Zestaw do dystrybucji gorącego powietrza

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
airsp
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 11/05/10, 22:04

Zestaw do dystrybucji gorącego powietrza




przez airsp » 12/12/10, 11:09

Witam,


Ogrzewam piecem na drewno.

Nagle poważnie myślę o wprowadzeniu systemu dystrybucji gorącego powietrza.

Pobieranie próbek w pobliżu pieca, dystrybucja w pokojach.

Jakie produkty polecasz?

W praktyce odrzuciłbym gorące powietrze pod sufitem.
Czy lepiej rzucić go z powrotem na ziemię?

Wreszcie, jakie są produkty dobrej jakości (zużycie energii elektrycznej, hałas ...)

Czy wystarczy silnik vmc?

Widziałem tych dostawców:
- Aerowal
- Podwójny ogień

Czy są jakieś produkty, które będą bardziej odpowiednie?
dziękuję


dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 12/12/10, 11:46

Odpowiedź, którą ci udzieliłem na inny temat, który poruszyłeś:

airsp napisał:Czy lepiej rzucić go z powrotem na ziemię?


Całkiem

Tak, wystarczy jeden przepływ CMV (około 50 €), ale uwaga: 1. ceny są naprawdę głośne, więc jeśli nie możesz umieścić go w bezzałogowym pokoju, musisz wziąć to pod uwagę.

W przeciwnym razie możesz użyć 1 prostego dużego wentylatora wyciągowego (co najmniej 125 mm).

Na początek możesz przetestować pieszo wachlarzem bestii, który wybuchłby na kuchence ...


Nie przyglądałem się znalezionym produktom, ale ogólnie są to zestawy wkładów/kominków. W twoim przypadku wystarczyłby prosty VMC... musisz zobaczyć, co kosztuje mniej: gotowy zestaw czy niestandardowy
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/12/10, 12:21

Każda firma grzewcza sprzedaje piece i wkłady z możliwością cyrkulacji gorącego powietrza w kierunku sypialni i salonu z kanałami i wydajnym cyrkulatorem, użyteczne bez wymiany pieca przez usunięcie gorącego powietrza z sufitu. Niezbyt często, ale będzie działać dobrze, gdy gorące powietrze jest zablokowane na suficie.

Ja używam z wkładkami i wymiennikiem we wkładce. Nagrzewamy się bardzo szybko.
Grzejnik elektryczny dmuchany za 10 € używany w tryb tylko wentylatora bez ogrzewania szczególnie dobrym fanem umieszczona w pobliżu sufitu wiejącego w dół, skuteczna będzie standaryzacja !!
0 x
airsp
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 11/05/10, 22:04




przez airsp » 12/12/10, 13:30

Zobaczę, bo zestaw dystrybucyjny o wydajności 350 m3/h kosztuje około 150 euro bez izolowanych kanałów.

Z grubsza rzecz biorąc: 200 euro.

Na zamówienie masz już 70 euro VMC, pozostaje:
- otwory wentylacyjne wyciągowe i wylotowe (4 x 15) = 60 euro
- osłony: 60 euro...
[... / ...]

Z drugiej strony VMC mają 4 otwory wyciągowe i otwór wylotowy
Potrzebowałbym czegoś przeciwnego, prawda?


Wreszcie nie mam możliwości zrzucenia go z powrotem na ziemię (zbyt skomplikowane).
Czy odrzucenie sufitu daje dobre rezultaty?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 12/12/10, 13:50

airsp napisał:Czy odrzucenie sufitu daje dobre rezultaty?


Trudno odpowiedzieć nie znając dokładnej konfiguracji, z pewnością będzie mniej dobre pod względem komfortu niż dmuchanie od dołu.

Kiedy mówisz przez sufit, czy jest to pionowy nadmuch z góry na dół, czy poziomy ze ściany blisko sufitu?
0 x
airsp
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 11/05/10, 22:04




przez airsp » 12/12/10, 16:17

Planowałem wyjść przez sufit, dmuchając od góry do dołu.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/12/10, 17:45

Spróbuj z wentylatorem o mocy 10 € na suficie w dół, jak zasugerowałem, aby sprawdzić, czy to wystarczy, zanim zaczniesz bardziej skomplikowany i zidentyfikować problemy bez niepotrzebnych wydatków.
Jeśli powietrze jest nawiewane z sufitu z siłą to będzie działać.
Ostatnio edytowane przez dedeleco 12 / 12 / 10, 18: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 12/12/10, 18:00

osobiście zamontowałem taki układ cyrkulacji ssanie na suficie nad piecem, mam króćce ssące 125 mm z filtrem wentylator jest na poddaszu (55 W) na 3 wyjścia jest to 350 m3/h odprowadzam za pomocą izolowanych rur elastycznych (specjalne gorące powietrze), a wlot powietrza zewnętrznego jest wstępnie podgrzewany przez klimakonwektor umieszczony pomiędzy wlotem a wentylatorem. w tym klimakonwektorze (odzysku) krąży płyn przeciw zamarzaniu podgrzany wstępnie przez wężownicę umieszczoną w przewodzie kominowym, dzięki czemu temperatura powietrza w zimie wynosi od 15 do 25°.
dlatego w moim mieszkaniu panuje nadciśnienie i prawie nie mam kurzu
jeśli chodzi o hałas, wentylator gorącego powietrza ma od 42 do 45 dB, nie mam problemu
ale moja instalacja również jest sprzężona z ogrzewaniem słonecznym..;...
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239