Zakopać odpady CO²?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
fred.f
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/11/05, 16:15

Zakopać odpady CO²?




przez fred.f » 11/04/06, 09:25

Bonjour à tous,

Przeczytaj w ostatnim „Science & Vie”, artykuł, który ujawnia proces, który umożliwiłby składowanie CO² pod nieprzepuszczalną warstwą piwnicy (jak szyby nieczynnych kopalń), a tym samym nie pogłębianie już globalnego ocieplenia.

Najwyraźniej technika jest już testowana w krajach skandynawskich i wydaje się zadowalająca.

Proces ten będzie przeznaczony przede wszystkim dla największych trucicieli na planecie (takich jak cementownie).

Co o tym sądzisz?

Czy kiedykolwiek wcześniej słyszałeś o tej technice?

Pomimo pozornej pewności, jaką wykazują główni gracze w tym rozwiązaniu (a przede wszystkim w tym nowym rynku!!), pozostaję trochę sceptyczny....
Jednak wydaje się, że nawet GreenPeace popiera tę technikę, więc...

@ +
Pokój
0 x
------------------------------
fred - benzyna / olej opałowy, kabriolet / 4x4 / kombi / coupe
Mam co najmniej jeden z nich !!!!
demogue8
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/06/05, 23:12

zakopać CO²




przez demogue8 » 06/05/06, 14:10

W rzeczywistości wydaje mi się, że pamiętam, że w mojej odległej szkole dowiedziałem się, że CO², który bardzo utrudniał życie na naszej ziemi, był związany z wapieniem prymitywnych zwierząt, które tworzyły nasze klify i wapienne skały globu. Ale obecnie wapno, cement polega na wykonaniu operacji odwrotnej, czy będziemy silniejsi od natury, aby za kilka dekad, a nawet kilka stuleci na nowo skomponować to, co natura zrobiła przez miliardy lat. Życzę tego moim wnukom, ale sceptycznie podchodzę do tego, że może to być spowodowane blisko 60-letnimi złudzeniami zawiedzionymi naukami i technikami, które miały przynosić nam szczęście i jakość życia, a w rzeczywistości przyniosły jedynie zubożenie najuboższych i które ponadto muszą znosić zanieczyszczenie spowodowane postępem, którego nie byliśmy w stanie docenić ani mądrze wykorzystać. :płakać:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/05/06, 03:10

Witam,

Czytam tę Naukę i życie. Wychwytywanie CO2 w warstwach geologicznych jest od jakiegoś czasu modną techniką... S&V nie trzyma miarki. Poza tym, jeśli chcesz uzyskać wiarygodne informacje, sugeruję, abyś przeprowadził własne badania na stronach firm naftowych, różnych agencji ochrony środowiska, IPCC... Rzeczywiście, informacje S&V są często trochę pobieżne, a nawet niekompletne. Ale w końcu to ogólna recenzja, nie można ich pytać o wszystko.

Nadal trudno jest wyrobić sobie opinię na temat wychwytywania CO2, ale wydaje się, że uszczelnienie zastosowanych posadzek jest całkiem zadowalające dla zatrzymania zatłaczanego CO2 i jest to sposób jak każdy inny na wykorzystanie warstw zużytego oleju . Wszystko, co ryzykujemy, to wzrost stężenia gazu w atmosferze po kilku latach, ale w tym przypadku zrobi to samo, jakbyśmy niczego nie próbowali… Zostaniemy naprawieni, ponieważ nie brakuje doświadczeń, ale myślę, że nie mamy nic do stracenia.

Więc w sumie czemu nie. Być może może wnieść mały kamień w budowę walki z globalnym ociepleniem. Ale najbezpieczniejszym sposobem jest nadal nie emitowanie CO2 --> www.kyot-home.com : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/05/06, 12:24

Rulian +1 :)

Zakładam, że S&V wspomniało o projekcie Castor? Jeśli tak, więcej informacji tutaj: googlesearch?q=Bóbr

[tryb pesymistyczny włączony]
W każdym razie, jaki jest sens zakopywania CO2 tutaj (UE), skoro gdzie indziej (USA, Chiny...) robimy nonsens? Jedynym udowodnionym faktem jest wypełnienie europejskiej gospodarki... co już jest najgorsze z 3...
[tryb pesymistyczny wyłączony]
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 07/05/06, 12:58

Christophe, kiedy mówisz najgorsze z całej trójki. Masz na myśli ten najniżej rosnący??

