Kolumna „Energia i klimat” autorstwa JM Jancovici na temat France Info

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Kolumna „Energia i klimat” autorstwa JM Jancovici na temat France Info




przez Christophe » 19/05/11, 12:23

Archiwa audio cotygodniowej, środowej kolumny JM Jancovici w France Info i / lub France Inter (? Niezbyt dobrze rozumiane).

Aby pobrać / posłuchać na swojej stronie: http://www.manicore.com/documentation/a ... iques.html

Wstęp:

Na krótko przed szczytem w Kopenhadze, w grudniu 2009 roku, France Info zaproponowało mi zabawne ćwiczenie: pisanie co tydzień felietonu, w którym pod kątem „energii i zmian klimatycznych” przyjmuję każdy temat, na jaki się natknę. zadłużenie kraju w wyborach w Iraku i protesty Allegre'a wobec polityki Europejskiego Banku Centralnego, pod warunkiem, że jest to włos związany z wiadomościami i utrzyma się w ciągu kilku minut. Podczas szczytu w Kopenhadze w przyspieszonym tempie odbyła się „sesja testowa”, podczas której trzeba było codziennie komentować w ciągu kilku minut najważniejszy element negocjacji klimatycznych.

Po Kopenhadze ta sprawa stała się cotygodniową kolumną, teraz w środy wieczorem około 21:45, a ponieważ nie mam wątpliwości, że pozwoli to publiczności zwiększyć liczbę osób z 10 do 20 osób (przynajmniej!), Oferuje to wszystko. poniżej. Kliknięcie linku przeniesie Cię do strony France Info i aby podcastować kronikę, wystarczy, że pobierzesz plik mp3, który znajduje się za linkiem [pobierz plik] prawym przyciskiem myszy.

Uwaga: zdarza się, że nie mogę odzyskać archiwów moich kolumn ... ale robię, co mogę!


Trwa około 5 minut: jest więc bardzo zsyntetyzowany, bardzo zwięzły i interesujący! Jak zwykle z Jancovici.

Proszę, nie oszukuj jego nuklearnej opinii. Dziękuję Ci. Co więcej, odpowiada ogólnie i globalnie na swoich „krytyków” tutaj: http://www.manicore.com/documentation/declarations.html

Wykaz archiwów:

11 maja 2011: Benzyna za dwa euro, żart czy nie?

4 maja 2011: Powrót do tornad w USA: ocieplenie czy nie?

27 kwietnia 2011: Szczyt wydobycia ropy, co?

20 kwietnia 2011: Etykieta środowiskowa, prawdziwa innowacja czy prawdziwa dekoracja okien?

13 kwietnia 2011 (jest rab!): Co myśleć o samochodzie elektrycznym?

13 kwietnia 2011: Infrastruktury transformacji w Europie

6 kwietnia 2011: Rolnictwo i efekt cieplarniany: gdzie jest kura, a gdzie jajko?

30 marca 2011: Czy zaniedbanie ograniczenia emisji dwutlenku węgla jest niekorzystne dla ekstremistycznych partii politycznych?

23 marca 2011: Fukuhisma, moja miłości ...

3 marca 2011: Czy cena gazu będzie rosła… stale? [Pobieranie pliku]

2 lutego 2011: Rola lasów w regulacji klimatu [pobierz plik]

26 stycznia 2011: Lehman Brothers, mistrzowie świata w ekologii! [Pobieranie pliku]

19 stycznia 2011: Uchodźcy klimatyczni: ile oddziałów? [Pobieranie pliku]

12 stycznia 2011: Czy powinniśmy poczekać na Stany Zjednoczone z kwestiami klimatycznymi? [Pobieranie pliku]

5 stycznia 2011: Czy Grand Paris Grenello jest kompatybilny? [Pobieranie pliku]

15 grudnia 2010: ostatnia w roku! [Pobieranie pliku]

8 grudnia 2010: Kiedy pada śnieg, czy nie ma już globalnego ocieplenia? [Pobieranie pliku]

24 listopada 2010: Wspólna polityka rolna, energia i klimat [pobierz plik]

17 listopada 2010: polityka klimatyczna USA po wyborach śródokresowych [pobierz plik]

10 listopada 2010: G20, arena negocjacji klimatycznych [pobierz plik]

3 listopada 2010: Chiny i węgiel: niemożliwe małżeństwo? [Pobieranie pliku]

27 października 2010: Czy debata budżetowa ma związek z przyszłością energii? [Pobieranie pliku]

20 października 2010: Różnorodność biologiczna i klimat: jakie podobieństwa? [Pobieranie pliku]

13 października 2010: Gdyby Borloo udał się do Matignon, czy byłby to problem dla środowiska? [Pobieranie pliku]

6 października 2010: Czy naprawdę jest inwestycja odpowiedzialna społecznie? [Pobieranie pliku]

29 września 2010: Wybory w Brazylii, jaki związek z energią i klimatem? [Pobieranie pliku]

22 września 2010: Reforma emerytalna, odcinek 2: od kogo tak naprawdę zależy rozwiązanie? [Pobieranie pliku]

