Różne technologie silników parowych?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique

Różne technologie silników parowych?




przez ggdorm » 24/02/11, 19:04

Cześć wszystkim! Krótka prezentacja, jestem belgijskim studentem III stopnia w dziedzinie elektromechaniki w trakcie tworzenia furtki do inżyniera przemysłowego.
W tym temacie chciałbym zebrać wszystko, co się robi i rozwija, a także pomysły wszystkich w zakresie motoryzacji, produkcji energii elektrycznej, kogeneracji… z parą wodną.
Od czasu do czasu z pudeł naszych przodków wyłania się wiele starych technologii, a środki produkcji są czystsze, moje zainteresowanie wzbudza para.
Nie mogę się doczekać odpowiedzi, życzę wszystkim miłego wieczoru!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/02/11, 19:08

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/02/11, 19:13

Możesz też obejrzeć:

Lokomotywa Diesel Vapeur Kitson Nadal, który jest pierwszym (i ostatnim ???) cyklem oparów oleju napędowego do transportu

https://www.econologie.com/locomotive-hy ... s-520.html

Obraz
Obraz

Wydajność w tym czasie była (i nadal jest) wyjątkowa!

Silniki Still miały wówczas prawie o 40% większą wydajność niż silniki spalinowe wewnętrznego spalania, a lokomotywa Kitson-Still zużywała około jednej piątej równoważnego silnika parowego. Wymagałoby to jednak dużych inwestycji w celu jego optymalizacji, zwiększenia mocy i umożliwienia wprowadzenia na rynek tego bardzo obiecującego prototypu. Firma Kitson nie mogła sobie na to pozwolić i pomimo wielkiego sukcesu demonstracji zbankrutowała, a Kitson-Still popadł w zapomnienie.


Strona Wiki w języku angielskim: http://en.wikipedia.org/wiki/Steam_dies ... locomotive
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 02 / 11, 19: 14, 1 edytowany raz.
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 24/02/11, 19:13

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :D To nie jest do pracy w szkole ... Naprawdę lubię odkrywać nowe rzeczy i pracować nad nowatorskimi projektami lub pomagać ludziom, którzy rozwijają różne rzeczy w swoich piwnicach. Poza tym na poziomie szkolnym jestem w tym w pełni odpowiedzialna za rozwój motoryzacji dla naszego proto maratonu ecoshell (bioetanol).
Miłego wieczoru!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/02/11, 19:15

Ach okej!

Cóż, jeśli ciekawi Cię piękna mechanika, spodoba ci się Kitson Still ...

Uzupełniłem poprzednią odpowiedź.
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 24/02/11, 19:16

Słyszałem o cyklu parowym oleju napędowego, uważam go za całkiem genialny i wysoce możliwy do rozwinięcia za pomocą obecnych środków elektronicznych (PLC, elektrozawór, ...) lub nawet mechanicznych. Przyjrzę się tematowi, który o tym mówi!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140