Wystrzelona zostaje bomba metanowa

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 04/12/11, 12:44

moinsdewatt napisał:
dedeleco napisał:56 milionów lat temu ten metan zamrożony na dnie oceanów rozgrzał się do tego stopnia, że ​​eksplodował na dnie oceanów, kopiąc ogromne doły, które pozostawiły widoczne ślady...!


Mówisz cokolwiek, Dedelco.


Utrzymuję.

To, że kilkadziesiąt milionów lat temu miała miejsce masowa emisja metanu, wiem dobrze, oczywiście czytałem już tego typu artykuły naukowe.
Nie ma sensu kłaść kawałka na boku.

Ale nic w tym artykule nie mówi o powstaniu rowów oceanicznych w wyniku rzekomej „eksplozji”, która istnieje tylko w twoim umyśle.

Nie mylić szybkiego uwolnienia CH4 w wyniku dekompresji i eksplozji.

A w każdym razie podwodny wybuch gazu CH4 w postaci „chemicznej” eksplozji z utleniaczem nie istnieje.

Po raz kolejny Dedeleco nie czyta dokładnie co mówią mu rozmówcy.
Byłby dobrym „profesorem Tourneflowerem”.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/12/11, 13:40

Ale tak, ale minusdewatt nie czytał cytowanych starych artykułów ani oglądałem France 5 i Arte który wyjaśnił, że uwolnienie metanu ma charakter wybuchowy i uwalniają się bąbelki o objętości km3, co pozostawił ogromne podwodne dziury wciąż widoczne!!!

lessdewatt musi jedynie poszukać odniesień, uważnie czytając artykuły na temat złóż metanu zestalonego w wodzie.

Nie rozumiem, dlaczego miałbym być jedynym, który zadaje sobie trud znalezienia tych artykułów naukowych, a także filmów France5, Arte i BBC!!!
lessdewatt może równie dobrze jak ja przygotować bibliografię i uważnie przeczytać szczegółowe opracowania zanim nie uzyskamy ostatecznych pewności!!

W każdym razie, gdy nastąpi przejście fazowe: ze stanu stałego w gaz, w stopniu mniejszym niż stopień ogrzewania w ogromnych objętościach grubych warstw, początek (na przykład: spontaniczny z nadmiarem nagromadzonego metanu, duże trzęsienie ziemi, wulkan itp.), porusza pozostałe warstwy wokół i powyżej i powoduje ogromne, nagłe uwolnienie tego gazu!!
Jest to całkowicie oczywiste, pewne i katastrofalne, ponieważ ślady geologiczne są widoczne do dziś pod powierzchnią morza.

To realne ryzyko istnieje obecnie w związku z obecnym ociepleniem dna oceanu.
Zaprzeczanie temu, podobnie jak minusdewatowi, jest równoznaczne z wiarą w wieczną nieomylność francuskiej energii jądrowej, co jest obecnie szaleństwem większości Francuzów!!

Nie mylić szybkiego uwolnienia CH4 w wyniku dekompresji i eksplozji

lessdewatt nie zdawał sobie sprawy, że w objętościach większych niż km3 przejście ciała stałego w stan gazowy (początkowo bez spalania, bo bez tlenu) jest procesem ogromna eksplozja, co nie jest dekompresją, ale pierwszą ogromny wzrost objętości, natychmiastowe miejscowe zwiększenie ciśnienia i gwałtownie spychając wszystko dookoła w sposób wybuchowy, aby się rozprężyć, dokładnie tak jak wulkany i superwulkany, eksplodują przechodząc z wody ciekłej na głębokości do stanu gazowego nagle na przestrzeni kilkudziesięciu km2 (Yellowstone, Toba, niedaleko Tybingi w Niemczech 12500 XNUMX lat temu itp.!)

Przypominam lessdewatt, że eksplozje w wyniku spalania (CH4 lub wybuchowego dynamitu, azotanu amonu) to przede wszystkim ogromna zmiana objętości przez większą ilość gazu przy bardzo szybkim nagrzaniu tego natychmiast uwolnionego gazu.

Zatem Moindewatt nie pomyślał wystarczająco dużo o dowodach fizycznych.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 04/12/11, 20:06

dedeleco napisał:Ale tak, ale minusdewatt nie czytał cytowanych starych artykułów ani oglądałem France 5 i Arte który wyjaśnił, że uwolnienie metanu ma charakter wybuchowy i uwalniają się bąbelki o objętości km3, co pozostawił ogromne podwodne dziury wciąż widoczne!!!




Och, podwodne dziury utworzone przez to zjawisko?

Więc gdzie to jest?
A który poważny naukowiec tak twierdzi?

Nie mów mi więcej o ARTE i BBC w odpowiedzi, to nie odpowiada mi jako naukowcowi.

dwa odniesienia, które zacytowałeś powyżej (physorg i Nature) nie mówią o tym.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/12/11, 21:13

Przeczytaj wszystkie odniesienia do artykułów i odniesienia w nich zawarte, jak szuflady!
Praca bibliograficzna jest bardzo poważna.

Arte, BBC France 5 bardzo poważnie podchodzą do swoich raportów naukowych, które zmuszają naukowców do mówienia!!

BBC od początku przedstawiało środki zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego opracowane przez naukowców około 1995 roku z ich katastrofalnymi skutkami!!!
itp...

W każdym razie, jeśli mamy kilometr grubości osadu zawierającego stały CH4, gdy staje się on gazowy, eksploduje, wyrzucając wszystko i pozostawiając na swoim miejscu wielką dziurę!!
Oczywiste !!!
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125