Silnik niewyczerpana energia ...

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

przez aerialcastor » 07/06/12, 12:25

snapshoot napisał:1/ symulacja jest pod Solidworks (i to nie jest gówno z tym oprogramowaniem!).

2 / zadaj mi swoje pytania, jestem tutaj (nawet jeśli odpowiedziałem już na wszystkie pytania, wbrew temu, co jest powiedziane….czytaj wątki!!!).


do +.


Symulacje są dobre. Przez jakiś czas zajmowałem się niezwykle zaawansowanymi symulacjami termicznymi budynków (projektowanie bioklimatyczne). Jestem całkowicie za.


Nie możemy jednak tracić z oczu faktu, że oprogramowanie symuluje wprowadzone przez nas dane.

Ponieważ nie wprowadza się tarcia, oprogramowanie nie bierze ich pod uwagę.
Podobnie symulujesz siłę, podczas gdy Twój układ ma działać pod ciśnieniem (które będzie się zmniejszać wraz z ruchem części jak w silniku spalinowym), więc wynik nie jest zgodny z rzeczywistością, ale z tym, co narzuciłeś w oprogramowaniu .
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

przez Janic » 07/06/12, 12:52

w istocie oprogramowanie może dawać odpowiedzi jedynie w kierunku, w jakim jest skierowane. We wszystkich obecnych prostych układach mechanicznych dużym problemem jest tarcie i szczelność, które zwiększają się wraz ze wzrostem ciśnienia, w związku z czym pies goni ogon.
Jedynym sposobem na wyjście z tej sytuacji jest wykonanie prototypu, który będzie odzwierciedlał rzeczywistość i możliwe sposoby kompensacji usterek. podzielam jednak ten punkt widzenia, że ​​system w najlepszym przypadku pozostanie w równowadze, a w najgorszym nie będzie mógł się ruszyć.
Co więcej, nawet po wdrożeniu niektórym systemom brakuje realizmu, takim jak quasiturbina lub silnik na sprężone powietrze, które mogą znaleźć szczególną niszę, w której wykluczona jest energia cieplna, ale z bardzo słabą wydajnością.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

przez moinsdewatt » 07/06/12, 13:10

kolejny, który chce zrobić coś takiego:

Obraz
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

przez Janic » 07/06/12, 13:20

nie wolno nam się z tego naśmiewać. Czasami zaczynamy od fałszywego lub nawet naciąganego pomysłu, co może prowadzić do innego, bardziej wykonalnego pomysłu.
Gdyby nikt nie nalegał, nie byłoby dziś samolotu: pomyślcie o przelocie 560 ton złomu z prędkością 1000 km/h, kiedy nie można było nawet wyobrazić sobie przekroczenia prędkości galopującego konia bez ryzyka poważnych patologii.
Jeśli nikt nie będzie upierał się przy zimnej fuzji, superjedności i innych nonsensach, zgodnie z obecnym punktem widzenia, z pewnością nie zajdzie to zbyt daleko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545

przez Obamot » 07/06/12, 13:41

To wszystko jest bardzo miłe i popieram to.

Nadal byłoby to konieczne następnie:
- które nasze "nowy przyjaciel”, nie wyciąga pochopnych wniosków w odpowiadającym mu kierunku. Co nieuchronnie zrobi ponownie.
— że – jeśli mu się to uda – przyjmie różne analizy, które mu życzliwie zasugerowano. I nawet nie chce sobie wyobrażać, że można je było sformułować. Do tego stopnia, że ​​zaprzeczamy jego istnieniu, musimy to zrobić!

Niestety (dla niego, ech...) niestety, prostacka ignorancja nie pozwala nam otworzyć oczu.

To nawet zachęca do arogancji, wiedziałeś o tym? : Lol:
0 x
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 07/06/12, 14:35

aerialcastor napisał:
snapshoot napisał:1/ symulacja jest pod Solidworks (i to nie jest gówno z tym oprogramowaniem!).

2 / zadaj mi swoje pytania, jestem tutaj (nawet jeśli odpowiedziałem już na wszystkie pytania, wbrew temu, co jest powiedziane….czytaj wątki!!!).


do +.


Symulacje są dobre. Przez jakiś czas zajmowałem się niezwykle zaawansowanymi symulacjami termicznymi budynków (projektowanie bioklimatyczne). Jestem całkowicie za.


Nie możemy jednak tracić z oczu faktu, że oprogramowanie symuluje wprowadzone przez nas dane.

Ponieważ nie wprowadza się tarcia, oprogramowanie nie bierze ich pod uwagę.
Podobnie symulujesz siłę, podczas gdy Twój układ ma działać pod ciśnieniem (które będzie się zmniejszać wraz z ruchem części jak w silniku spalinowym), więc wynik nie jest zgodny z rzeczywistością, ale z tym, co narzuciłeś w oprogramowaniu .



