Zagrożenia związane z laptopami i telefonami komórkowymi: nowe wezwanie do niebezpieczeństwa

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 16/06/08, 11:28

Matt113 napisał:Problem polega na tym, że nawet jeśli okaże się, że jest to szkodliwe dla zdrowia, korzystanie z laptopów jest już ugruntowane w społeczeństwie, ludzie z pewnością nie będą już mogli się bez nich obejść.


To oczywiste.
Jestem głęboko przekonany, że gdybyśmy pozostawili wybór społeczeństwu, odpowiedź poszłaby w kierunku „przenośnym”:
„Wiedząc, że antena telefonu komórkowego jest potencjalnie niebezpieczna dla zdrowia Twojego i Twoich dzieci, sugerujemy, abyś w głosowaniu zdecydował, czy chcesz, aby antena w Twojej okolicy została zdemontowana. A tak przy okazji, jeśli zagłosujesz „tak”. , nie będziesz już mieć sygnału w swoim GSM” :?

W przeciwnym razie, nawet jeśli jestem bardziej przywiązany do zasady ostrożności niż Remundo, zgadzam się z nim, mówiąc, że wiele osób podejmuje większe ryzyko na plażach niż w bigos-mobilu.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 16/06/08, 11:49

Remundo napisał:Zabawne, co mówisz, ale pokazuje, że promieniowanie nagrzewa się. Nie ma w tym nic bardziej logicznego, bo jest to częstotliwość 900 MHz, a zwłaszcza 1800 MHz.

Powinieneś wiedzieć, że najlepszą częstotliwością do podgrzewania wody jest częstotliwość kuchenki mikrofalowej o częstotliwości 2400 MHz lub nawet Wi-Fi. Ucho składa się w 75% z wody, CQFD.


Ta uwaga nie jest do końca słuszna:
Telefon komórkowy ostrożnie unika częstotliwości rezonansowej wody z bardzo dobrego powodu: powietrze jest wilgotne i gdyby telefony komórkowe korzystały z tych samych częstotliwości co kuchenka mikrofalowa, miałyby bardzo ograniczony zasięg!

Nie oznacza to jednak, że telefon nie jest szkodliwy! (Jestem o tym całkowicie przekonany)

Targol napisał:„Wiedząc, że antena telefonu komórkowego jest potencjalnie niebezpieczna dla zdrowia Twojego i Twoich dzieci, sugerujemy, abyś w głosowaniu zdecydował, czy chcesz, aby antena w Twojej okolicy została zdemontowana. A tak przy okazji, jeśli zagłosujesz „tak”. , nie będziesz już mieć sygnału w swoim GSM”

Tak, wiemy już, jaka byłaby reakcja Francuzów (i nie tylko): „Chcę anteny, ale nie w domu”. Jak zwykle...

Cóż, prawdą jest, że posiadanie telefonu komórkowego jest praktyczne. Ale czy musimy wykupić abonament „nieograniczony” czy 8 godzin/miesiąc?

Większość połączeń można wykonywać za pomocą przewodu...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 16/06/08, 11:50

Remundo napisał:Zauważyłem w moim przypadku, że po 10 minutach dyskusji moje ucho jest bardzo gorące. : Chichot:


Cóż, jeśli chodzi o mnie, w przypadku klasycznego telefonu też tak jest... to nie jest elektromagnetyzm, ale izolacja termiczna : Chichot:

Remundo napisał:Powinieneś wiedzieć, że najlepszą częstotliwością do podgrzewania wody jest częstotliwość kuchenki mikrofalowej o częstotliwości 2400 MHz lub nawet Wi-Fi. Ucho składa się w 75% z wody, CQFD.



Cholera, byłem przekonany, że cronondes ma 2.5 GHz, ale według wiki ( http://fr.wikipedia.org/wiki/Micro-onde ) to 2.4 GHz (cóż, mówią w przybliżeniu), więc wcale nie jest daleko od Wi-Fi...

Remundo napisał:Niemniej jednak przegrzanie jest bardzo słabe… dalej małe bełkotanie CNRS
http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=16726256


Z pewnością, ale efekt termiczny to tylko jeden z dwóch czynników: co z zaburzeniami na poziomie poznawczym i komórkowym? To nie dlatego, że nie jesteśmy tego świadomi, że tego nie ma… poza tym, czy jesteśmy świadomi istnienia raka, a nawet guza mózgu? Często nie… zanim będzie za późno.

W takim razie niepokoi mnie to, że tu słyszę raka, a tam raka... TO NIE TYLKO RAK, KTÓRY BARDZO BOLI. : Evil:

Tak jakby obecnie jedyną chorobą był rak...

a) Zakłócanie komunikacji między synapsami w dłuższej perspektywie, co to oznacza? Że stajemy się coraz głupsi... ale może na pewno nie zdając sobie z tego sprawy...

b) Czym jest mózg, jeśli nie miliardami połączeń elektrycznych niskiego napięcia?

c) Podobnie pomiędzy wszystkimi ogniwami zachodzą wymiany jonowe o bardzo niskim napięciu (mikro V), które mogą być silnie zakłócane przez pola elektryczne rzędu 5 V/m, które w porównaniu do skali ogniwa mają ten sam potencjał...

Pozwolę biologom rozwinąć pomysł...

Remundo napisał:Długotrwały wysiłek sportowy znacznie podnosi temperaturę w całym organizmie.


