ICT i CO2, poczta gorsza od poczty La Poste?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

ICT i CO2, poczta gorsza od poczty La Poste?




przez Christophe » 04/10/11, 10:10

Niezwykłą informację, którą należy traktować z przymrużeniem oka, na razie jestem bardzo sceptyczny...

Listy wysyłane przez La Poste ostatecznie uwalniają mniej CO2 (= dwutlenku węgla lub dwutlenku węgla) niż e-maile.

E-maile wysyłane przez Internet emitują dużo CO2, nie mówiąc już o spamie, który „zanieczyszcza” nasze elektroniczne skrzynki pocztowe. Co więcej, wiele z nich będzie drukowanych przez odbiorców. Ale mają tę zaletę, że są bardzo szybkie i ekonomiczne!

---> Według artykułu na stronie „Acting for the Planet” (patrz link poniżej), e-maile wymagają bardzo dużej pamięci masowej na bardzo wydajnych serwerach, które zużywają dużo energii!
---> Według ADEME (francuskiej Agencji ds. Środowiska i Zarządzania Energią) wiadomość wysłana pocztą pochłania 19 gramów CO2.

Ja ze swej strony, gdy jest sytuacja awaryjna, w miarę możliwości wysyłam wiadomość faksem (nie znam śladu węglowego tego ostatniego, nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat).

To wszystko daje do myślenia!!!

Jeśli masz jakieś uwagi, nie wahaj się ich przekazać!


Źródło: http://www.tinkuy.fr/ecogeste_conseil_e ... nnemental_

Więcej informacji: http://www.agirpourlaplanete.com/action ... ement.html


Według Fabrice’a Flipo, nauczyciela-badacza w Institut Télécom, „wpływ ICT (komputerów, telewizorów, telefonów itp.) na środowisko jest nadal w dużej mierze ignorowany. W opinii publicznej panuje nurt myślowy, który pragnie technologii ICT, ponieważ są one zakwalifikowane jako nieistotne, mają całkowicie zerowy wpływ na środowisko.”



Niedawne badanie przeprowadzone przez Ademe (francuska Agencja Zarządzania Środowiskiem i Energią) we współpracy z Bio Intelligence Service pokazuje, że wręcz przeciwnie, codzienne korzystanie z ICT nie jest pozbawione zagrożeń dla naszej planety i środowiska. Liczby są alarmujące i z roku na rok rosną.

Inwentarz pozwoli Ci uświadomić sobie tę sytuację…

Jeżeli pozostaniemy przy korzystaniu z narzędzia internetowego, to wiedzmy, że dziś mamy 2 miliardy osób podłączonych na stałe do Internetu, a w 2.6 roku liczba ta powinna osiągnąć 2013 miliarda.
294 miliardy: to liczba e-maili wysyłanych dziennie, łącznie ze spamem. Liczba, która w ciągu 3 lat powinna wzrosnąć ponad dwukrotnie.

E-maile, które wydają się nieszkodliwe, mają bardzo negatywny wpływ. Weźmy przypadek firmy zatrudniającej około 100 pracowników, którzy komunikują się za pomocą poczty elektronicznej, a sama produkcja wiadomości e-mail generuje 13.6 ton CO2. Dla porównania, oznacza to około 10 podróży samolotem w obie strony Paryż/Nowy Jork!

E-maile emitują więcej CO2 niż tradycyjne listy znajdujące się w naszych papierowych skrzynkach pocztowych! Rzeczywiście, czasami e-mail może pozostawić ślad węglowy 15 razy większy niż zwykły list pocztowy! Po co ? Po prostu dlatego, że wysłanie wiadomości e-mail jest wynikiem zestawu procesów. Twój wysłany e-mail może trafić na serwer oddalony o tysiące kilometrów, zanim dotrze do odbiorcy, a to wymaga dużo energii!

Kolejna wada: zapytania w wyszukiwarkach takich jak Google czy Yahoo, które zużywają dużo energii i emitują dużo CO2.
Jeśli weźmiemy przykład Francji, wychodząc z założenia, że ​​internauta dokonuje średnio 2.6 wyszukiwań dziennie, czyli 936 rocznie, to ostatecznie odpowiada to 287 600 tonom CO2, czyli około 1.5 mln km przejechanych samochodem!

Pozwalam sobie wyobrazić te liczby w skali globalnej i w konsekwencji ich wpływ na nasze środowisko.

Producenci komputerów coraz częściej uwzględniają te kwestie środowiskowe w procesie ich tworzenia. Komputer zużywa dziś o 50% mniej energii niż jeszcze kilka lat temu. Jesteśmy nawet świadkami pojawienia się oznakowań ekologicznych, takich jak Energy Star i europejskie oznakowanie ekologiczne.

