Kwestia zegarów (ustawienie zegara kościelnego!)

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 26/01/12, 23:40

Nie wiem o co chodzi ze zdjęciami, myślałam, że to się nie wydarzyło.
Interweniowałem tylko w mechanizm dzwoniący dzwonka a nie w mechanizm zegarowy, wyjąłem i nasmarowałem wszystkie łożyska a są niklowane.
Z drugiej strony, na poziomie dzwonnicy, wszystkie powiązania i skierowania zostały przejęte.
Chyba się spóźnia, zapytam.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/01/12, 23:41

dedeleco napisał:W przeciwnym razie, jeśli koło się zablokuje i porusza się zbyt szybko, po przyklejeniu gumy odpowiedniego rozmiaru do wahadła, powinno ono trochę zwolnić!!


nie, prędkość wahadła nie zależy bezpośrednio od ciężaru, ale przede wszystkim od wzrostu!

jeśli dodasz obciążnik w środku pierwotnego obciążnika to nic się nie zmieni... jeśli dodasz obciążnik na dole zwalnia... jeśli dodasz wyżej to przyspieszy
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/01/12, 00:24

Prawdopodobieństwo przyklejenia gumy do żucia dokładnie na środek ciężkości jest bliskie zeru, a przyklejenie jej do koła spowoduje spowolnienie, ponieważ przesuniesz środek ciężkości w dół zmieniając kształt wahadła i przyklejając go do ramienia trochę przyspieszy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/01/12, 00:41

w przypadku źle przekazanych zdjęć edytuj wiadomość i wstawiaj podziały wierszy, aby oddzielić adres zdjęcia od poprzedzającego go tekstu

w wiadomości lub adres zdjęcia nie jest klikalny, zawsze możesz skopiować tylko to, czego potrzebujesz i wkleić w przeglądarce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 27/01/12, 15:15

Temat poruszam bo ma niewiele wspólnego z "Komfortem cieplnym, ogrzewaniem i ociepleniem Twojego domu" : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/01/12, 21:07

AXEAU napisał:Nie wiem o co chodzi ze zdjęciami
Wszystko, co musisz zrobić, to edytować odpowiednie posty i dodać tagi zdjęć [img]before%20i[/img] po adresie każdego zdjęcia, na przykład:
: Arrow: [img]adresse%20web%20de%20la%20photo%20qui%20se%20termine%20par%20"point%20jpg"[/img]
Możesz edytować moje posty, aby zobaczyć, jaka składnia jest używana. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 28/01/12, 23:42

Dobry wieczór.

Dziękuję za rady, mam nadzieję, że dostanę się na następne. Łatwiej jest mi zrozumieć mechanizm zegara i równowagę sił między nim a ruchem młotka.
A jak to często bywa, są tacy, którzy chcą usłyszeć, jak bije, a inni nie, więc ustawiłem nie za głośno.W dzwonnicy są jeszcze trzy inne dzwony.
Ciekawa dzwonnica, w całości kuta, sekcje bardzo nieregularne, wyraźnie widać spawy przy kuźni i całość montowana na kołki.
Jak tylko wrócę z wakacji, będę miał dostęp do historii tych wszystkich elementów przez kustosza muzeum i opowiem o tym trochę więcej.
JLG
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76