Makro Chernomobile [VE PSA Nickel Cadmium]

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 12/11/12, 12:01

Remundo napisał:nie przeszkadzasz bardziej niż ciężarówka lub samochód z przyczepą kempingową...



Przyspieszam znacznie słabiej niż 40 ton, to na pewno (na drugim moim odcinku drogi wyraźnie widzę bulwar, który mi postawili (za darmo) przy każdym zjeździe z ronda. Przyczepy w momencie wynajmu nie widać wielu na drogach...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 12/11/12, 12:01

Makro napisał:Te starej generacji Ve są naprawdę za mało wydajne do użytku poza obszarami miejskimi


Ba, na pewno nie są to pioruny wojny, które muszą odwrócić nominalne 11kW i około dwudziestu kW w szczycie...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/11/12, 13:17

jak jeździsz na węglu to rozumiem ale poza tym to nie bój się wciskać przy ruszaniu, nie to zwiększy spalanie, wręcz przeciwnie, na niskich obrotach osiągi tego silnika muszą być dość zgniłe i to moim zdaniem lepiej jest przyspieszyć szczerze na pomarańczowo, aby szybciej uwolnić waty i wrócić do zielonego, niż ciągnąć się na zielonym.
tym, co stanowi prawdziwą różnicę w konsumpcji, jest przewidywanie. Osobiście dość często jeżdżę na pomarańczowym ale nigdy na długo i mam też długie okresy przy zerowym prądzie: igła w środku, odmierzanie prawą nogą. Zwykle robię tak od 80 do 85 km autonomii, czasem więcej.
twoja historia o gliniarzach jest zdumiewająca, chyba nie mogłem powstrzymać się przed zwróceniem im uwagi, że nie zatrzymywali ludzi bez prawa jazdy za tak niewiele, kiedy czołgali się z prędkością 45 km/h.
za co to jest światło hamowania to też przyznam że jest nudne. na moim kursie mam lekki zjazd 4 km, który robię z prędkością około 70 km/h (prędkość drogowa) ze wskazówką lekko w lewo (doładowanie około 15 A) ludzie z tyłu muszą się zastanawiać, dlaczego hamuję przez 4 km bez praktycznie spowolnienie. Myślałem o zmodyfikowaniu okablowania, aby zapewnić, że światło stopu zapala się tylko podczas hamowania. Porozmawiam o tym z drugiej strony forum.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 12/11/12, 14:03

Osobiście staram się przede wszystkim pozostając w zieleni zachować moje klocki z 2001/2002 z przednich kufrów (chociaż te które poprzedni właściciel zatrzasnął były 3 z 2003 w tylnym bagażniku)... A na razie docieranie węgle przez około 500 km... Potem wracam do normalnego trybu, wielka świnia głęboko w pomarańczy, żeby się oderwać... To powiedziawszy, Dirk Pitt, mój saksofon ma ogólnie słabe akumulatory w porównaniu do twojego samochodu: przeciążenie pozwala mi tylko na 2 do 3 km zanim wskazówka zacznie opadać, zapalanie się kontrolki ładowania między 20 a 30% stanu naładowania, eco light 5 do 10 km dalej, maksymalna autonomia przy pozostaniu na zielonym 80 km i wskazówka, która nie schodzi bardzo nisko nawet podczas gwałtowne hamowanie regeneracyjne (nie dalej niż między 1/3 a połową greena) z opóźnieniem od 2 do XNUMX sekund po podniesieniu pedału (musiałeś mi powiedzieć, że pochodzi to z bloków o niskim oporze wewnętrznym, jak sądzę).
Staram się bawić w "kto chce daleko jechać..." bo byłoby naprawdę paskudnie gdybym po kilku tygodniach znalazł się z opuszczonym saksofonem bez możliwości znalezienia zapasowych baterii... Naprawdę bardzo się staram aby odwieść mnie od wszystkich złych „a priori”, które miałem z tymi samochodami… A potem zaczynam się do tego przywiązywać (jest zabawna) i doceniać ciszę teraz, gdy hamulce już nie warczą ( zardzewiały tarcze, skrzypiące w bębnach mocowania) i rzeczywiście wersja van bardzo mi służy do przewożenia moich puszek, opon i innych rzeczy...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 12/11/12, 14:14

Makro napisał:A potem zaczynam się do tego przyzwyczajać (to zabawne) i doceniam ciszę teraz, kiedy hamulce już nie buczą (zardzewiałe tarcze, piskliwe okładziny w bębnach) i rzeczywiście wersja van bardzo mi służy do noszenia puszki, opony i inne...


Przechodzi na ciemną stronę mocy!! : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 12/11/12, 15:36

Zaskakujesz mnie.. Mikser na baterie, który zbiera smażenie, aby nakarmić parujące.. Moja świta, która od lat podejrzewała odrobinę szaleństwa w moim zachowaniu „tłuszczu z pompy wtryskowej”… musi być wręcz w proces negocjowania mojego internowania w psychiatrii... Jeden z tych 4 będzie miał do czynienia z miłymi panami w bieli, którzy przyjdą ubrać mnie w ładną koszulkę z rękawami wiązanymi z tyłu...

