Dług publiczny: bankructwo Grecji ... kto następny?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 21/06/11, 19:52

Znalazłem piosenkę dla Indy'ego: http://www.youtube.com/watch?v=uDOks6D2pEI : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 21/06/11, 20:29

Poprosiłem znajomego, który jest na Facebooku, aby rzucił okiem, co się robi w kwestii zadłużenia!

Odpowiedź brzmi... W ogóle NIC lub prawie!! Facebook nie mówi o problemie...

Zmniejszenie długu publicznego
Strona
2,761 tacy ludzie.


https://www.facebook.com/pages/R%C3%A9d ... 6583849669

oszustwo związane z długiem publicznym
Wspólny interes
Członkowie 663


Nawet 5000 członków FB nie jest zainteresowanych problemem zadłużenia? Czy (aktywni) użytkownicy Facebooka są jeszcze głupsi, niż myślałem?

Szczerze mówiąc, większe nadzieje pokładałem w FB...

Justin Bieber
Strona
Ludzie 31,687,672 lubią to.


Cóż... Dostaniemy tylko to, na co zasługujemy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 21/06/11, 23:28

Did67 napisał:
Co do reszty zgadzam się z Twoim ostatnim postem: jak się tu dostaliśmy? dlaczego kolejne rządy tylko mówiły, nie podejmując żadnych działań? jak przestać dotować - bezrobocie, szkoły, kotły na pellet, fotowoltaikę itp. - tak żeby ludzie nie wychodzili na ulice? jak możemy się dzisiaj odwdzięczyć, nie dusząc kraju? lub jak nie spłacać bez doprowadzania banków do bankructwa (tak! Jeśli Grecja nie spłaci, Crédit Agricole i inni zostawiają pióra, które Ty i ja – cóż, klienci – ostatecznie i tak zapłacimy!!)? Itd itd...


Nie „pożyczając” pieniędzy, które pożyczamy – wartość, której one nie mają! Może? ...

Przez zwykłe i proste odkręcenie systemu, który od początku został spalony przez niektórych krytyków, mam na myśli obecny system gospodarczy oparty na wykorzystaniu energii pracowników, którzy pracują, aby przetrwać, podczas gdy ich szefowie wkładają im kolosalne sumy poza zapewnieniem swoim dzieciom godnego życia (jak to robili od wieków), tak naprawdę NIC się nie zmieniło od wielu miesięcy, a nawet sprawy zdecydowanie wychodzą z równowagi...
WBIJEMY na ścianę i robimy krok w przód w otchłań?
Czy nie doszliśmy do etapu, w którym schematycznie niewolnicy pracują, aby dostarczyć bezrobotnym dobra konsumpcyjne??? a wszystko na KREDYT


Miau!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 22/06/11, 10:38

Christophe napisał:Znalazłem piosenkę dla Indy'ego: http://www.youtube.com/watch?v=uDOks6D2pEI

Chciałbym tylko coś wyjaśnić: denerwuje mnie... odgrywanie roli mniej więcej adwokata diabła (bogatych : Chichot: ) i w mniejszym lub większym stopniu dyskredytują zabezpieczenie społeczne. Muszę to zrobić, bo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że środki (większe opodatkowanie bogatych) są bezużyteczne! (zobacz wszystkie wielkie francuskie fortuny, które nie pokrywają rocznego deficytu) Jedynymi krajami, którym udało się uciec, są te, które poczyniły oszczędności: na przykład Kanada, która zmierzała w stronę dna przepaści i która teraz wychodzi na dobre.

Christophe napisał:Poprosiłem znajomego, który jest na Facebooku, aby rzucił okiem, co się robi w kwestii zadłużenia!

Odpowiedź brzmi... W ogóle NIC lub prawie!! Facebook nie mówi o problemie...
[...]
Nawet 5000 członków FB nie jest zainteresowanych problemem zadłużenia? Czy (aktywni) użytkownicy Facebooka są jeszcze głupsi, niż myślałem?

Szczerze mówiąc, większe nadzieje pokładałem w FB...

Justin Bieber
Strona
Ludzie 31,687,672 lubią to.


Cóż... Dostaniemy tylko to, na co zasługujemy...


:D Jestem zaskoczony, że jesteś zaskoczony!
To smutne, ale ludzie zawsze woleli, żeby im się mówiło, że wszystko jest w porządku, że wkrótce będą bogaci i że państwo może im zaoferować wszystko, czego zapragną! :?

sherkanner napisał:Mając państwo możemy sobie pozwolić na inne myślenie o zadłużeniu kredytowym. Podobnie jak Christophe, podam także parę przykładów.

Pożyczka 1 mln EUR (1e6 EUR)
Oprocentowanie = 5%
Czas trwania pożyczki: 50 lat (załóżmy, że jest to obowiązkowe maksimum i ludzki czas trwania)
Użyłem tego do obliczenia:
http://www.cbanque.com/credit/calculatrice/emprunt.php

Zatem 1 mln € kapitału generuje 1 mln 7 odsetek, łącznie 2 mln €
W moim systemie bylibyśmy ograniczeni do 1 mln odsetek, co dałoby łącznie 2 mln EUR lub zysk w wysokości 700 tys. EUR.
Bank nadal będzie miał w kieszeni 1 mln euro.


