Ogrzewanie słoneczne w rozbudowie kotła i gorące powietrze

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Ogrzewanie słoneczne w rozbudowie kotła i gorące powietrze




przez Christophe » 08/07/08, 17:10

Oto kilka zdjęć instalacji Guidiego w belgijskich Ardenach. Jest to rozszerzenie solarne na powrocie przed kotłem (a więc szeregowo ale można je ominąć). Planuje zrobić kolejny podobny obwód, ale zasilany piecem opalanym drewnem.

Na razie brak regulacji (ale nastąpi to przed zimą): cyrkulator kotła pracuje cały czas na niskich obrotach.

Przeznaczenie montażu: umożliwienie wyłączenia kotła w okresie letnim (w starych domach konieczne jest stałe ogrzewanie).

Jest zmontowany z „diamentowych” paneli, które mają 20 lat (wtedy chyba z najwyższej półki) i uratowanych razem z drugiej ręki (właściwie stary model z targów od znajomego hydraulika), piłka, której używałem w domu do nasz kocioł na drewno

Z pewnością przyjdzie, aby wyjaśnić bardziej szczegółowo i odpowiedzieć na bardziej szczegółowe pytania.

Całkowity koszt: mniej niż 1000 euro.

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Zainstalował również cyrkulator gorącego powietrza, który pompuje waty na werandę za pomocą rury PCV i małego wentylatora:

Wentylator i regulacja (ON jeśli T°>25°C):
Obraz

Powłoka PVC (do ocieplenia):
Obraz
Wyjście w salonie (ukryte pod meblem):
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 07 / 08, 20: 02, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/07/08, 18:50

Przeznaczenie montażu: umożliwienie wyłączenia kotła w okresie letnim (w starych domach konieczne jest stałe ogrzewanie).
:zaszokować:
Przepraszam, nie rozumiem tego zdania...
Według kamieni ten dom jest w Belgii? NIE?
W Ardenach...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/07/08, 19:22

Prosta regulacja włączania/wyłączania za 25 euro od dobrego instalatora.
Obraz
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 08/07/08, 19:33

lejustemilieu napisał:Przepraszam, nie rozumiem tego zdania...
Według kamieni ten dom jest w Belgii? NIE?


Tak, w Ardenach. Mury są bardzo grube (wydaje mi się, że do 1 m), a większość powierzchni nie jest podpiwniczona. W związku z tym dom długo się nagrzewa, a wilgotność podnosi się bezpośrednio z gruntu. Jedyne rozwiązanie: kocioł "włączyć" by zyskać kilka stopni komfortu i osuszać.

Mieszkając w nieco podobnych domach w regionie, potwierdzam, że nie jest to takie zaskakujące. Styl „wiejski” jest uroczy (i sprzedaje się za dużo pieniędzy), ale to koszmar energetyczny i ciągła walka z wilgocią.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/07/08, 20:10

Uh nie sprzedaje się tak drogo... no to zależy od stanu...

LeJuste, też nie rozumiem twojego komentarza. :) a ja nie widzę jak to jest z regulacją na Twoim zdjęciu??
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 07 / 08, 20: 15, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/07/08, 20:14

Jedyne rozwiązanie: "włączony" kocioł, aby zyskać kilka stopni komfortu i osuszać.

Z powodu tego problemu rozpaliłem dziś rano mój piec na drewno... a mimo to w domu było 20°.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/07/08, 20:16

Ach, oto kolejny kandydat do ogrzewania słonecznego w guidi :)

Na Twoim zdjęciu też wygląda jak dom w Ardenach? Myślałem, że jesteś bardziej w kierunku „prawdziwego płaskiego kraju”?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/07/08, 20:18

Christophe napisał:Ach, oto kolejny kandydat do ogrzewania słonecznego w guidi :)

Na Twoim zdjęciu też wygląda jak dom w Ardenach? Myślałem, że jesteś bardziej w kierunku „prawdziwego płaskiego kraju”?

Neni, w domu ten zakątek nazywamy małą belgijską Szwajcarią.
W ogóle jest płaski; plus jest pełen hałd : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 09/02/11, 10:44

takie delirium lubię :-)
dwa pytania: czy mają Państwo oszacowanie zysków ciepła z napływu do salonu powietrza pobieranego z werandy?
Myślałem też o termicznych panelach słonecznych podłączonych do kotła, ale to się bardzo komplikuje :-)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96