15 września 2010: Czy to takie poważne, aby obniżyć dopłaty do fotowoltaiki? [Pobieranie pliku]

8 września 2010: Czy nasz system edukacji jest dostosowany do jutra czy wczoraj? [Pobieranie pliku]

1 września 2010: Czy pożary w Rosji i powodzie w Pakistanie są oznakami trwających zmian klimatycznych? [Pobieranie pliku]

25 czerwca 2010: Jaki jest „właściwy” sposób liczenia emisji CO2? [Pobieranie pliku]

18 czerwca 2010: Ustawa o „nowej organizacji rynku energii elektrycznej” (ustawa NOME) [pobierz plik]

4 czerwca 2010: Szczyt Francja-Afryka: jaki związek ze środowiskiem? [Pobieranie pliku]

28 maja 2010: Organizacja produkcji energii elektrycznej we Francji [pobierz plik]

21 maja 2010: Jak rozumieć coś w prawie znanym jako Grenelle 2? [Pobieranie pliku]

14 maja 2010: Europejski Bank Centralny na ratunek euro ... czy środowisku? [Pobieranie pliku]

7 maja 2010: Czy wybory w Wielkiej Brytanii zmienią politykę energetyczną tego kraju? [Pobieranie pliku]

30 kwietnia 2010: Czy ekonomia i ekologia są z konieczności antagonistyczne? (PIB i Grenelle 2 są na łodzi) [pobierz plik]

23 kwietnia 2010: Czy uzasadnione jest zaproszenie Claude'a Allègre'a do mediów? [Pobieranie pliku]

16 kwietnia 2010: Reforma emerytalna [pobierz plik]

2 kwietnia 2010: Wzrost cen gazu: to cena podatku węglowego! [Pobieranie pliku]

26 marca 2010: rezygnacja z podatku węglowego: wszystko źle [pobierz plik]

19 marca 2010: Wybory energetyczne i regionalne! [Pobieranie pliku]

12 marca 2010: Irak: wybory i kwestia ropy [pobierz plik]

26 lutego 2010: Kiedy jeździsz na nartach we Francji czy w Vancouver, gdzie ukrywa się węgiel? [Pobieranie pliku]

19 lutego 2010: „Giec Wars”, odcinek 2: zemsta klimatycznych sceptyków [pobierz plik]

12 lutego 2010: Czy komputery to zdematerializowana gospodarka? [Pobieranie pliku]

5 lutego 2010: IPCC, do czego służy i czy naprawdę może cokolwiek powiedzieć? [Pobieranie pliku]

29 stycznia 2010: Czy można pogodzić kapitalizm i środowisko? [Pobieranie pliku]

22 stycznia 2010: Kiedy jest następny szok olejowy? [Pobieranie pliku]

15 stycznia 2010: Trzęsienie ziemi na Haiti ... i energia [pobierz plik]

8 stycznia 2010: Podatek węglowy niezrozumiany przez członków Rady Konstytucyjnej ... [pobierz plik]

14 grudnia 2009 (na żywo z Kopenhagi): Żadnych przerw w święta, nawet jeśli chodzi o gaz! [Pobieranie pliku]

11 grudnia 2009 (na żywo z Kopenhagi): Kto i po co uczestniczy w negocjacjach klimatycznych? [Pobieranie pliku]

10 grudnia 2009 (na żywo z Kopenhagi): Dobrowolne obniżki, czy ... mimowolne? [Pobieranie pliku]

9 grudnia 2009 (na żywo z Kopenhagi): Konwencja klimatyczna, protokół z Kioto, szczyt w Kopenhadze ... jak to wszystko jest zorganizowane? [Pobieranie pliku]

8 grudnia 2009 (na żywo z Kopenhagi): Zmiana podejścia Stanów Zjednoczonych do negocjacji klimatycznych [pobierz plik]


Aby pobrać / posłuchać na swojej stronie: http://www.manicore.com/documentation/a ... iques.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Kolumna dotycząca energii i klimatu autorstwa JM Jancovici na temat Francji I




przez Christophe » 19/05/11, 12:51

Christophe napisał:Proszę, nie oszukuj jego nuklearnej opinii. Dziękuję Ci. Co więcej, odpowiada ogólnie i globalnie na swoich „krytyków” tutaj: http://www.manicore.com/documentation/declarations.html


Szczególnie podobał mi się ten fragment forums (niektórzy powinni wziąć ziarno ...):

Na koniec wyznaję dwie cechy forums są trochę "folią" dla ciebie: anonimowość większości współautorów, co pozwala wielu na wykorzystanie go jako ujścia, a nie budowanie, oraz często chaotyczny charakter wymian. W tym ostatnim punkcie w wielu forums, po 4–10 komentarzach często zaczynamy mieć komentarze całkowicie oderwane od tego, co rozpoczęło dyskusję, a im bardziej posuwamy się naprzód, tym mniej jest przewodniego „wątku”, co oznacza, że ​​nie wiemy już dokładnie, komu i na co odpowiedzieć.

