Zasobnik CWU szeregowo (drewno i solar)

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
phil88
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 30/09/10, 10:28

Zasobnik CWU szeregowo (drewno i solar)




przez phil88 » 30/08/11, 21:20

Dobry wieczór,

w mojej instalacji grzewczej (kocioł na drewno + BT 1000L), którą uzupełniam o zasobnik CWU (drewno + solar), zachowuję możliwość seryjnego montażu produkcji CWU o drewno.

W każdym razie, jak tylko włączę kocioł, to po to, żeby mieć „tanią” ciepłą wodę.

W poprzednim domu miałem zasobnik CWU w szeregu i na końcu kotła: zawsze byłem z niego zadowolony przez 20 lat.

swoją opinię na temat zasady.
dziękuję wam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 31/08/11, 12:32

Witam,

Czy możesz wyjaśnić, co rozumiesz przez połączenie szeregowe?

W przypadku CWU z kotłem opalanym drewnem należy użyć zasobnika CWU, którego wymiennik jest zasilany (przez pompę cyrkulacyjną lub zawór) tylko wtedy, gdy woda użytkowa (odbiornik) jest poniżej określonej wartości zadanej (na przykład 55°C) i tylko wtedy, gdy temperatura obiegu grzewczego (emiter ciepła) jest powyżej wartości progowej (na przykład 60°C)
W przypadku 2 termostatów możliwa jest regulacja w ten sposób.
Niektóre regulatory ogrzewania i/lub słoneczne zawierają tę funkcję.

A+
0 x
phil88
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 30/09/10, 10:28




przez phil88 » 01/09/11, 07:42

bonjour,
mówiąc prościej, jak byście podłączyli mój zbiornik ECS w 2 na schematach.

w 1 solar nie ma problemu.
Obraz

w serii: miałem na myśli to
Obraz

jest to zasada, która została ustanowiona w moim poprzednim domu.
(kocioł morolo therm brul tout a na wylocie zasobnik CWU: zimą cały czas ciepła woda. latem cumulus elektryczny)
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 01/09/11, 12:40

Witam,

pon avis:
Szeregowe rozwiązanie na wyjściu z kotła jest przystosowane do ciągłej pracy kotła.
W przypadku wyłączenia kotła na noc zbiornik CWU pełni rolę bufora i odprowadza swoje ciepło do obiegu grzewczego. Wcześnie rano jest jeszcze ciepła woda?

W innym przypadku do podłączenia zasobnika wymiennika CWU proponuję bezpośrednie podłączenie do bufora grzewczego.
Załączenie cyrkulatora wymiennika zgodnie z logiką, którą zaproponowałem w poprzedniej wiadomości.

A+
Obraz
0 x
phil88
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 30/09/10, 10:28




przez phil88 » 01/09/11, 21:14

Dobry wieczór,

Widziałem twoje rozwiązanie, ale chciałem się upewnić.
wszystkie moje podziękowania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82