Ostatecznym kryzys wideokonferencji P.Larrouturou

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933

Ostatecznym kryzys wideokonferencji P.Larrouturou




przez Christophe » 05/01/12, 17:25

Wznowienie tej wiadomości: https://www.econologie.com/forums/post220910.html#220910

Bardzo dobra konferencja na temat aktualnego „problemu”: https://www.econologie.com/conference-de ... -4394.html ou http://www.youtube.com/watch?v=AxaHidNSNXk zobaczyć absolutnie!

Aby uniknąć ostatecznej katastrofy, konferencja Pierre Larrouturou, 23


Obraz

(trwa 2 godziny, ale warto ... uniknie słuchania, a przede wszystkim uwierzy innym głupotom ...)

Powerpoint konferencji można pobrać tutaj: http://www.videobaz.be/2011/12/pour-evi ... rrouturou/ lub bezpośrednio tutaj w .pdf: .pdf konferencji Larrouturou https://www.econologie.info/share/partag ... U9fLHb.pdf

Rozpoczęcie debaty od: https://www.econologie.com/forums/post220910.html#220910

Gdyby była tylko jedna krzywa do zapamiętania, byłoby to:

Obraz

Tematy pokrewne (między innymi): https://www.econologie.com/forums/article-10 ... t6156.html et https://www.econologie.com/forums/dette-publ ... t9654.html

Zobacz także konferencję znalezioną przez dedé et maloche: https://www.econologie.com/forums/post220921.html#220921 ou https://www.econologie.com/forums/post220660.html#220660

Bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=TLjq25_ayWM

(czas trwania: 2 godz. 30 pobity rekord! :D)
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 01 / 12, 21: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/01/12, 13:58

Słyszałem jego wywiad w RTBF „pierwszego” drugiego ranka. Ma kilka ciekawych pomysłów, planowałem kupić jego książkę.

Naprawdę uważa, że ​​jest przeciwieństwem rządzącej nami polityki manipulacyjnej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12294
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2957




przez Ahmed » 07/01/12, 14:26

Ponieważ temat jest tutaj ponownie skoncentrowany, kopiuję i wklejam:

Cóż, oglądałem wszystko, nawet jeśli trochę drzemałem w środku ...:? Jestem więcej tekstu niż wideo.

Istnieją dobre analizy, na przykład dotyczące związku między produktywnością a zatrudnieniem (tam naprawdę się obudziłem!).

Pomysł dzielenia się pracą bardzo mi się podoba na poziomie ludzkim, szkoda, że ​​nalega na tworzenie miejsc pracy: wciąż jest szaleńczym szaleństwem chcieć wszystkich w pracy!
To psuje pomysł nieco skrócenia czasu pracy ...

Zauważyłem, że odpowiedział szczerze na bok w odniesieniu do ostatniego pytania, które było naprawdę istotne: zapytano go, w jaki sposób zastosowanie tych dobrych pomysłów może rozwiązać kryzys ekologiczny ...

Wydaje się, że nie rozumie jasno związku między wyższą produktywnością i tworzeniem niższej wartości, a między tym ostatnim a przeniesieniem do sektora finansowego ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 09/01/12, 15:30

Wieczorny artykuł o P. Larrouturou

http://www.lesoir.be/debats/cartes_blan ... 889023.php

Czy państwa muszą płacić 600 razy więcej niż banki?

Michel Rocard, były premier Francji i Pierre Larrouturou, ekonomista, autor książki „Aby uniknąć ostatecznej katastrofy” (przedmowa Stéphane Hessel).

To są niesamowite liczby. Amerykański sędzia niedawno wydał orzeczenie na korzyść dziennikarzy Bloomberga, którzy poprosili ich bank centralny o całkowitą przejrzystość pomocy udzielonej systemowi bankowemu przez ostatnie trzy lata.

