Samojezdny pickup z potrójną zintegrowaną hybrydą CATHI

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/01/12, 11:07

Makro napisał:
120 km przy 65 km/h.... Sprawia, że ​​marzysz... Remundo jesteś na wyczynach wozu.


pomyśl jeszcze raz!! jeśli masz pojazd termiczny z komputerem pokładowym, spójrz na zarejestrowaną średnią prędkość. Założę się, że jest niższy.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6535
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 02/01/12, 11:36

Moje codzienne wycieczki to 25 km w 20 minut. (ale ja nie robię 3 litrów na 100km, to na pewno). W przeciwnym razie, kiedy jadę z rodziną, jest to 100 km od 1:05 do 1:10; 170km w 2h do 2h15,15km 12min lub 36km 30min (typowe przejazdy, które robię regularnie) Zawsze możliwie jak najszybciej przy maksymalnej dozwolonej prędkości + 3 do 10%... Na pewno nie zatrzymuję się, żeby sprawdzić, czy moje koła obracają się...

Ale mam nadzieję, że wkrótce będę mogła się o tym przekonać...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 02/01/12, 12:41

Makro napisał:Widzimy również, że twoje baterie lifepo sprawiają, że mimo nadwagi zyskujesz 15% zużycia.. Ciekawe, ponieważ w oparciu o tę samą pojemność, wkładając 100% baterii lifepo.. Zyskujemy 150 na 200 kg wagi baterii.. Moje berlingo (jeśli kiedyś wyjdzie spod stert) będzie prawdziwą rakietą i będzie palić jak szybowiec...

Nie mam nic przeciwko temu, żebyś przeszedł na 100% litowe, ale twoje Berlingo nie będzie rakietą.

Nawet przybierając na wadze 200 kg, to 13% początkowej masy Berlingo (1450 kg): zmotoryzowany 28 kW, czyli około 40 Ch, pozostanie miękki, a spalanie będzie takie samo, zwłaszcza jeśli jedziesz szybko (i szybko w EV, to 80 do 100 km/h).

Ponadto 100% lit jest technicznie problematyczny z wielu powodów omówionych w tym temacie. Aby odnieść sukces, naprawdę potrzebujesz zauważalnie przewymiarowany pakiet litowy (aby obniżyć prądy na każdym akumulatorze przy danej mocy) i ewentualnie compartmentalize : jedna z paczek jest zmuszona do pracy, gdy druga jest zrównoważona. Citro znać kogoś, kto to zrobił.
Ostatnio edytowane przez Remundo 02 / 01 / 12, 12: 43, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/01/12, 12:42

Makro napisał:Moje codzienne wycieczki to 25 km w 20 minut. (ale ja nie robię 3 litrów na 100km, to na pewno). W przeciwnym razie, kiedy jadę z rodziną, jest to 100 km od 1:05 do 1:10; 170km w 2h do 2h15,15km 12min lub 36km 30min (typowe przejazdy, które robię regularnie) Zawsze możliwie jak najszybciej przy maksymalnej dozwolonej prędkości + 3 do 10%... Na pewno nie zatrzymuję się, żeby sprawdzić, czy moje koła obracają się...

Ale mam nadzieję, że wkrótce będę mogła się o tym przekonać...


OK, ale takie podejście jest mylące. mówisz: Moje codzienne wycieczki to 25 km w 20 minut. OK, ale czasami.... to więcej, czasami zawracam na parkingu supermarketu, żeby znaleźć wolne miejsce itp.
te trasy nie pozostają w Twojej pamięci, ale komputer pokładowy tak.
ogólna średnia prędkość zwykłego samochodu używanego przez zwykłego człowieka jest bardzo niska.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6535
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 02/01/12, 13:39

Remundo napisał:
Nawet przybierając na wadze 200 kg, to 13% początkowej masy Berlingo (1450 kg): zmotoryzowany 28 kW, czyli około 40 Ch, pozostanie miękki, a spalanie będzie takie samo, zwłaszcza jeśli jedziesz szybko (i szybko w EV, to 80 do 100 km/h).



