Informacje podane dom DPE F

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 25/08/10, 23:37

bernardd napisał:
dodo napisał:nasz dom ma wymiary 8.18*10.60 i składa się z piwnicy, parteru + piętra


Dziękuję, więc około 80 m2 powierzchni mieszkalnej na piętro, czyli łącznie 160 m2 powierzchni mieszkalnej?

2,5m pod sufitem?

Świetliki i świetliki otwierają się na pokoje dzienne czy na strych?

dodo napisał:jeśli chodzi o zużycie, mogę podać zużycie od listopada do dnia dzisiejszego, w którym kupiliśmy.

Pierwsza faktura 1 euro za 539.86 kw/h
Drugi rachunek 2 euro za 530.48 kWh/h
3. faktura 43.28 euro otrzymaliśmy zwrot -248 kWh / 43 euro to z pewnością abonament
4. rachunki 124.74 euro za 731 kWh

czyli łącznie 1238,36 euro za 10667kWh


Czy możesz mi podać miesiące odpowiadające fakturom, a także daty prawdziwych wyciągów, w przeciwieństwie do szacunków bez prawdziwego wyciągu?



dom musi mieć powierzchnię mieszkalną 110 m2, plany wskazują 64 na parterze i 70 na parterze, wysokość pomieszczeń 2.50.

świetliki częściowo mieszkalne + dachówka szklana

Pierwsza faktura 1 euro za 539.86 kw/h szacunkowo od 5133 do 16
Druga faktura 2 euro za 530.48 kWh/h szacunkowo od 5050 do 16
Trzecia faktura 3 euro, otrzymaliśmy zwrot -43.28 kwh/ 248 euro z pewnością musi być abonamentem od 43 do 16.
Czwarta faktura 4 euro za 124.74 kWh od 731 do 18 szacunkowo
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 26/08/10, 07:01

Dziękuję bardzo!

Czy udało Ci się znaleźć na tej stronie pobliską instalację, aby poznać poziom nasłonecznienia?

http://www.bdpv.fr/fiche_utilisateur.php?util=wickes67

Mają łatwy dostęp do drewna
0 x
A bientôt!
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 26/08/10, 07:48

bernardd napisał:Dziękuję bardzo!

Czy udało Ci się znaleźć na tej stronie pobliską instalację, aby poznać poziom nasłonecznienia?

http://www.bdpv.fr/fiche_utilisateur.php?util=wickes67

Mają łatwy dostęp do drewna


tak, nie jest to oczywiste, ponieważ nie jest powiedziane, gdzie się znajdują, ale wydaje się, że byłoby to 10 km od mojego domu.

http://www.bdpv.fr/fiche_utilisateur.php?util=solarbabar67380

w przypadku drewna nie próbowałem, ale we wsi wiele osób ogrzewa drewnem, powinno się to udać
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 26/08/10, 08:40

bernardd napisał:Nie powiedziałem, że nie wiedział, jak zrobić kosztorys, powiedziałem, że nie podał wszystkich informacji, którymi dysponuje, które byłyby przydatne do analizy szacunków, które przyjdą później.

Co o tym wiesz? Oskarżasz go o zamiary, podejrzewając, że doskonale zna szczegóły kosztorysu i nie chce go podać...

Nie zdziwiłbym się, gdyby w ogóle nic o tym nie wiedział i po prostu podał budżetową cenę. Tylko rzemieślnik znający się na swoim fachu może dokonać „prawdziwego” oszacowania.

To powiedziawszy, kręcimy się w kółko. Nie będę już więcej pisać w tym temacie, bo robi się kontrowersyjny.

Amicalement.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 03/01/11, 14:22

Mój dom również otrzymał ocenę F.

Nie wiem jak to jest obecnie z piecem na pellet. Z tego co przeczytałem mogę wygrać przynajmniej jeden list.

Dodałem także podwójne szyby argonowe 4/16/4.

Nie wiem też jak gość ocenił izolację, bo nigdzie nie było dojścia; nie da się na przykład zobaczyć zaginionych strychów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105