Po obraniu 20.000 1.200 stron różnych dokumentów, Bloomberg pokazuje, że Rezerwa Federalna potajemnie pożyczyła niespokojnym bankom gigantyczną kwotę 0,01 miliardów przy niewiarygodnie niskiej stopie XNUMX%.

Jednocześnie w wielu krajach ludzie cierpią z powodu planów oszczędnościowych narzucanych przez rządy, którym rynki finansowe nie akceptują pożyczek kilku miliardów według stóp procentowych poniżej 6, 7 lub 9%! Duszone takimi stopami procentowymi rządy są „zmuszone” zamrozić emerytury, zasiłki rodzinne lub pensje rządowe i ograniczyć inwestycje, co zwiększa bezrobocie i wkrótce pogrąży nas w recesji. „ekstremalna grawitacja.

Czy to normalne, że w przypadku kryzysu banki prywatne, które są zwykle finansowane w 1% z banków centralnych, mogą korzystać ze stawek w wysokości 0,01%, ale w przypadku kryzysu niektóre państwa są wręcz przeciwnie płacić stawki 600 czy 800 razy wyższe?

„Rządzenie przez zorganizowane pieniądze jest równie niebezpieczne jak zorganizowana przestępczość” - powiedział Roosevelt. Miał rację. Doświadczamy kryzysu deregulowanego kapitalizmu, który może być samobójstwem dla naszej cywilizacji. Jak piszą Edgar Morin i Stéphane Hessel w najnowszej książce, nasze społeczeństwa muszą wybrać: metamorfozę czy śmierć?

Czy powinniśmy czekać, aż będzie za późno, aby otworzyć oczy? Czy będziemy czekać, aż będzie za późno, aby zrozumieć powagę kryzysu i wspólnie wybrać metamorfozę, zanim nasze społeczeństwa się rozpadną? Nie mamy tutaj możliwości opracowania 10 lub 15 konkretnych reform, które umożliwiłyby tę metamorfozę. Chcemy tylko pokazać, że można udowodnić, że Paul Krugman się myli, wyjaśniając, że Europa jest zamknięta w „spirali śmierci”.

Jak natychmiast podać tlen do naszych finansów publicznych? Jak działać bez zmiany traktatów, które będą wymagały miesięcy pracy i wkrótce staną się niemożliwe, jeśli Europa będzie coraz bardziej nienawidzona przez ludzi?

Angela Merkel ma rację, mówiąc, że nic nie powinno zachęcać rządów do kontynuowania pędu. Ale główna część kwot, które nasze państwa pożyczają na rynkach finansowych, dotyczy starych długów. W 2012 r. Francja musi pożyczyć około 400 miliardów: 100 miliardów, co odpowiada deficytowi budżetowemu (który byłby prawie zerowy, gdybyśmy anulowali większość cięć podatkowych przyznanych na dziesięć lat) i 300 miliardów, które odpowiadają starym długom. , które są należne i których nie jesteśmy w stanie spłacić, jeśli nie zadłużiliśmy się na te same kwoty na kilka godzin przed ich spłatą.

Przeszłość jest przeszłością. Pobieranie kolosalnych stóp procentowych za długi zgromadzone 5 lub 10 lat temu w ogóle nie bierze udziału w tworzeniu rządów odpowiedzialnych, ale jedynie w duszeniu naszych oszczędności na wyłączną korzyść kilku banków prywatnych: pod pretekstem istnienia ryzykują, udzielają pożyczek na bardzo wysokim poziomie, mając jednocześnie świadomość, że bez wątpienia nie ma realnego ryzyka, ponieważ Europejski Fundusz Bezpieczeństwa ma zagwarantować wypłacalność państw zaciągających pożyczki…

Musimy pozbyć się „podwójnego standardu, dwóch środków”: czerpiąc inspirację z tego, co zrobił amerykański bank centralny, aby uratować system finansowy, proponujemy, aby „stary dług” naszych stanów mógł być refinansowany według stawek procentowych blisko 2%.