To chyba to wyjaśnia, jest ich coraz więcej forums którzy chcą pozostać „poważni”, którzy wystawiają wielkie i czerwone zaproszenia, aby zachować spokój, uniknąć procesów sądowych i fantazyjnych stwierdzeń, podnieść temperaturę przekleństwami i niewłaściwymi słowami itp.

Dlatego w tym kontekście nigdy nie interweniuję w sprawie pliku forum gdzie jestem cytowany lub przesłuchiwany. Jeśli pewnego dnia zostanę oskarżony o morderstwo, zobaczymy, ale o ile bezpodstawne oskarżenia ograniczają się do wyjaśnienia, że ​​jestem „kupiony przez energię atomową” (co jest dyskusyjne: większość moich klientów prosi mnie o pomysły na oszczędzanie energii , co nie jest do końca zadaniem dostawców energii; Areva i EDF przekazały 1% obrotów firmy, która mnie zatrudnia, a ja nigdy nie byłem ich pracownikiem), że jestem jednym z doradców kampanii Hulot (co nie jest prawdą) , że zmieniłem zdanie w fundamentalnym temacie, podczas gdy w rzeczywistości wcale nie zmieniłem zdania (co jest ogólnie łatwe do zweryfikowania), powiem. A potem, boska niespodzianka, zdarza się nawet, że ktoś poświęca czas na poprawienie błędnych informacji (za to, co zobaczyłem, nie patrzę na wszystko) i szczerze mu dziękuję.


Przeczytaj całą stronę, aby lepiej poznać Jancovici (linki z Hulotem i Bayrou na końcu): http://www.manicore.com/documentation/declarations.html

Aplikacja cyfrowa: rola twojego sługi z Nicolasem Hulotem

Pamiętasz wszystkie swoje stare wspomnienia z matematyki i fizyki: istnieje teoria i praktyka lub teoria i „zastosowanie numeryczne”. Ponieważ nie zmieniamy zwycięskiej receptury, proponuję tutaj to samo ćwiczenie, a mianowicie zastosowanie powyższego do konkretnego przypadku, który już się rozpoczął: co można powiedzieć, a czego nie można powiedzieć o twoim słudze w jego relacjach z Nicolasem Hulotem Zwłaszcza, że ​​nasz przyjaciel zdecydował się wystartować w prezydenckiej na 2012 rok. Ograniczę się do komentowania, jeśli jestem „doradcą Hulota” (że znajdę się w ramach jego kampanii, sądząc po kilku słowach przeczytanych tutaj i tam) oraz „Hulot, Janco i atom” (Nicolas Hulot zmieniłby zdanie, podczas gdy ja robiłam wszystko, by przekonać go, że jest inaczej).

„Doradca” to etykieta, która łatwo przykleja się do Twojej twarzy za każdym razem, gdy spotykasz się z postacią, która wydaje się być poza zasięgiem zwykłej osoby (lub przynajmniej osoby komentującej). Więc Hulot, który miał rozmawiać z Sarkozym, został nazwany „doradcą” tego ostatniego, a pański sługa, członek komitetu Fundacji Nicolasa Hulota, został „doradcą” Hulota. W tym samym duchu w 2007 roku Le Monde został doradcą Bayrou, ponieważ poszedłem z nim spędzić trochę czasu (po prostu dlatego, że był jedynym kandydatem, który mi to zaproponował!). Dlatego „doradca” to często po prostu „kto ma możliwość porozmawiania”. Nie oznacza to automatycznie, że jesteś proszony o poradę, że jest ona wyłączna, że ​​jest częsta lub że masz nadwagę ...

Ten ostatni przed ogłoszeniem kandydatury Nicolasa Hulota był prezesem fundacji noszącej jego imię (która teraz zmieniła nazwę i nosi nazwę Fundacja dla Natury i Człowieka). Od 2001 roku jestem w tej fundacji członkiem komisji ds. Ochrony środowiska (CVE), która została powołana na prośbę Nicolasa, aby pomóc mu jasno widzieć kwestie środowiskowe (jest oczywiste, że ta część mandatu wpisuje się w fakt z Nicolasem, który przestaje być prezydentem, ale to już inna historia). Komisja ta przez lata poszerzała swój mandat, wnosząc również wkład w prace Fundacji. W związku z tym byłem jednym z twórców paktu ekologicznego, aw okresie poprzedzającym jego sporządzenie (powiedzmy od 2001 do 2007 r.) Miałem stosunkowo częste kontakty z Nicolasem Hulotem. Te wymiany uległy spowolnieniu po wyjściu z paktu, z normalnych powodów: zapełnia się dziennik wszystkich, mniej okazji do zobaczenia się, ponieważ nie ma już „mocnego” produktu do wspólnego wytwarzania itd. Ale to skutecznie uniemożliwiło nam prowadzenie dogłębnych „prywatnych” dyskusji na temat czegokolwiek po rozpoczęciu Grenelle (w tym nuklearnego, ale nie tylko).
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136