Pustynie, pułapki CO2? Arte dziś wieczorem

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79482
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Pustynie, pułapki CO2? Arte dziś wieczorem




przez Christophe » 25/02/11, 18:25

Dziś wieczorem w Arte o 22:05.

Pustynie: pułapki CO2?

Piątek, 25 lutego 2011 o godzinie 22:05
Powtarza:
26.02.2011 do 10: 00
12.03.2011 do 05: 00
Pustynie: pułapki CO2?
(Niemcy, 2010, 52mn)
HR

Istnienie „skóry roślinnej” w strefach suchych umożliwiłoby ograniczenie szkód powodowanych przez zmiany klimatyczne.

Nasza planeta składa się z jednej trzeciej pustyń, sawann, stepów i innych połaci lodowcowych. 30% tej powierzchni, czyli ponad 50 milionów km2 (pięć razy więcej niż Europa), pokrywają rozległe płaty mikroroślinności złożonej z sinic (niebieskie algi lub sinice), chlorophycea (algi zielone), porostów i mech. Ten rodzaj „skórki roślinnej” występuje w regionach tak różnych, jak czapa lodowa Grenlandii czy sawanna w Queensland w Australii. Naukowcy zauważyli jednak, że te „skorupy biologiczne” mają właściwość wiązania azotu, a zwłaszcza CO2. Ich zdaniem należy pilnie je chronić, a nawet wspierać ich rozwój w regionach, w których postępuje pustynnienie.


http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2011.html

Link do „mini strony” prowadzi do czegoś innego, dla Ciebie też?
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 03 / 11, 14: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Alicjat87
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/03/11, 11:10




przez Alicjat87 » 08/03/11, 14:19

Witaj Christophe:

rozwiązanie, które zaproponowałeś, jest bardzo interesujące i bardzo zachęcające jest dla mnie to, że niektórzy ludzie nadal dbają o środowisko.

Chciałem tylko powiedzieć, że obecnie istnieje fajne rozwiązanie dla handlu elektronicznego i dla nas, konsumentów, którzy chcą zostać eko-obywatelami. jest to przyjazne dla środowiska rozwiązanie na stronie internetowej, które polega na kompensowaniu emisji gazów cieplarnianych dla handlu elektronicznego i sprzedawców internetowych. Jak? tak naprawdę zasada jest prosta „za każdy zakup zostanie posadzone drzewo”. Moim zdaniem jest to gest ekologiczny, praktyczny i widoczny.

Zapraszam do odwiedzenia linku www.treebuverte.com po więcej szczegółów

dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67