Nie ma potrzeby modyfikowania traktatów europejskich w celu wdrożenia tego pomysłu: z pewnością bank centralny nie jest upoważniony do udzielania pożyczek państwom członkowskim, ale może udzielać pożyczek bez ograniczeń publicznym organizacjom kredytowym (art. 21.3 ust. 23 regulaminu pracowniczego). Europejski system banków centralnych) i organizacjom międzynarodowym (art. 0,01 tego samego statutu). Może zatem pożyczyć w wysokości 0,02% na rzecz Europejskiego Banku Inwestycyjnego lub Caisse des Dépôts, które ze swojej strony mogą pożyczać na XNUMX% na rzecz państw zadłużonych w celu spłaty swoich starych długów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonfigurować takie finansowanie od przyszłego miesiąca! Nie mówi się wystarczająco: budżet Włoch ma nadwyżkę pierwotną. Byłoby zatem w równowadze, gdyby Włochy nie musiały ponosić rosnących kosztów finansowych. Czy Włochom należy pozwolić na pogrążenie się w recesji i kryzys polityczny, czy też powinniśmy zgodzić się na zakończenie czynszów prywatnych banków? Odpowiedź powinna być oczywista dla tych, którzy pracują dla wspólnego dobra.

Podstawową rolą, jaką traktaty nadają bankowi centralnemu, jest zapewnienie stabilności cen. Jak może pozostać bez reakcji, gdy w niektórych krajach cena bonów skarbowych podwoi się lub potroi w ciągu kilku miesięcy? Bank Centralny musi także zapewnić stabilność naszych gospodarek. Jak może pozostać bez działania, skoro cena długu grozi nam, że wszyscy popadniemy w recesję „poważniejszą niż ta z 1930 r.”, Według prezesa Banku Anglii?

Trzymając się traktatów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Bank Centralny działał zdecydowanie, aby obniżyć cenę długu publicznego. Nie tylko nic nie powstrzymuje go od działania, ale wszystko go do tego zachęca. Powszechnie uważa się, że inflacja jest dziś najbardziej niepokojąca!

W 1989 r., Po upadku muru, Helmut Kohl, François Mitterrand i inni europejscy szefowie państw byli wystarczający, aby podjąć decyzję o utworzeniu wspólnej waluty. Po czterech latach kryzysu, na co nasi liderzy wciąż czekają, by podać tlen naszym finansom publicznym? Mechanizm, który proponujemy, mógłby zostać natychmiast zastosowany, zarówno w celu zmniejszenia kosztów starego długu, jak i finansowania podstawowych inwestycji na naszą przyszłość, takich jak europejski plan oszczędności energii.

Wszyscy, którzy proszą o negocjacje w sprawie nowego traktatu europejskiego, mają oczywiście rację: z krajami, które tego chcą, musimy zbudować Europę polityczną, zdolną do działania na rzecz globalizacji; prawdziwie demokratyczna Europa, jak już zaproponowali Wolfgang Schäuble i Karl Lamers w 1994 r. lub Joschka Fischer w 2000 r. Oczywiście potrzebny jest traktat o konwergencji społecznej i prawdziwym zarządzaniu gospodarczym. Wszystko to jest niezbędne. Nie można jednak przyjąć nowego traktatu, jeśli nasz kontynent pogrąży się w „spirali śmierci”, a większość obywateli nienawidzi wszystkiego, co pochodzi z Brukseli.

Pilne jest, aby wysłać ludziom bardzo wyraźny sygnał: Europa nie jest w rękach lobby finansowego. Służy obywatelom.

