Pompowanie na istniejących odwiertów

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/04/12, 22:27

nie możesz zgadnąć, co jest na dole

ogólnie studnia to otwór z rurą i zaworem na dnie: możesz wejść na górę rur, aby sprawdzić lub wymienić zawór

jeśli widzisz tylko rurę wychodzącą z ziemi, musisz trochę ją przekopać, aby zobaczyć, jak to się robi

mówisz, że nie możesz czegoś włożyć do rur: może trzeba zakręcić, żeby wejść do studni, która nie jest dokładnie pod pompą
0 x
falord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 02/03/12, 13:22




przez falord » 04/04/12, 23:05

Próbowałem trochę przesunąć rurę i nie da się tego odtworzyć. Ponowne złożenie nie będzie możliwe, chyba że faktycznie zaczniesz kopać, ale będziesz musiał kopać głęboko.

Nie mam wrażenia, że ​​jest zagięcie, a raczej redukcja, ale nie rozumiem dlaczego. Może to być złącze pomiędzy 2 rurami.

W każdym razie miło jest przyjrzeć się mojemu „problemowi” (a są jeszcze gorsze problemy), szczególnie w odniesieniu do kilku elementów, które jestem w stanie zapewnić.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/04/12, 23:16

Kopanie odrobiny od 50 cm do 1 m może dać wyobrażenie o tym, co zostało zrobione, aby włożyć rurkę.
Ogólnie rzecz biorąc, odwiert pozostaje z rurą bez niczego, co pozwala na usunięcie rury, jeśli zajdzie taka potrzeba. Może kryje się za nim brudny kapelusz????
0 x
falord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 02/03/12, 13:22




przez falord » 04/04/12, 23:40

Nie bardzo rozumiem „wiercenie rurą bez niczego w niej”. Jak studnia z rurką zanurzoną w środku i przytrzymywaną przez słynny kapelusz?
Wyobrażałem sobie raczej, że rurkę można wepchnąć, stukając w nią głową Turka.

W każdym razie spróbuję w ten weekend trochę pogrzebać. Będę cię informował.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/04/12, 23:54

Nigdy nie widziałem rurki z zaworem na dole bezpośrednio włożonym

jeśli uda nam się włożyć rurkę to jest to tylko rurka przebita u dołu i do środka zanurzamy kolejną rurkę z zaworkiem

kiedy mówię, że nigdy nie widziałem, nie dowodzi to, że coś takiego nie istnieje, ale byłoby to bardzo złym sposobem

określ także średnicę rur
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 05/04/12, 10:42

chatelot16 napisał:jeśli uda nam się włożyć rurkę to jest to tylko rurka przebita u dołu i do środka zanurzamy kolejną rurkę z zaworkiem
Może ma tylko dętkę zewnętrzną i dętkę wyjęto (lub nigdy nie założono) :?
0 x
falord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 02/03/12, 13:22




przez falord » 05/04/12, 13:29

Pompa ramieniowa była połączona bezpośrednio ze stalową rurką, więc nie sądzę, żeby w środku była kolejna rurka.

Właściwie to myślałem o tym systemie.
Obraz

Czy potrzebna jest klapka na dole?
0 x
falord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 02/03/12, 13:22




przez falord » 05/04/12, 13:33

Zapomniałem dodać, że średnica wewnętrzna stalowej rurki wynosi 37 mm
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/04/12, 14:18

być może poprawnie edytowałeś obraz: zawór zwrotny prawie na górze rury zakopanej bezpośrednio w ziemi

brak kapletki u dołu na końcówce

żelazny drut, który docisnąłeś do zaworu: jaka długość?

jeśli nie jest zbyt głęboki, można dokopać się do zaworu, rozebrać go w celu wyczyszczenia lub wymiany

nie jest konieczne umieszczanie zaworu na dnie otworu, lepiej jest na dole, ale na górze też się sprawdza

o ile tak naprawdę nie umieścisz go na dnie, lepiej wysunąć go całkowicie z ziemi, aby ułatwić konserwację.
0 x
falord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 02/03/12, 13:22




przez falord » 05/04/12, 14:58

Nie jestem pewien czy mam zawór bo jak założę bardzo cienką sztywną rurkę to dojdę do wody (6m) to zatrzymuję się na około 9m (końcówka?).
Natomiast jeśli założę większą rurę (mam pewność, że kupiłem rurę karbowaną, której średnicy nie znam) to po kilku metrach utknąłem.

Jeśli mówisz, że możemy umieścić zawór na górze, to mógłbym go zamontować samodzielnie, bezpośrednio podłączony do stalowej rurki, a następnie podłączyć do niego jeden koniec mojej rury karbowanej, która będzie podłączona z drugiej strony do pompy. NIE ?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100