Tak, co osobiście myśleć o gospodarce, która idzie pełną parą i która jest mało odpowiedzialna ekologicznie, niż o gospodarce, która kaszle, ale stara się w tym kierunku????

Poza tym dobry wzrost odpowiada ogólnie większej liczbie samochodów, a biorąc pod uwagę gospodarkę węglową, nie jest świetny.
Ale gospodarka oparta na zakopanym węglu jest znacznie bardziej realistyczna i zrównoważona.
Gdy tylko to zrobimy, możemy jak szaleni konsumować, jeśli chcemy, czas na wyczerpanie zapasów węgla :)

Z tego co czytałem węgiel to źródło energii przyszłości. :), dobrze rozprzestrzeniony na świecie (nie trzeba go transportować na tysiące kilometrów).
Mobilizuje niewiele środków (a więc niezbyt drogich), wciąż obfitych, a techniki są po to, aby uczynić to „czystym”, zgodnie z tym, co próbują nam przekazać.

Jest nawet odpowiedzialny za kwaśne deszcze i co2. (Chiny muszą być dobrze zorientowane, aby o tym wiedzieć, a poza tym, według radia, uczestniczą w projekcie Castor)

Możemy nawet przechowywać co2 pod Paryżem, jedynym problemem jest to, że jeśli korek się ustąpi, powstanie chmura co2 bez tlenu i wyeliminowanie wszelkich form życia ludzkiego
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 07/05/06, 14:03

Witam,

a dysocjacja węgla i tlenu?

Odzyskiwanie węgla i uwalnianie lub odzysk tlenu.

GEO : Idea: .
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 07/05/06, 15:00

geotrouvetout napisał:Witam,

a dysocjacja węgla i tlenu?

Odzyskiwanie węgla i uwalnianie lub odzysk tlenu.

GEO : Idea: .


To nie jest trochę jak cykl roślin, w którym wiążą brakujący im węgiel i uwalniają o2.

W przeciwnym razie jest to odwrotne spalanie, co masz na myśli.
Problem polega na tym, że spalanie uwalnia energię, podczas gdy przeciwieństwo musi jej potrzebować, więc gryziemy się w ogony, bo do tego potrzebna jest elektrownia węglowa, ale nie przyjrzałem się temu wystarczająco
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/05/06, 19:37

freddau napisał:Christophe, kiedy mówisz najgorsze z całej trójki. Masz na myśli ten najniżej rosnący??

Tak, co osobiście myśleć o gospodarce, która idzie pełną parą i która jest mało odpowiedzialna ekologicznie, niż o gospodarce, która kaszle, ale stara się w tym kierunku????


Przede wszystkim chcę powiedzieć, że jesteśmy w układzie zamkniętym... I że w podejmowanych działaniach powinna być pewna jedność, inaczej wysiłki jednych (nielicznych) szybko zostaną zniweczone przez przypadkowość innych...

Ale problem jest również wewnątrzunijny... Nie wolno nam mieć czystego sumienia i przyklaskiwać naszym drogim koncernom naftowym za to, że mają jedno lub dwa składowiska odpadów i finansują program badawczo-rozwojowy zmierzający w tym kierunku, bo z drugiej strony 99 % ich innych zrzutów nie jest leczonych... To nonsens i oszustwo moralne i ekologiczne!

Ale hej, te techniki mają CO NAJMNIEJ tę zaletę, że istnieją…


freddau napisał:Możemy nawet przechowywać co2 pod Paryżem, jedynym problemem jest to, że jeśli korek się ustąpi, powstanie chmura co2 bez tlenu i wyeliminowanie wszelkich form życia ludzkiego


LOL Nie wydaje mi się, żeby to było takie ryzykowne...
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102