Stéphane Hessel, Pierre Larrouturou i Michel Rocard, Pięć kryteriów dla społecznej Europy, w Le Monde z 9 czerwca 2004 r.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/01/12, 18:04

Aby zachować jednak ostrożność, przeczytałem w szczególności w komentarzu nr 7:

@BruxellesdanslaRue W artykule czytamy: „Bloomberg pokazuje, że Rezerwa Federalna [...] pożyczyła bankom gigantyczną kwotę 1.200 miliardów przy niewiarygodnie niskiej stopie 0,01%”. To źle, stawka 0.01% została wykorzystana tylko raz i za niewielką kwotę. W artykule napisano „banki prywatne, które zazwyczaj finansują się w 1% z banków centralnych […]”. To źle, stopa Rezerwy Federalnej wynosi 0-0.25%. W artykule napisano „od rządów, którym rynki finansowe nie akceptują już pożyczania kilku miliardów przy stopach procentowych poniżej 6, 7 lub 9%”. To źle, Belgia, która nie jest pierwszą w tej klasie pożyczką na 0.264% (ostatnia aukcja, źródło: Agencja Zadłużenia) i Niemcy na ujemnym poziomie. Nie wiem, czy EBC powinien pożyczać bezpośrednio rządom (w tej części nie wyrażam opinii), ale to nie przy użyciu błędnych argumentów uda nam się zmienić sytuację na dobre.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 09/01/12, 23:59

Wróciłem, by wziąć udział trochę od dłuższego czasu lub nieco porzuciłem forum .

Rzeczywiście ta bardzo interesująca konferencja bardzo mi się spodobała, ale byłem jednak bardzo zaskoczony, gdy nie usłyszałem o związku między długiem publicznym a artykułem 104 Maastricha, zalecającym koniec suwerenności monetarnej państw na rzecz rynki finansowe z jednej strony i (bardzo niedawne) mianowanie „bankierów” na czele zagrożonych państw (grecja, włochy) ...

Czy „pominąłem” na chwilę, czy utknąłem…? Jeśli nie, czy znasz link lub dołącz do tej osoby, bo byłbym nawet na tyle ciekawy, żeby poznać jego opinię na ten temat ...
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 10/01/12, 03:56

Zmniejszenie czasu pracy, więc to rozwiązanie.

Redefinicji "praca" jest również bardzo ważne. Musimy kontynuować
w tych pomysłów.

Wszyscy musimy pracować, ale inteligentnie oczywiście.

To dobrze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 10/01/12, 09:05

louphil napisał:Rzeczywiście ta bardzo interesująca konferencja bardzo mi się spodobała, ale byłem jednak bardzo zaskoczony, gdy nie usłyszałem o związku między długiem publicznym a artykułem 104 Maastricha, zalecającym koniec suwerenności monetarnej państw na rzecz rynki finansowe z jednej strony oraz (bardzo niedawno) mianowanie „bankierów” na czele państw znajdujących się w trudnej sytuacji (grecja, włochy).


Mówi o tym… pośrednio, kiedy przedstawia krzywą amerykańskiego długu i wyjaśnia, że ​​jego „eksplozja” zbiega się z dojściem do władzy liberałów (Reagana i Tatchera…) tj. Na początku lat 80-tych ... to znaczy mniej więcej tak, jak w Europie po tym artykule 104 ... (dług pozostawał umiarkowany w latach 70-tych) ...

Uważam, że USA (i inne kraje o wysokim zadłużeniu, takie jak Japonia) są nadal suwerenne w zakresie kreacji monetarnej, ale mają FED ... lub inne mechanizmy, które powodują, że rząd traci kontrolę ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79001
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10933




przez Christophe » 26/02/12, 13:38

Utworzono kolektyw, jednym z nich jest Pierre Larrouturou: http://www.roosevelt2012.fr/

Jest pełen zdrowego rozsądku, myślę, że wszystkie inne rozwiązania (pipo) wspomniane (oszczędności, redukcja urzędników, polowanie na imigrantów ...) przez analityków, media lub polityków są całkowitym oszustwem zamazany cel końcowy (wzrost ekstremów politycznych? Legitymizacja antydemokratycznego prawa ... itd.)!

Przywracanie tlenu naszym państwom
> gwałtownie obniżam oprocentowanie starego długu

Czy to normalne, że państwa płacą 600 razy więcej niż prywatne banki? Niedawno dowiedzieliśmy się, że Rezerwa Federalna USA potajemnie pożyczyła niespokojne 1.200 0,01 miliardów gigantów niespokojnym bankom w niewiarygodnie niskim tempie XNUMX%.