1/W obliczeniach symulacyjnych zajmuję się tarciem i całym zamieszaniem za nim związanym (także bezwładność gazu).

2/ siła to ciśnienie i odwrotnie... a raczej ciśnienie to siła nacisku na jednostkę powierzchni, to jakby powiedzieć; „ile niutonów na mm2 mam na powierzchni styku tych dwóch ciał”.
w skrócie F=P*s.

3/ i ciśnienie naszego gazu nie spadnie, po prostu dlatego, że:
a/ nie zwiększa się objętość, w której uwięziony jest gaz (v = const).

b/ nie ma wycieków (lub są bardzo małe i łatwo je skompensować), ponieważ jest dość szczelne, a ciśnienie wewnątrz tej wnęki nie jest zbyt duże.
(n=stała).

c/ temperatura jest jaka jest, nie ma dużego wpływu na ciśnienie, powie szeroki zakres zastosowań (od t1 do t2).

dlatego ciśnienie może pozostać stałe i użyteczne.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

przez dedeleco » 07/06/12, 14:53

snapshoot napisał:1/ symulacja jest pod Solidworks (i to nie jest gówno z tym oprogramowaniem!).

2 / zadaj mi swoje pytania, jestem tutaj (nawet jeśli odpowiedziałem już na wszystkie pytania, wbrew temu, co jest powiedziane….czytaj wątki!!!).


do +.


Po stworzeniu programów do symulacji układów fizycznych zauważam, że snapshot zdaje się całkowicie ignorować treść tego programu, często bardzo złożoną i niezbędną do poznania jego dokładnych ograniczeń i ryzyka poważnych błędów, opisując jedynie sny z symulacją:

1) użyte modele fizyczne, założenia, ogólnie równania fizyczne różniczki lub pochodne cząstkowe (znacznie bardziej złożone) oszczędzanie energii!

2) metody matematyczne, kto może powodują nadjedność energii na równaniach, które początkowo doskonale zachowują energię, jak już wyjaśniłem na temat ekonologii w podobnym poście z symulacją prostego sprzężonego oscylatora, całkowita aberracja!
Nawet trudno jest oszczędzać energię w długoterminowej symulacji dynamicznej, ponieważ wykonujemy skończony krok iteracyjny w przypadku zwykłych równań iteracyjnych i ogólnie nie oszczędzają one energii bez najmniejszego błędu i SO małe skumulowane błędy najczęściej kończą się fałszywymi wynikami, z niewystarczającą lub zbyt dużą energią (wówczas fałszywa energia w symulacji, z mylącą nadwyżką energii w symulacji), na równaniach początkowych, które fizycznie doskonale oszczędzają energię.
Symulacje to cała dziedzina matematyki, którą należy poznać z dużą ostrożnością, a zignorowanie jej prowadzi do poważnych błędów.

Zatem istnieje ryzyko, że symulacja niczego nie udowodni, chyba że zostanie zweryfikowane, że jej dyskretne równania oszczędzają energię, a wtedy system migawki pozostanie przy stałej energii, przy swoim pędzie, jeśli nie będzie rozpraszania ani tarcia, wprowadzony do oprogramowania symulacyjnego i straci swoją energię stopniowo w wyniku tarcia, aż do całkowitego zatrzymania.

Symulacja, jeśli oprogramowanie zostanie dobrze wykonane i dobrze wykorzystane, nigdy nie zapewni wiecznego ruchu.

Tylko prawdziwe doświadczenia mogą to potwierdzić, to zaprzecza całej naszej dotychczasowej wiedzy, ale czekamy na jasny dowód możliwy do sprawdzenia przez nas wszystkich.

Prawie niewyczerpaną formą energii jest energia jądrowa, odkryto z radem, który samoistnie i stale się nagrzewał, co zaprzeczało wszelkiej wiedzy w 1900 roku i co zostało wyjaśnione poprzez odkrycie jego źródła energii radioaktywnej zmagazynowanej przez 5 miliardów lat!!

Żadna ówczesna symulacja nie mogła wykazać realności energetyki jądrowej.

Symulacja wykorzystuje tylko to, co już wiemy i nie odkrywamy niczego więcej, w szczególności nie można nie oszczędzać energii w prawidłowej symulacji, która nie opisuje wyimaginowanych snów w wyniku błędów.
0 x
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 07/06/12, 16:49

dedeleco napisał:
snapshoot napisał:1/ symulacja jest pod Solidworks (i to nie jest gówno z tym oprogramowaniem!).

2 / zadaj mi swoje pytania, jestem tutaj (nawet jeśli odpowiedziałem już na wszystkie pytania, wbrew temu, co jest powiedziane….czytaj wątki!!!).


do +.