Więc . Musisz zacząć od podstaw: Ve tego rodzaju ma wydajność dowodzącego wagi ciężkiej.

To powinno mi wystarczyć na dojazd do pracy (będę musiał wstać 10 minut wcześniej, to wszystko i będzie łatwiej tym, którzy mnie aktualnie wyprzedzają) więc zasięg 56 km mi wystarczy... Z resztą spaliny pozostaną królowe... bo nie wyobrażam sobie inwestować dwa razy tyle w akumulator, żeby móc raz w miesiącu jechać do taty na 40 terminali i wracać bez ładowania... ten samochód pozostanie autem do majsterkowania w domu...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 03/01/12, 11:11

Tak, makro to właściwy pogląd na sprawy. : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 03/01/12, 11:15

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory 12 synergii charakterystyczne dla potrójnej hybrydyzacji


1) Usuwanie problemu de samorozładowanie i metalizacja NiCd (przechowywanie niewielkiej części energii) i korzyści z wysokich wydajności LiFePO4 (przechowywanie większości energii elektrochemicznej).

2) Eliminacja ograniczonej wydajności ładowania/rozładowania NiCd (można nawet nie ładować pakietu NiCd) i korzystać wysoka wydajność usuwania zapasów LiFePO4.

3) The Przeciążenia amperowe zapewniają akumulatory NiCad (hamowanie regeneracyjne lub silne przyspieszanie), które chroni LiFePO4

4) Nicad zapewnia ruch pojazdu w niskich temperaturach i podgrzewa LiFePO4 do poziomu roboczego poprzez odprowadzanie ciepła.

5) Wysoka energia właściwa LiFePO4 (przechowywanie większości energii) i możliwość przeciążenia NiCad (dla punktualnie większej autonomii).

6) Pobierane prądy są bardziej umiarkowane we wszystkich bateriach, które zwiększa energię, którą przywracają (dzięki efekt Peukerta).

7) Brak powtarzających się cykli dla Nicad między pełnym naładowaniem a pełnym rozładowaniem: efekt Pamięć NiCd już się nie objawia.

8) Równoważenie pakietów LiFePO4 bez zakłóceń przez ładowanie/rozładowanie zapewniane przez NiCd : Jeśli w pakiecie LiFePO4 wystąpi poważna nierównowaga, pojazd kontynuuje jazdę z NiCad, podczas gdy pakiety LiFePO4 równoważą się.

9) Zwiększona żywotność akumulatorów LiFePO4 które ładują i rozładowują przy ustalonym stałym prądzie.

10) Podział pakietu LiFePO4 na bloki dostarczanie 15A, w zależności od warunków jazdy:
a) Zniżanie: 0A,
b) Umiarkowane zapotrzebowanie mocy: dostarcza 1 lub kilka bloków LiFePO4,
c) Maksymalne zapotrzebowanie na moc: wszystkie bloki LiFePO4 dostarczają.
d) Potrzeba obezwładnienia: wszystkie bloki LiFePO4 i wyjście NiCd

11) Akumulator NiCd może pozostać rozładowany, aby gwarantować hamowanie odzyskowe, gdy pojazd jest zaparkowany na dużej wysokości i pokonuje długi zjazd przed koniecznością holowania pojazdu z akumulatorami.

12) Eliminacja ciężaru własnego agregatu prądotwórczego z jego wyjmowanym charakterem na wszystkie krótkie podróże; bardzo duża autonomia pojazdu z grupą; wiele zastosowań grupy (kogeneracja domowa, grupa obiektów, energia awaryjna).
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 15/01/12, 19:45

0 x
Obraz
dani38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/01/12, 16:23

przedostatni fragment zdjęcia synu




przez dani38 » 16/01/12, 09:03

witam, po wywierceniu otworów musisz podać mi przewody, zrobię większy otwór i pół osłonę z tworzywa sztucznego lub inną na wibracje itp. ryzyko przecięcia drutu przez blachę nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 28/01/12, 19:49

CATHI świętuje 3001. kWh, przejeżdżając 13 315 km

Obraz

Więcej precyzji: 16
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126