Średnica walca koncentrator paraboliczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
mizaoken
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/09/11, 18:14

Średnica walca koncentrator paraboliczny




przez mizaoken » 16/04/12, 12:35

Halo
Halo
Staram się realizować koncentrator paraboliczny koryta i chcę wiedzieć, czy istnieje związek między średnicy naczynia i skoncentrowanego promieniowania.
wyróżnić wsparcie, są następujące
Liniowy Diam. 03,74
Średnica 03,00
Głębokość 01,00
Ogniskowa 00,56
03,53 Tom
FLength / Diam 00,19
Obszar 07,07

dziękuję
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: koncentrator paraboliczny Średnica




przez FALCON_12 » 22/04/12, 01:41

Witam,

Naprawdę nie wiem, co masz na myśli mówiąc „zależność między średnicą itp.”.
Przez minusy mogę powiedzieć, co następuje:

- Przypowieść, gdy słońce znajduje się w centrum domu, odbija światło w punkcie, jego domu. Tak więc, bez względu na rozmiar odbiornika: Wszystkie promienie tyłu w jednym punkcie. Kiedy słońce zamienia ten punkt (ogniskowa pt, so) nadal istnieje, ale jest w ruchu. Promieniowanie jest zawsze skoncentrowany w jednym punkcie, ale kolejka przesuwa się w kominku. Wymagałoby to, że odbiornik również porusza lub jego geometria jest taka, że ​​ciągle przeciąć ścieżkę do paleniska. Chodzi o to wykonalne. Widziałem coś w internecie, że pokazał ścieżkę do domu, nie mogę go znaleźć, jeśli ktoś wie, gdzie to ja jestem zainteresowany.

W odpowiedzi na ten problem istnieje kilka innych możliwych systemów.

- Zmień kształt lustra tak, aby był lepiej dostosowany do ruchu słońca:

http://www.powerfromthesun.net/Book/chapter09/chapter09.html
9.2 Związek paraboliczne Koncentratory (CPC)

- Albo dowiedzieć 9.38 w tym samym dokumencie:

Sferyczna lustro z odbiornikiem rura ukształtowana zaczynając od środka lustra do powierzchni, skierowaną ku słońcu. To lustro nieustannie skupia światło na segmencie środkowym obszarem wskazując na słońcu. Co znajduje się w doskonałym tutaj, dla mnie, jest idea przesuwając odbiornik śledzić słońce, zamiast przesuwania lustro.

Dobrze, jeśli mogę pomóc, to świetnie.

Cdlt.

sokół












mizaoken napisał:Halo
Halo
Staram się realizować koncentrator paraboliczny koryta i chcę wiedzieć, czy istnieje związek między średnicy naczynia i skoncentrowanego promieniowania.
wyróżnić wsparcie, są następujące
Liniowy Diam. 03,74
Średnica 03,00
Głębokość 01,00
Ogniskowa 00,56
03,53 Tom
FLength / Diam 00,19
Obszar 07,07

dziękuję
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137