Powinieneś także wiedzieć, że obecnie istnieje wiele firm zajmujących się recyklingiem starego sprzętu komputerowego: www.recyclez-moi.fr
Raport Ademe znajdziesz również bezpłatnie poniżej:


Oto poradnik Ademe: Technologie informacyjno-komunikacyjne a CO2

Mój pierwszy komentarz:

Christophe komentując Tinkuy napisał:Naprawdę niesamowite informacje! Oczywiście spam to wielkie ekologiczne gówno... ale w każdej działalności gospodarczej występują „marnotrawstwo/strata”!

Jaka jest wartość CO2 w przypadku listu papierowego (wszystko obejmuje, tj.: papier, znaczek, atrament, sortowanie, dystrybucja, a następnie trzeba udać się na pocztę, aby go wysłać...)?

Pewne jest to, że: gdybym wysłał tyle samo poczty papierowej co e-maili, kosztowałoby mnie to więcej niż moje e-maile... lub wydane pieniądze i powiązanie CO2. Gdzie w takim razie jest błąd?

Musimy też skończyć z tą „dyktaturą CO2”, ponieważ nie chodzi tylko o CO2 w życiu…


Rozpocznę dyskusję od naszego forums...Wierzę, że wielu się ze mną zgodzi.


W drugim artykule napisano mnóstwo bzdur:

Twój wysłany e-mail może trafić na serwer oddalony o tysiące kilometrów, zanim dotrze do odbiorcy, a to wymaga dużo energii!


Facet, który to napisał, najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o networkingu...

Niezależnie od tego, czy Twój serwer znajduje się blisko Ciebie, czy 10 000 km dalej i pokonuje 100 czy 30 000 km, tak naprawdę nie zmienia to zbytnio zużycia energii... nie zapominaj, że średnie obciążenie serwera jest dość niskie, gdy jest nie używany, zużywa się na darmo...

To jest jak silnik cieplny: najlepszą wydajność serwera osiąga się przy określonym obciążeniu!

Również w tym miejscu rozumiemy, że to badanie nie jest poważne: należy je porównać z równoważnymi świadczonymi usługami. E-mail jest niemal natychmiastowy, papier nie. Gdyby więc papier poruszał się tak szybko jak poczta (zbliżona do prędkości światła), ile energii zużywałby? : Chichot: : Chichot: hihihihi
0 x
inne energie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 29/09/11, 22:13




przez inne energie » 15/11/11, 23:35

Spróbuję nieco zaprzeczyć słowom zawartym w artykułach, którymi się dzielisz i z którymi najwyraźniej się nie zgadzasz.

Pierwszą liczbą, która sprawiła, że ​​podskoczyłem do sufitu, było 19 g CO2 na jednego wysłanego e-maila. Czytając dalej, zrozumiałem, że był on powiązany z osobą, która umożliwiła badanie. Rzeczywiście wydaje się, że opiera się to na średnio 1 miesiącu na e-mail. Spójrz na swoje pudełko i wykonaj obliczenia: w ciągu ostatnich dwóch miesięcy mam około 0,2 miesiąca (i czasami wysyłam sobie zdjęcia e-mailem). W środowisku zawodowym nie może to być 1 miesiąc. W anglojęzycznej sieci, mówimy o 0,3 g śladu węglowego wiadomości e-mail. Trzeba pamiętać, że tzw. samochód neutralny waży 120-140g na kilometr, zatem nawet jeśli radiowóz pocztowy przewozi 400 listów na przejechany kilometr, to i tak jesteśmy dobrzy w wysyłaniu maili.

Z tego wynika druga nieudolność obliczeń. Zaczynając od tej samej średniej, obliczenia dokonywane są dla 33 e-maili wysyłanych dziennie do dwóch odbiorców. Oznacza to wiadomość e-mail o rozmiarze 1 MB co dwanaście minut w ciągu siedmiu godzin pracy. Wiedząc, że 100-stronicowy tekst bez ilustracji waży około 200 kB, dana osoba nie powinna wiele pisać, chyba że będzie marnować czas na zapisywanie wszystkiego w formacie PDF i nie tylko... Mam na myśli fałszywe pokazy slajdów, życzenia map pod farbą zapisane w bmp, ale mimo wszystko średnia wydaje mi się wysoka, żeby nie powiedzieć przesadzona.

Dlatego będę trzymać się szacunków naszych anglosaskich przyjaciół i całkowicie zgadzam się z ideą prowadzenia mniejszej liczby badań. Nie tylko zmniejsza to wpływ centrów danych, ale także podważa nadużywanie przez Google pozycji dominującej w Internecie.
0 x
Wiem, że w twojej alchemii atom jest warty czeków podróżnych, to wystarczy jako alibi.
Strona energii odnawialnej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112