Jednocześnie w wielu krajach ludzie cierpią z powodu planów oszczędnościowych, ponieważ rynki finansowe pożyczają pieniądze tylko niektórym stanom w wysokości 6, 7 lub 11%. Duszone takimi stopami procentowymi rządy są zmuszane do zamrożenia emerytur, dodatków rodzinnych lub wynagrodzeń w służbie publicznej i ograniczenia inwestycji, co zwiększa bezrobocie i wkrótce pogrąży nas w recesji ekstremalna grawitacja.

Czy to normalne, że w przypadku kryzysu banki prywatne, które zwykle finansują się w 1% z banków centralnych, mogą korzystać ze stawek w wysokości 0,01%, ale w przypadku kryzysu państwa są zobowiązane przeciwnie, płacić stawki 600 czy 800 razy wyższe?

więcej szczegółów

2 Utwórz nowe pole finansowe dla manewru

> stworzyć europejski podatek od zysków przedsiębiorstw

Stawka podatku dochodowego od osób prawnych wynosi średnio tylko 25% w Europie w porównaniu do 40% w Stanach Zjednoczonych. To świat do góry nogami! Myśleliśmy, że Stany Zjednoczone są najbardziej liberalne, ale opodatkowują zyski przedsiębiorstw bardziej niż my.
Średnia stawka podatku dochodowego od osób prawnych USA 40%
Europa 25%

Dlaczego Europa ma tak niski wskaźnik? Od czasu przystąpienia Irlandii i Wielkiej Brytanii w 1973 r. Wszystkie państwa europejskie zostały zepchnięte do najniższej pozycji podatkowej przez państwa, które obniżają podatki dochodowe od osób prawnych w celu przyciągnięcia biznesu. Irlandia obniżyła stawkę do 12%, a wszystkie państwa członkowskie musiały obniżyć podatek dochodowy od osób prawnych… Na poziomie europejskim średnia stawka podatku dochodowego od osób prawnych spadła o jedną trzecią w ciągu dwudziestu lat. Ten najniższy podatek jest jedną z ważnych przyczyn długu publicznego.

więcej szczegółów

3 Zakończ krajowe zatapianie podatkowe

Aby wyjść z naszej zależności od rynków i przywrócić równowagę na naszych rachunkach publicznych, możemy również znaleźć znaczne pole manewru na poziomie krajowym, anulując znaczną część obniżek podatków przyznawanych dużym firmom i najbogatszym obywatelom przez 10 lat.

Raport posła UMP, Gillesa Carreza, opublikowany 5 lipca 2010 r. Pokazuje, że gdyby wszystkie obniżki podatków przegłosowane od 2000 r. Zostały anulowane, państwo miałoby o 100 miliardów więcej rocznie w swoich kasetonach. Gdybyśmy po prostu wrócili do systemu podatkowego, który istniał w 2000 r. (Nikt nie uważał go za konfiskatę lub sowieci), nasz deficyt zamieniłby się w nadwyżkę!

Państwo straciło 100 miliardów dochodów podatkowych
Wiadomości z 5 lipca 2010 r

więcej szczegółów

4 rajów podatkowych za bojkot

> korzystać z dźwigni zamówień publicznych

Raport Parlamentu Europejskiego szacuje, że ucieczka do rajów podatkowych powoduje stratę podatkową w wysokości około 1–1,5% PKB rocznie dla każdego państwa członkowskiego. We Francji jest to strata od 20 do 30 miliardów euro rocznie. Poza retoryką nie podejmuje się dziś żadnych poważnych działań w celu walki z rajami podatkowymi.