Jesteś zabawny, bo mówisz, że dajesz stawkę 5%, ale ograniczając odsetki, tak naprawdę realna stawka jest znacznie niższa! : Chichot:
Tak więc w rzeczywistości oferujesz „bankowi” pożyczanie na okres 50 lat ze stopą procentową mniejszą niż 3.2% (do obliczenia tego użyłem tej samej witryny co Ty).
Aby wiedzieć, czy oferowanie tego jest słuszne, musisz zadać sobie następujące pytanie: Czy jesteś skłonny zablokować swoje pieniądze na 50 lat przy tej stopie procentowej?
Wątpię, czy wszyscy Francuzi są na to gotowi. Ale pieniądze nie pochodzą od banków: pochodzą przede wszystkim z tego, co Francuzi są gotowi włożyć w ubezpieczenie na życie na 50 lat (w uproszczeniu).
Przypominam, że Balladur w 6 r. obiecał 4% w ciągu 1993 lat, aby przyciągnąć Francuzów! Blokowanie pieniędzy na 50 lat jest znacznie bardziej restrykcyjne! I dlatego narzuca stawkę wyższą niż 3%...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/06/11, 10:46

indy49 napisał::D Dziwię się, że ty jesteś zaskoczony!
To smutne, ale ludzie zawsze woleli, żeby im się mówiło, że wszystko jest w porządku, że wkrótce będą bogaci i że państwo może im zaoferować wszystko, czego zapragną! :?


Czekaj, to nie ja mówiłem, że rewolucje arabskie były możliwe dzięki Facebookowi… już wiedzieliście, że mam bardzo negatywny stosunek do Facebooka, bo inaczej jest tak: https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t6650.html

Już wcześniej miałam duże wątpliwości, ale teraz staje się prawie potwierdzeniem: za Facebookiem nie ma ściśle NIC, jest pusty, miękki, pusty, bałagan ...

Facebook to największe na świecie narzędzie do spamowania i marketingu! Przez marketing rozumiem marketing niekomercyjny = marketing osobisty i polityczny („Przyjdź i zobacz, jaki jestem piękny i… narcystyczny…”)!


Facebook to ostatecznie największa sekta na świecie... : Mrgreen:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 22/06/11, 10:52

Christophe napisał:Czekaj, to nie ja mówiłem, że rewolucje arabskie były możliwe dzięki Facebookowi… już wiedzieliście, że mam bardzo negatywny stosunek do Facebooka, bo inaczej jest tak: https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t6650.html

Znam dobrze Twoją opinię (i ją podzielam).

Jedyną rzeczą jest to, że to, co krąży na Facebooku, jest jedynie odzwierciedleniem obaw członków: to nie Facebook spowodował rewolucję arabską, tak jak Guillotin nie dokonał rewolucji francuskiej. FB to tylko narzędzie.

W zasadzie FB podaje tylko tyle: Francuzi wolą interesować się Justinem B. niż długiem (głowa mniej boli...choć... : Chichot: )
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/06/11, 11:01

indy49 napisał:W zasadzie FB podaje tylko tyle: Francuzi wolą interesować się Justinem B. niż długiem (głowa mniej boli...choć... : Chichot: )


Po prostu odzwierciedla społeczeństwo… chyba że FB pociąga za sznurki… aby kierować rozpowszechnianiem (lub nie) pewnych grup i idei… na przykład włączając je lub nie do rekomendowanych dla ciebie grup (wyobrażam sobie, że istnieje)...

Nie mam pojęcia, jak to działa od środka… czy można na przykład cenzurować grupy?

Wyobrażam sobie, że grupy rasistowskie, na przykład neonaziści czy neofaszyści, są… przynajmniej mam taką nadzieję…
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 22/06/11, 11:46

Christophe, jestem przekonany, że FB jedynie wykorzystuje ten trend, tak jak telewizja wykorzystuje reality show i mnóstwo fałszywych koncepcji, które odwracają uwagę ludzi.
Hasło się nie zmieniło: „chleb i igrzyska”
Zabawy cyrkowe zastępują nieco wydarzenia bieżące, podczas których prezentowane są nam wszystkie skandaliczne czyny, ale najczęściej nie mające żadnego znaczenia dla ustalonego porządku.
Więc wszyscy się obrażają i oczyszczają swoje sumienie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 22/06/11, 11:55

Rzeczywiście 49 powinienem był wyjaśnić, że obecnie państwo spłaca odsetki jedynie z roku na rok i że pożyczony kapitał nie ulega zmniejszeniu. Moje rozwiązanie zapewniłoby możliwość zaobserwowania spadku pożyczonego kapitału w dłuższej perspektywie.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 22/06/11, 12:22

phil53 napisał:Christophe, jestem przekonany, że FB jedynie wykorzystuje ten trend, tak jak telewizja wykorzystuje reality show i mnóstwo fałszywych koncepcji, które odwracają uwagę ludzi.
Hasło się nie zmieniło: „chleb i igrzyska”
Zabawy cyrkowe zastępują nieco wydarzenia bieżące, podczas których prezentowane są nam wszystkie skandaliczne czyny, ale najczęściej nie mające żadnego znaczenia dla ustalonego porządku.
Więc wszyscy się obrażają i oczyszczają swoje sumienie!


+1 i...


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107