Trudno będzie uciec bardzo daleko z moimi 80 km autonomii : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/11/12, 16:02

Makro napisał:, świecenie kontrolki ładowania między 20 a 30% stanu naładowania, eco light 5 do 10 km dalej,


Fakt posiadania zapłonu 2 świateł oddalonych od siebie o kilka kilometrów jest gwarancją DOBREGO stanu baterii. oznacza to, że spadek napięcia pod koniec rozładowania nie jest zbyt stromy.
Znam wiele PSA VE, w których 2 światła zapalają się prawie jednocześnie, co oznacza, że ​​przekroczenie pierwszego progu niskiego napięcia powoduje również przekroczenie drugiego.
ogólnie oznacza to, że jedna lub więcej baterii jest już znacznie słabsza lub nawet bliska zeru.
codzienne stosowanie tych starych VE PSA jest ich najlepszą gwarancją dobrego zdrowia (oczywiście dobre użytkowanie)
poza tym korzystam z okazji i przytaczam tutaj moje 10 przykazań użytkownika VE PSA z baterią niklową.


I- Zawsze będziesz mieć lekką stopę, jedno oko na drogę, a drugie na amperomierz.

II- Podczas uruchamiania obciążenia zawsze sprawdzisz, czy pompa wodna działa.

III- Nigdy nie zostawisz naładowanej baterii bez użycia jej przez pół dnia

IV- Nigdy w chłodne dni nie zejdziesz poniżej 25% wskaźnika (i 15% w czasie upałów)

V- Konfiskata, zgodnie z zasadami, które będziesz stosować i zawsze będziesz przewidywać.

VI- Zawsze w czasie upałów pozwolisz mu ostygnąć przed rozpoczęciem ładowania.

VII- W miarę możliwości unikniesz kumulowania kilku ładunków przerwanych przed końcem.

VIII- Zawsze będziesz czytać i czytać ponownie forum pojazdy przed zrobieniem czegokolwiek.

IX- Nigdy, och nigdy, nie powierzysz swojego cennego samochodu elektrycznego warsztatowi PSA.

X-Long, twoja wspaniała VE, którą będziesz cenić.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 12/11/12, 23:38

ups, jest ze mną bardzo źle... Tylko dzisiaj... Zrobiona na 101% dotarła do pracy (objazd do odbioru dziś rano) 32 km 65%, wznowiona dziś po południu mała godzinna bezpłatna regeneracja na szelkach na 80% wróciła do domu tego wieczoru pozostaje więcej niż wyścig 10 terminali pozostaje ponad 30% zniżki na mały śliniaczek 1.5 godziny podczas wieczornego posiłku i wyjazdu do klubu wspinaczkowego z moim dzieckiem.. powrót z klubu wieczorem na 87 km i 22% pozostałe zapala się kontrolka ładowania na 92 ​​tryb eco zapłon na 16% dotarcie do domu 12% 96km zostało...Ładowanie na zewnątrz które rozpocznie się o 23:7 i zakończy o 6:XNUMX aby wrócić do pracy... Już za niecałe dwa tygodnie działania , w ciągu XNUMX miesięcy zrobił tyle kilometrów co kiedyś... Zmieni to... :zaszokować: :zaszokować: : Lol:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 13/11/12, 08:35

erratum (napisane zeszłej nocy z pamięci, dziś rano ponownie przeczytałem notatki zrobione przez Minimacro)

Kontrolka ładowania świeci się przy 18% i zrobiono 87 km
zapłon w trybie eco przy 92km km i 12%
wrócił do domu 96.8 km pozostaje 7%

Odbiór od 23:XNUMX zeszłej nocy.

O godzinie 3 z miernika masztu przy 90% zużyto 10Kwh
o 7 rano, kiedy jadłem lunch, ładunek zatrzymał się sam na poziomie 102% po zużyciu 17 Kwh.

Pełne naładowanie od 7% zajmuje zatem 8 godzin

Dziś rano trochę się spieszyłem, wszedłem na pomarańczowo na przyspieszenia, wskaźnik spadł poniżej 100% dopiero po 6 km (pierwsze miejsce, w którym przekraczam 70 na godzinę na mojej wycieczce) i dotarłem do pracy 25 km dalej zostało 80% ..
Opłata miała być wyrównaniem...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6531
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1647




przez Macro » 15/11/12, 10:19

Ostatni wykonany cykl: rozpoczęty od pełnego naładowania, przejechane 61.1 km (pozostaje na wskaźniku 27%)

Zużycie na liczniku poza godzinami szczytu, aby naładować akumulator bestii 10Kwh

Koszt energii na 61 km: 0.926 €

1€/52km...

Dziś rano wyszedłem późno z domu, moja noga była cięższa niż zwykle i wykorzystałem zjazdy, aby nabrać rozpędu do momentu, w którym prawie podkręciłem wielkie ograniczenie prędkości.
: Mrgreen: : Mrgreen: Jeśli tak, to nawet z blenderem jest to możliwe
Dojechałem do pracy... Był na tym samym poziomie (78%) jak wtedy, gdy jechałem w trybie szarego ślimaka...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106