więcej szczegółów

5 Ogranicz jak najwięcej zwolnień

Niemcy doświadczyły kryzysu gospodarczego dwa razy poważniejszego w 2009 r. Niż nasz kraj. Jednak pomimo szoku gospodarczego 2 razy silniejszego, bezrobocie wzrosło 6 razy mniej w Niemczech niż we Francji.
Recesja 2009 Ewolucja bezrobocia
Niemcy - 4,6% + 220.000 XNUMX
Francja - 2,3% + 1.200.000 XNUMX XNUMX

Jak wyjaśnić ten „cud”? Niemieckie związki zawodowe udały się do Angeli Merkel z żądaniem, aby zwolnienie stało się ostatecznością, a ogólną zasadą jest utrzymanie maksymalnej liczby pracowników, maksimum umiejętności w firmie poprzez rozwój Kurzarbeit.

więcej szczegółów

6 Zabezpieczanie niepewnych

W każdym z naszych krajów każdego miesiąca dziesiątki tysięcy mężczyzn i kobiet zbliżają się do końca prawa i popadają w wielką niepewność. Biorąc pod uwagę powagę kryzysu i brak nadziei na szybki powrót do pełnego zatrudnienia, istnieje pilna potrzeba rozszerzenia rekompensaty dla bezrobotnych oraz poprawy ich wsparcia i dostępu do szkoleń.

więcej szczegółów

7 Zabroń bankom spekulacji naszymi pieniędzmi

> oddzielne banki depozytowe i banki inwestycyjne

W celu ochrony oszczędności obywateli i uniknięcia ryzyka dla finansów publicznych lub finansowania realnej gospodarki w Wielkiej Brytanii właśnie wprowadzono zasadę ścisłego oddzielenia banków depozytowych od banków biznesowych. Bretania, ale lobby zyskało, że jego wniosek zostanie przełożony na ... 2019! Jest oczywiście o wiele za późno. Biorąc pod uwagę ryzyko, że wkrótce na rynkach finansowych wybuchnie poważny kryzys, reforma musi zostać niezwłocznie wdrożona, aby chronić realną gospodarkę.

Aby uniemożliwić bankom spekulacje na temat pieniędzy Pana i Pani Wszyscy, musimy oddzielić banki depozytowe i banki handlowe. Była to jedna z pierwszych reform, które Roosevelt przyjął w 1933 roku, uchwalając ustawę Glass Steagal.

więcej szczegółów

8 Utwórz prawdziwy podatek od transakcji finansowych

Gdyby taki podatek został utworzony w 2008 r., Nawet przy bardzo niskiej stawce, przyniósłby już od 250 do 600 mld euro. Kryzys grecki można było rozwiązać bardzo szybko, nie wymagając wysiłków narodów Europy. Na co czekamy, aby w końcu stworzyć ten podatek i uspokoić naród niemiecki, podobnie jak inne ludy Europy, mówiąc im, że to ostatni raz, gdy zostali poproszeni o niesprawiedliwy wysiłek?

Odtąd rynki finansowe będą wykorzystywane do wniesienia wkładu do Europejskiego Funduszu Stabilności.

więcej szczegółów

9 Walka z offshoringiem

> narzucić poszanowanie norm społecznych i środowiskowych w handlu światowym, zwołując nowy szczyt w Filadelfii

W 1944 roku, przed zwołaniem szczytu w Bretton-Woods, który ma odbudować międzynarodowy system finansowy, Roosevelt zorganizował szczyt w Filadelfii, na którym jako absolutny priorytet przyjęto przestrzeganie pewnej liczby reguł społecznych: „praca nie jest towarem. (…) Nie będzie trwałego pokoju bez sprawiedliwości społecznej ”- potwierdzili Roosevelt i inne głowy państw przed określeniem zasad dotyczących płac, czasu pracy i podziału na płace i dywidendy…

Bardzo konkretne zasady, których należy przestrzegać w każdym kraju, jak w handlu światowym. Zanim neoliberałowie je zdemontowali, zasady te pozwalały na 30 lat bezproblemowego dobrobytu.

więcej szczegółów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111