Biomasa...

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Biomasa...




przez drwal » 19/05/06, 18:21

Wykorzystanie biomasy (zwłaszcza tej uznawanej za odpad) może stanowić paliwo:


http://www.auto-innovations.com/actualite/729.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Biomasa...




przez lio74 » 20/05/06, 18:39

Drwal napisał:Wykorzystanie biomasy (zwłaszcza tej uznawanej za odpad) może stanowić paliwo:


hmmm, zobaczymy, co się stanie... Mam przyjaciół ze szkoły (esia, szkoła inżynierska w Annecy), którzy biorą udział... Niecierpliwie czekam na ich powrót.

w przeciwnym razie trochę o tym słyszałem, szukając mistrzów (BAC+4 i +5) w NRJ Renewable... oferuje coś dokładnie w Tuluzie... ale bardziej dotyczy ogrzewania domów za pomocą szamb. Metan możemy wytwarzać za pomocą szamb ::
@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Biomasa...




przez Christophe » 20/05/06, 21:48

lio74 napisał:..ale to raczej do ogrzewania domów za pomocą szamb. Metan możemy wytwarzać za pomocą szamb :: ¨


Dziwne, że takie projekty istnieją... rezerwa energii przeciętnej rodziny jest wciąż bardzo niska (w przybliżeniu równowartość 200 litrów rocznie maksymalnego oleju opałowego). Mam więc jeszcze pewne wątpliwości co do "opłacalności" takiej instalacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 21/05/06, 11:32

Oprócz szamb możemy rozważyć metanizację biodegradowalnych resztek roślinnych (w tym opakowań papierowo-tekturowych) zwykle wyrzucanych do śmieci. Odpady z tworzyw sztucznych można również przekształcić w paliwo. Dodając do tego dużą ilość kolektorów słonecznych, możemy uzyskać ciekawe efekty.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 21/05/06, 11:58

Cuicui napisał:Oprócz szamb możemy rozważyć metanizację biodegradowalnych resztek roślinnych (w tym opakowań papierowo-tekturowych) zwykle wyrzucanych do śmieci. Jeśli dodatkowo przekształcimy odpady z tworzyw sztucznych w paliwo, możemy osiągnąć ciekawe rezultaty.


tak...całkowicie się z tobą zgadzam, myślę nawet, że powinniśmy dodać bakterie :: :? mieć dobrą produkcję do ogrzewania w okresie zimowym.

Do Chrisa: Nie wiem, ile paliwa przeciętna rodzina zużywa rocznie na ogrzewanie (1000L, 2000L, 5000L...???), więc 200L wyprodukowane w normalnym wykopie to z pewnością za mało!!

Tak czy inaczej mówiłem tak, bo coś przeczytałem szukając kontynuacji mojego szkolenia i natknąłem się na tytuł magistra CEWB (Czysta Energia z Odpadów i Biomasy). Szkolenie to umożliwiłoby dobranie rozmiaru takiej instalacji oraz prowadzenie badań nad odnawialnymi źródłami energii i biomasą.
Zajrzyj, jeśli jesteś zainteresowany:
http://www.cler.org/info/article.php3?id_article=586

@ ++

PS: przy okazji, jeśli nie znasz strony CLER.ORG, możesz dodać ją do linków ekonologicznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/05/06, 19:51

Ten Mistrz wydaje mi się bardzo interesujący!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186