Po stworzeniu programów do symulacji układów fizycznych zauważam, że snapshot zdaje się całkowicie ignorować treść tego programu, często bardzo złożoną i niezbędną do poznania jego dokładnych ograniczeń i ryzyka poważnych błędów, opisując jedynie sny z symulacją:

1) użyte modele fizyczne, założenia, ogólnie równania fizyczne różniczki lub pochodne cząstkowe (znacznie bardziej złożone) oszczędzanie energii!

2) metody matematyczne, kto może powodują nadjedność energii na równaniach, które początkowo doskonale zachowują energię, jak już wyjaśniłem na temat ekonologii w podobnym poście z symulacją prostego sprzężonego oscylatora, całkowita aberracja!
Nawet trudno jest oszczędzać energię w długoterminowej symulacji dynamicznej, ponieważ wykonujemy skończony krok iteracyjny w przypadku zwykłych równań iteracyjnych i ogólnie nie oszczędzają one energii bez najmniejszego błędu i SO małe skumulowane błędy najczęściej kończą się fałszywymi wynikami, z niewystarczającą lub zbyt dużą energią (wówczas fałszywa energia w symulacji, z mylącą nadwyżką energii w symulacji), na równaniach początkowych, które fizycznie doskonale oszczędzają energię.
Symulacje to cała dziedzina matematyki, którą należy poznać z dużą ostrożnością, a zignorowanie jej prowadzi do poważnych błędów.

Zatem istnieje ryzyko, że symulacja niczego nie udowodni, chyba że zostanie zweryfikowane, że jej dyskretne równania oszczędzają energię, a wtedy system migawki pozostanie przy stałej energii, przy swoim pędzie, jeśli nie będzie rozpraszania ani tarcia, wprowadzony do oprogramowania symulacyjnego i straci swoją energię stopniowo w wyniku tarcia, aż do całkowitego zatrzymania.

Symulacja, jeśli oprogramowanie zostanie dobrze wykonane i dobrze wykorzystane, nigdy nie zapewni wiecznego ruchu.

Tylko prawdziwe doświadczenia mogą to potwierdzić, to zaprzecza całej naszej dotychczasowej wiedzy, ale czekamy na jasny dowód możliwy do sprawdzenia przez nas wszystkich.

Prawie niewyczerpaną formą energii jest energia jądrowa, odkryto z radem, który samoistnie i stale się nagrzewał, co zaprzeczało wszelkiej wiedzy w 1900 roku i co zostało wyjaśnione poprzez odkrycie jego źródła energii radioaktywnej zmagazynowanej przez 5 miliardów lat!!

Żadna ówczesna symulacja nie mogła wykazać realności energetyki jądrowej.

Symulacja wykorzystuje tylko to, co już wiemy i nie odkrywamy niczego więcej, w szczególności nie można nie oszczędzać energii w prawidłowej symulacji, która nie opisuje wyimaginowanych snów w wyniku błędów.


więc zasadniczo insynuujesz, że nie jestem wystarczająco mądry, aby poprawnie przeprowadzić symulację w Solidworks, prawda?

czy znasz mnie przede wszystkim, żeby odpuścić sobie taki osąd na temat moich umiejętności? czy tylko Ty (Panie Programiście) wiesz, czym są elementy skończone i analizy numeryczne...

trochę skromności nie zaszkodzi, krótko mówiąc i żeby pozostać w temacie, zadaj mi obiektywne pytanie, zamiast komentować tu i ówdzie, zachowując się jak ekspert czy coś.....

wiadomość jest dla wszystkich!


obsłudze.
0 x
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 07/06/12, 16:54

Symulacja wykorzystuje tylko to, co już wiemy i nie odkrywamy niczego więcej, w szczególności nie można nie oszczędzać energii w prawidłowej symulacji, która nie opisuje wyimaginowanych snów w wyniku „błędów”.


cóż, masz odpowiedź od... siebie!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545

przez Obamot » 07/06/12, 17:00

Hihihihihihihih, w końcu ten Snapster jest zabawny.

snapshoot napisał:3/ i ciśnienie naszego gazu nie spadnie, po prostu dlatego, że:
a/ nie zwiększa się objętość, w której uwięziony jest gaz (v = const).

0/ Właśnie wynalazł rodzaj wydęcia bez wydechu. Obraz

0/ Nieustannie karmi nas tymi samymi sylogizmami... Obraz

0/ A kiedy zadasz mu zabójcze pytanie, powie ci: Obraz

-„Ale kim ty jesteś, żeby mówić do mnie takim tonem? ech? Czy my się znamy? » Obraz

Mam nadzieję, że damy sobie trochę czasu, zanim zamkniemy, bo dużo się tam śmiałem.

OK, chłopaki, okażcie mu „dobrą wolę”, on nie jest pracownikiem umysłowym! Obraz

Aaaah, lol : Mrgreen: :zaszokować: : Chichot: Może podwójne Kistinie? Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 69