Na rurki czy rurki miedziane?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 12/03/09, 08:59

powitanie
młot wodny w instalacjach sanitarnych, u mnie to samo
Właśnie odpowiedziałem: „na lub miedź”
Lepiej przeczytam pytanie
greg
0 x
dap35
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 12/10/10, 09:42
Lokalizacja: 35
x 3




przez dap35 » 05/05/11, 17:53

Halo

Całą instalację w przesuwnym PER zrobiłem 3 lata temu. Nie kosztowało mnie to dużo, ale okucia kupiłem online.
Zrobiono to bardzo dobrze, mimo że nie wiedziałem o tym zbyt wiele.
Właśnie położyłem PER BAO na podgrzewanej podłodze.
Widoczność wszystkich połączeń powinna ułatwić wymianę rury niż w przypadku miedzianej na wszelki wypadek.
Instalacja miedziana mojego ojca wykonana 30 lat temu zaczyna wszędzie przeciekać.
Zła miedź? W każdym razie wrócił na PER.

Dap
0 x
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 05/05/11, 20:12

Wymieniałem grzejnik blaszany w budynku, w którym 10 lat temu była remontowana instalacja wodno-kanalizacyjna w pow.
Tydzień później wróciłem do sprzedawcy grzejników w poszukiwaniu drugiego grzejnika blaszanego, który podobnie jak pierwszy został przebity i tam sprzedawca, który mnie rozpoznał, zapytał mnie: per?
Odpowiedziałem mu, że tak, a on mi: normalne!
Nie miałem na tyle przytomności umysłu, żeby zapytać go dlaczego, ale najwyraźniej jest to powracający problem.
zapytam.
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 23/05/11, 22:36

PER jest tworzywem sztucznym, a więc zawierającym dodatki, które pewnego dnia przedostaną się do wody, gdyż dziś zdajemy sobie sprawę, że plastikowe butelki po wodzie mineralnej są szkodliwe dla zdrowia.

Zrozumiewszy to, powiedziałem sobie, że zamierzam wykonać instalację wodno-kanalizacyjną chaty w miedzi, a nie w PER, jak planowałem.
Patrząc na wodomierz uświadamiam sobie, że kilkukilometrowa rura doprowadzająca wodę i tak jest wykonana z PE. Równie dobrze mógłbym się tym w końcu nie przejmować.

Oczywiście w przypadku podgrzewanej podłogi nie jest to już zgodne z tym, co mówię!
Umieściliśmy PER.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 77