Toutafé i nigdy nie słyszeliśmy, że sport jest rakotwórczy...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 16/06/08, 12:17

Z pewnością, ale efekt termiczny to tylko jeden z dwóch czynników: co z zaburzeniami na poziomie poznawczym i komórkowym? To nie dlatego, że nie jesteśmy tego świadomi, że tego nie ma… poza tym, czy jesteśmy świadomi istnienia raka, a nawet guza mózgu? Często nie… zanim będzie za późno.

W takim razie niepokoi mnie to, że tu słyszę raka, a tam raka... TO NIE TYLKO RAK, KTÓRY BARDZO BOLI.

Tak jakby obecnie jedynym złem był rak...


Znam osobę, która właśnie zmarła w wieku 60 lat na guza mózgu.

Miała to przez 2 lata bez cierpienia i była w trakcie leczenia, miała stalowe morale, ale 2 miesiące temu: zawroty głowy, upadki na ulicy, potem 3 tygodnie hospitalizacji i śmierć.

Ta pani nie miała telefonu komórkowego i nie spędzała czasu przed komputerem, ale całą karierę pracowała w France Telecom (no PTT, potem P i T) w czasach, gdy nie było telefonów komórkowych, ALE w ostatnim czasie lat nie byłaby narażona na promieniowanie połączone z nadajnikami umieszczonymi nad centralami telefonicznymi, w których pracowała.

Nikt nie wie.

Jednak w przypadku takich laptopów wymagana jest ostrożność; To jak ze wszystkim: niektórzy są bardziej wrażliwi niż inni.

Któregoś dnia w reportażu „Envoyé Spécial” na FR2 pokazano kobietę, która nie toleruje żadnego promieniowania w dzielnicy, w której mieszka w Paryżu, które emituje wszędzie, miała bóle i zawroty głowy. Wyłożyła mieszkanie blachą aluminiową, łącznie z oknami i sufitem, i od tego czasu nie boli ją już głowa!!

Inne przypadki z Wi-Fi: pracownicy biblioteki mają te same bóle głowy, odkąd zainstalowali w bibliotece urządzenia Wi-Fi. Usunęli terminale i od tego czasu wszystko jest w porządku! mimo wszystko zaskakujące.

Podłączyłem w domu i działa bardzo dobrze. Ponadto skrzynki Livebox są bardzo wrażliwe na burze. Mam niedaleko siebie przykład, spędzili wiele godzin na infolinii, aby znaleźć problem: spalona obudowa z powodu burzy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 16/06/08, 12:44

Oczywiście Marsjanin, rak jest złem, ale nie jedynym...

Nie każ mi mówić tego, czego nie myślę...

Co do wireline zdecydowanie się zgadzamy i nie możemy powiedzieć, że nie znajdziemy taniego sprzętu: Kable sieciowe RJ45
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/06/08, 10:47

Remundo napisał:Proszę bardzo… to powiedziawszy, popadam w paranoję i zasadę ostrożności tylko umiarkowanie.

U osób, które przez całe lato na plaży odsłaniają pośladki i plecy, ryzyko zachorowania na raka skóry jest 100 razy większe niż raka mózgu podczas korzystania z telefonów komórkowych.


po raz kolejny mylicie szkody, które decydujemy się ponieść, z tymi, których nie wybieramy; to narzucający sposób robienia rzeczy dla wszystkich, jednocześnie zaniedbując tę ​​wolność, dyktatorze! :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16255
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 18/06/08, 11:53

Hi Jonule,

Hehe, jestem dyktatorem :? :D

Subtelność, którą podnosisz, jest interesująca.

W każdym akcie życia codziennego istnieje ryzyko, skalkulowane lub nie, świadome lub nie.

Każdy może dzwonić lub nie, korzystając z telefonu komórkowego. To samo tyczy się wsiadania do samochodu czy nie i tam podejmuje ryzyko 1000 razy większe, choć nawet nie jest tego już świadomy.

Są nawet tacy, którzy łączą te dwa elementy przy prędkości 90 km/h w mieście : Chichot:
0 x
Obraz
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 18/06/08, 13:01

Witam,
Efekty termiczne są jedynymi, które były przedmiotem prawdziwych badań.
Na całym świecie jest tylko garstka prawdziwych specjalistów od „fal” i życia.
Jednym z nich jest AA Marino
Zobacz:
http://www.ortho.lsuhsc.edu/Faculty/Marino/CV.html

W jego CV są referencje. niezwykle zdumiewające badania, takie jak to, w którym odrósł całą kończynę, łącznie z kośćmi i nerwami, u ssaka (szczura)
Niestety dla tych, którzy tego nie rozumieją, wszystko jest po angielsku.

W biologii tak zwany efekt progowy występuje jedynie w bardzo rzadkich udokumentowanych przypadkach.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/06/08, 09:55

Cholera Bibi, link się zepsuł...

Czy w przypadku efektu progowego jest to ten, którego używa salamandra? :)
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/02/11, 12:10

Efekt biologiczny wykazano dla telefonów komórkowych: wzrost aktywności komórek i ich zużycia energii.
http://edition.cnn.com/2011/HEALTH/02/2 ... tml?hpt=T2

Naukowcy nie wiedzą jeszcze, czy efekt ten jest szkodliwy, czy nie, ale jest to jeden z pierwszych zaobserwowanych efektów biologicznych.
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167