe dziury, bardzo widoczne na drewnie pozostawionym na zewnątrz (wszelkiego rodzaju owady i trociny).

Jeśli drewno jest mocno uszkodzone, uderzając w nie haczykiem, zauważysz, że bardziej się kruszy i staje się mniej twarde.

Bardzo dziurawa farma jest albo zrobiona z innego drewna, albo bardziej wilgotna i czasami przepływa przez nią woda.
0 x
razputin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/10/12, 16:24




przez razputin » 30/11/12, 12:25

Moja siostra chciałaby kupić stary dom w pobliżu Béziers (Hérault), który można zobaczyć na tej stronie http://www.herault.immobilier-agence.net/achat_maison,ville,34032.html problem w tym, że renowacja ramy wymagałaby sporo pracy.
Agent nieruchomości powiedział mu, że w związku z tym do ceny domu należy doliczyć pewną kwotę, aby dom spełniał oczekiwania pary.
Ale to trochę za dużo jak na ten budżet.
Czy istnieje sposób na tanią renowację ramy?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 61