Materiał na odbłyśnik słoneczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5

Materiał na odbłyśnik słoneczny




przez ojal » 04/04/11, 11:44

Witam,

W kontekście projektów fotowoltaicznych zazwyczaj potrzebuję reflektorów.
Może w przypadku płaskich odbłyśników lustra załatwią sprawę? Jakie są wady luster i czy są jakieś preferowane typy luster? Pb utleniania, kruchość, waga, cena...?

W przypadku liniowych reflektorów parabolicznych myślę o przejściu w kierunku blachy. Czy lepiej jest użyć polerowanej stali nierdzewnej czy aluminium? Czy aluminium można polerować tak samo jak stal nierdzewną? Stale nierdzewne mogą dawać lustrzane efekty, których nigdy nie widziałem na aluminium...?
Gdzie zdobyć te prześcieradła?

Czy masz jakieś uwagi?

Z góry dziękuję!
0 x
ojal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 13/10/07, 16:28
x 5




przez ojal » 04/04/11, 14:14

sam sobie odpowiem ;-)
Istnieje wiele luster ze stali nierdzewnej...
Na przykład lusterka drogowe: http://www.signals.fr/index.php/miroir- ... 00-mm.html
Dobrze, że z czasem opór musiał zostać uznany za prawidłowy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 04/04/11, 14:29

Oczywiście, ale czy orientujesz się w cenie za m²? :)

Masowo wspomnienia na ten temat https://www.econologie.com/forums/produit-de ... t9584.html (przejdź tam po szczegóły):

- produkt do renowacji chromu (działa całkiem dobrze na aluminium i jest bardzo niedrogi: powiedziałbym, że od 5 do 10 euro/m²...)
- zlecić chromowanie części (nie jestem pewien, czy jest to nadal możliwe)
- taśma millarowa lub aluminiowa
- koc ratunkowy (trzeba umieć go równomiernie rozłożyć, nie jest to łatwe)
- elastyczne lusterko syntetyczne (plastikowe) do wykonania koncentratora liniowego, ale trzymane w czasie?
- i oczywiście: lustro szklarskie w małych kawałkach do sklejenia (żmudne)

Myślę, że (w samodzielnej konstrukcji) rozwiązaniem koca survivalowego jest jego wykopanie, dobre zabezpieczenie przed wiatrem...

Uważam, że koncentratory elektrowni parabolicznych (desertec: https://www.econologie.com/forums/desertec-e ... t5338.html ) wykonane są ze stali lub chromowanego metalu, aby sprawdzić...
0 x
szaleństwo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/04/11, 09:47




przez szaleństwo » 27/04/11, 11:33

Witam;
W przeciwnym razie widziałem na youtube zastosowanie lustrzanej plexi, którą można łatwo termoformować:

„Maksymalne arkusze PLEXIGLAS® można formować z wyjątkiem arkuszy o profilu komórkowym lub sinusoidalnym. Należy najpierw usunąć folię ochronną z arkuszy PLEXIGLAS®.

Temperatura formowania wynosi odpowiednio:

PLEXIGLAS® XT ok. 150°C
PLEXIGLAS® GS około 160°C.

Część jest kształtowana bezpośrednio po podgrzaniu, a następnie utrzymywana w kształcie ręcznie lub za pomocą szablonu aż do ochłodzenia poniżej 60°C).
Po uformowaniu część PLEXIGLAS® można przekształcić w zwykły sposób. "
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110