Nie Touch My Panel słoneczny (TPAMPS)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/09/11, 09:52

Tak, jest importowany bezpośrednio z Chin, powiedział.

Za 5 do 6000 € HT nie jest zainstalowany dla 3kWp, osobiście nie zawracam sobie głowy importem ... tylko przy samodzielnej instalacji, nigdy administracyjnie twój system nie będzie możliwy do podłączenia, chyba że osobiście znasz instalatora ... (schemat oszustwa ... )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/09/11, 09:53

bernardd napisał:Może to być okazja do założenia stowarzyszenia ekonologicznego, jeśli to nie Christophe :?


Absolutnie: poczekajmy na motywację ludzi…
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/09/11, 09:57

Christophe napisał:
bham napisał:Czy masz linki internetowe ilustrujące te ceny?


Alibaba.com prawda? : Chichot:

Bernard powiedział: jest to cena importowa brutto, z wyłączeniem wszelkich innych kosztów, podatków ... jeśli nie ma nawet ceny rozładunku kontenerów ...
tak iw tym przypadku cena może szybko wzrosnąć, zwłaszcza jeśli nie masz z nim systemu integracji, dlatego poprosiłem bernardda o linki.
Christophe napisał:Za 14000 XNUMX € masz również (chyba, mam nadzieję) prace związane z integracją dachu, wymagane przez francuskie przepisy....
W każdym razie tak, ale najwyraźniej w EDF ENR jest po prostu jeszcze drożej : Mrgreen:

Christophe napisał:Od 2003 r. Mówi się o ekonologii: specjaliści korzystają z pomocy, żeby zawyżać ... a potem narzekają, gdy pomoc się zmniejsza i muszą zwolnić ... To było po prostu „przewidywalne” ...
To, czego nie można było przewidzieć, to odwrócenie płaszcza rządu z niezrozumiałymi i niemożliwymi do zastosowania dekretami oraz obniżkami cen zakupu, wszystko pod presją lobby EDF… podpisana, najlepiej po stawce 60cts/KWh, ale jeszcze nie przeprowadzona w terenie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/09/11, 10:03

Christophe napisał:Tak, jest importowany bezpośrednio z Chin, powiedział.

Za 5 do 6000 € HT niezainstalowany dla 3kWp, osobiście nie zawracam sobie głowy importem ... tylko przy samodzielnej instalacji, nigdy administracyjnie twój system nie będzie możliwy do podłączenia, chyba że osobiście znasz instalatora ... (schemat, schemat .. .)

Tak zrobiłem w domu, znajomy elektryk zgodził się przyjąć tylko ryczałt i bez marży na sprzęt, który zamówiłem bezpośrednio na jego nazwisko w hurtowni, sprzęt odzyskany w Colmarze. Więc nie ma tam żadnych oszustw, tylko umowa. Zainstalowaliśmy go na 2, na dachu pod kątem 45 °, było trochę gorąco, ale ostatecznie dostosowaliśmy się do nachylenia, z uprzężą, która jest w porządku.
Jest jasne, że bez elektryka, który jest w porządku, staje się kłopotliwy dla ulgi podatkowej, ale dla połączenia pozostaje grywalny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/09/11, 10:10

Mówiłem o shenaniganach w zakresie instalacji i połączenia… hakowania, jeśli wolisz :)

Profesjonalista, który nie zainstalował, a więc nie zafakturował paneli, nie wykona „gratosowej” procedury administracyjnej…

Kiedy mówisz "on", już normalnie nie masz prawa... bo to 50% samodzielnej instalacji... Ale żeby pomóc, instalacja musi być przeprowadzona przez fachowca w całości... ( to godne ubolewania, ale tak już jest, niech żyje Francja)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/09/11, 10:48

Christophe napisał:Mówiłem o shenaniganach w zakresie instalacji i połączenia… hakowania, jeśli wolisz :)

Profesjonalista, który nie zainstalował, a więc nie zafakturował paneli, nie wykona „gratosowej” procedury administracyjnej…

Kiedy mówisz "on", już normalnie nie masz prawa... bo to 50% samodzielnej instalacji... Ale żeby pomóc, instalacja musi być przeprowadzona przez fachowca w całości... ( to godne ubolewania, ale tak już jest, niech żyje Francja)

Kroki administracyjne, które wykonałem, generalnie rzemieślnicy nie są zbyt przyjaźni z papierkową robotą; za pozę, zrobił to, a ja mu trochę pomogłem: czy tak lepiej?
I zapłaciłem mu niemałą stawkę ryczałtową, ale oczywiście nie stawkę złodzieja. Więc wszyscy są szczęśliwi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/09/11, 11:01

Christophe napisał:
bernardd napisał:Może to być okazja do założenia stowarzyszenia ekonologicznego, jeśli to nie Christophe :?
Absolutnie: poczekajmy na motywację ludzi…
Cóż, jestem zmotywowany, ale ostatnio trochę zarumieniony finansowo... :?
Byłoby to dla znacznej wiaty garażowej. Ja bym widział 6kWp... Czyli 2 kpl. : Arrowl:
Z drugiej strony chciałbym zobaczyć jak to jest zamontowane, żeby spisywało się lepiej niż na mojej istniejącej instalacji i żeby móc usprawnić działanie (czyszczenie, chłodzenie, kogeneracja cieplna itp.)
Zastanawiam się nad wiatą, której górna część pełniłaby funkcję całorocznej suszarki do ubrań. : Idea:
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 07/09/11, 11:02

bham napisał:Kontaktować się bezpośrednio z producentami? W Europie możesz zapomnieć, nikt ci nie odpowie;


To jest prawdziwy problem. Więc omijam, ucząc się po drodze radości importowania.

Brak linku, ponieważ producenci, o których mowa, ledwo mówią po angielsku, aw dodatku nigdy nie umieszczają cen na stronach, jeśli takie mają.

Ponadto, aby stworzyć zestaw, musisz skontaktować się z producentami każdej części, ponieważ są wyspecjalizowani.

W tym przypadku to, co nazywam „osłoną przeciwsłoneczną”, zawiera szyny do układania. Już chcę to przetestować w małych grupach, zanim pójdę dalej.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/09/11, 11:17

Cóż, jeśli jesteś zainteresowany, mam kontakt w Niemczech, który importuje chińskie panele po 250 Wp/panel, muszę ponownie zapytać o cenę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/09/11, 11:22

Um podzielę temat?
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150