Podłączanie do domu na dobrze

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
ddufond
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 15/02/09, 19:33

Podłączanie do domu na dobrze




przez ddufond » 23/12/11, 19:37

Mam zamiar podłączyć swój dom do studni (11m wykopanej w glinie), wciąż waham się przed piciem wody.
Woda addukcyjna jest a priori niezbyt dobrej jakości (rura ołowiana) i myślę, że przy odpowiednim filtrowaniu mógłbym pić wodę lepszej jakości ze studni (zaznaczam, że ja mieć 3 dzieci).
Waham się między filtrem odwróconej osmozy a lampą UV.
Qu'en pensez-vous?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/12/11, 21:51

(ołowiana rura)

Jaka długość w metrach ????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 23/12/11, 22:02

Sterylizacja UV wpłynie tylko na zanieczyszczenie bakteriologiczne.
nie będzie miał wpływu na inne zanieczyszczenia (azotany itp.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 24/12/11, 10:33

Przeprowadź analizę wody i porównaj ją z tą w gminie.
Potem będziesz wiedział, jak leczyć.
Pozostało wiele rur ołowianych, są one wymieniane tylko w tempie remontu jezdni.
JLG
0 x
ddufond
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 15/02/09, 19:33




przez ddufond » 26/12/11, 18:46

dedeleco napisał:
(ołowiana rura)

Jaka długość w metrach ????


Mieszkam na wsi, miejskie rury są stare ... Część, która należy do mnie, nie ma ołowiu.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/12/11, 18:54

Ponad 50 lat temu, dzieciaku, było dużo więcej ołowianych rur, piłem przez nią dużo wody, żyję i mam się dobrze, bo rura jest pokryta warstwą, która wystarczająco chroni, żeby moim zdaniem więcej niż ołów benzyny ołowiowej, którą wszyscy oddychaliśmy ponad 20 lat temu !!!
Tak mniej katastrofalne niż mikroby lub śmieciowe jedzenie.

Zdecydowanie wzywam gminę do wymiany tych rur.
0 x
ddufond
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 15/02/09, 19:33




przez ddufond » 26/12/11, 18:59

Forhorse napisał:Sterylizacja UV wpłynie tylko na zanieczyszczenie bakteriologiczne.
nie będzie miał wpływu na inne zanieczyszczenia (azotany itp.)


Mam jednostkę filtrującą przed ewentualną lampą UV. Planuję przeprowadzić bardzo dokładną analizę wody przed podłączeniem.
Martwię się, że nie chciałbym o czymś zapomnieć (znajdujemy tylko to, czego szukamy!). Zastanawiam się też nad możliwą ewolucją jakości wody (np. Po wielkiej burzy).
Moim zdaniem zaopatrzenie w wodę podlega takim samym wahaniom.
0 x
St1ngy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/12/11, 13:51

Re: Podłączenie domu do studni




przez St1ngy » 26/12/11, 19:06

ddufond napisał:Waham się między filtrem odwróconej osmozy a lampą UV.


Obaj kapitanie, radzę Wam zapoznać się z literaturą na temat odwróconej osmozy i dezynfekcji UV, aby mieć dobre pojęcie na ten temat, ale:

Odwrócona osmoza umożliwia usuwanie wody z jej dużych cząsteczek z prądem
- filtr osadowy do usuwania największych pierwiastków
- filtr z węglem aktywnym do usuwania chloru, który nie jest dobrze podtrzymywany przez membrany jednostek odwróconej osmozy,
- niektóre membrany są certyfikowane do filtracji azotanów.

Dezynfekcja UV pozwala pozbyć się czynników chorobotwórczych, takich jak E.Coli.

Jednostkę osmozy można znaleźć w przystępnych cenach (100 euro), z drugiej strony godna tej nazwy dezynfekcja UV kosztuje (300 euro) ... a sama lampa jest często warta połowę i działa około 2000 godzin. Osobiście kupiłem Sterilight w USA, jest tańszy, ale potrzebujesz transformatora 220-110v.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 26/12/11, 20:55

Wygląda na to, że odwróconą osmozę można przeprowadzić tylko przy użyciu wody wolnej od kamienia, dlatego wymaga zmiękczacza wody w górnym biegu ...
St1ngy napisał:
- filtr z węglem aktywnym do usuwania chloru, który nie jest dobrze podtrzymywany przez membrany jednostek odwróconej osmozy

Z definicji do wody deszczowej nie dodaje się chloru, ale węgiel aktywny może prawdopodobnie ograniczyć niektóre niezdrowe produkty spożywcze, takie jak pestycydy ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
St1ngy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/12/11, 13:51




przez St1ngy » 26/12/11, 21:50

Ahmed napisał:Z definicji do wody deszczowej nie dodaje się chloru, ale węgiel aktywny może prawdopodobnie ograniczyć niektóre niezdrowe produkty spożywcze, takie jak pestycydy ...


Dobrze widać, ale w moim przypadku cała woda pompowana ze studni nie jest przeznaczona do picia, przepuszczam tylko przez jednostkę osmozy i lampę UV frakcję pijaną i ze zmywarki.

Cała woda wypływa ze studni przez 2 zbiorniki magazynowe, w których chloruję do 2 mg / l do dezynfekcji, z prostym filtrem osadowym na wylocie. Dlatego nie pij wody z prysznica, umywalki lub umywalki.

Aby zakończyć temat chloru z przyzwyczajenia, okresowo dezynfekuję studnię wybielaczem (200mg / l) oraz kadzie z wybielaczem bezpośrednio z kartonu.

To nie jest świetne, ale za 80 euro pełna analiza wody ... raz w miesiącu chlorowanie jest tańsze.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111