Biopaliwa: false dobry pomysł?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/03/06, 10:55

Mike.be napisał:[...] Jeśli chodzi o Dubaj i inne, to jest jeszcze gorzej niż myślałem, naprawdę jest nad czym płakać. Szantaż pracowniczy, kiedy nas przetrzymujesz.[...]
W tym samym stylu są też pola golfowe, w Dubaju, Bahrajnie, Katarze czy gdzie indziej...

Dwóch moich kolegów z pracy pracowało tam w latach 80. i 90. przy budowie pól golfowych, a ilość zużywanej wody jest oszałamiająca! To w dziesiątkach litrów dziennie i na metr kwadratowy...

A jeśli nawadnianie nie działa przez więcej niż kilka godzin, gdy jest bardzo gorąco, trawnik spłonie!
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 06/03/06, 21:59

Witaj Cuicui,
Dziękuję za zainteresowanie moją maszyną.

To prawda, że ​​​​montaż wydaje się bardzo skomplikowany, jednak wykonałem go przy użyciu bardzo niewielu narzędzi: wiertarki stołowej, szlifierki kątowej i spawarki łukowej, a także bagażnika z narzędziami grzewczymi.
Rury ciągnione na płasko itp kupiłem od hurtownika.
To co napędza maszynę to przede wszystkim glebogryzarka którą kupiłem za 320euro (nowy silnik to stopa)
Do ruchów są to części z odzysku, kolumna kierownicza z samochodu (zapomniałem marki), jak kardan kierunkowy, drążek kierowniczy Pandy do nadawania kierunku maszynie z kierownicą wykonaną z prętów betonowych.
Łożyska bębna: to łożysko starej pralki teściowej przeciąłem na pół (łożysko nie teściowej) :P

Aby uprościć system, nie widzę, jak można to zrobić; żeby to rozjaśnić, na pewno to planuję.
Widły powinny wchodzić pionowo i odchylać się do tyłu po ustawieniu w pionie; właśnie to jest skomplikowane.

Przy odrobinie uporu i wytrwałości oraz wielu próbach doszedłem do celu.

Kolejnym celem jest stworzenie autonomicznej maszyny o szerokości około 3m, silniku od 20 do 30 pentonizowanych koni 4km/h z siewnikami. (Wreszcie śnię)

Między innymi dlatego jestem na ECOLONOGIE.

To powiedziawszy, daj mi kilka tygodni lub miesięcy, a umieszczę plany lżejszej maszyny na mojej stronie (jeśli mój syn ma czas: to on zajmuje się witryną)
Jeśli nadal masz pytania, nie wahaj się.

Wkrótce
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 06/03/06, 22:27

W tym samym stylu są też pola golfowe, w Dubaju, Bahrajnie, Katarze czy gdzie indziej...

Dwóch moich kolegów z pracy pracowało tam w latach 80. i 90. przy budowie pól golfowych, a ilość zużywanej wody jest oszałamiająca! To w dziesiątkach litrów dziennie i na metr kwadratowy...

A jeśli nawadnianie nie działa przez więcej niż kilka godzin, gdy jest bardzo gorąco, trawnik spłonie!


Witaj drwalu,

Miałem też wielu kolegów, którzy wyjechali do Arabii, krajów Zatoki Perskiej w latach 80., kiedy zamknięto moją firmę;
Poszedłem do pracy do freelancera 25 km od mojego domu, który montował pompy ciepła, dziś jesteśmy przytłoczeni pracą.
My, ludzie Zachodu, to, co im zaproponowaliśmy w tych krajach: to nie był pomysł, to był dobry pomysł.
Na koniec spróbujmy zrobić to, co jest w naszym zasięgu, mając za cel dobro ludzkości i planety.

Ekonologia jest przeciwieństwem Dubaju.

Wkrótce
0 x
biometan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 04/03/06, 14:07
Lokalizacja: france

Re: Biopaliwa: fałszywie dobry pomysł




przez biometan » 10/03/06, 19:51

guilom pisze:Według artykułu prasowego (patrz poniżej) w angielskiej gazecie "The Guardian", masowy rozwój biopaliw byłby bardzo zły dla planety (patrz artykuł poniżej). :płakać:


Biopaliwa: uwaga, niebezpieczeństwo Opublikowano 9 lutego 2006 w Polityka, Angielski, Środowisko.

Zdaniem redaktora George'a Monbiota biopaliwa to fałszywie dobry pomysł. Ich produkcja sprzyja niszczeniu lasów tropikalnych i wzmacnia efekt cieplarniany.

....
George Monbiot
The Guardian


tak, ale dla Francji?
dlaczego nie uprawiać roślin energetycznych, aby produkować CZĘŚĆ naszej energii?
nie mówiąc nic jak ekolodzy, niczego nie proponując, nigdy niczego nie osiągniemy, tylko suche załamanie.

a priori biopaliwa są energią odnawialną i zrównoważoną.

do zobaczenia w lesie:
http://www.oleocene.org/wiki/index.php? ... uid_ou_BtL

"4 kilogramy drewna dają 1 litr Sunfuel.
Teoretycznie każdy silnik Diesla może pracować na Sundiesel.
Praktyka wykazała 40% redukcję spalonych substancji, tlenku węgla i cząstek stałych. Należy zauważyć niewielką utratę mocy.

W przybliżeniu jeden hektar ziemi daje 4000 litrów paliwa BtL rocznie.”
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/03/06, 02:14

Tak, również uważam, że biomasa jest najciekawszą drogą przemysłową przyszłości.

Nowości, które uważam za interesujące dotyczące biomasy.

Moim zdaniem do tego trzeba będzie dążyć: wykorzystanie biomasy obecnie „traconej” w procesach uprawy roślin, czy to w rolnictwie, leśnictwie, czy nawet indywiduum z jego obierkami ziemniaczanymi i jego trawnikiem do koszenia co tydzień!

Z drugiej strony szacunki produkcji wzięte z Wiki wydają mi się nieco przeszacowane, odpowiadałyby 16 t s.m./ha/rok, co jest dużą wartością i odpowiada optymalnym warunkom.


Ten mały plik na biomasa kwietnia 2005 r. podaje kilka interesujących danych.
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04

Re: Biopaliwa: fałszywie dobry pomysł




przez Mike.be » 11/03/06, 13:34

biometan napisał:tak, ale dla Francji?
dlaczego nie uprawiać roślin energetycznych, aby produkować CZĘŚĆ naszej energii?
nie mówiąc nic jak ekolodzy, niczego nie proponując, nigdy niczego nie osiągniemy, tylko suche załamanie.

a priori biopaliwa są energią odnawialną i zrównoważoną.




Witamy Biometan,

Jest oczywiste i pożądane, aby biomasa stała się bardzo ważnym nośnikiem energii w zróżnicowaniu dostaw energii.
Nie jest jednak prawdą stwierdzenie, że ekolodzy wiedzą tylko, jak nic nie robić.
Co prawda są tacy, którzy chcieliby cofnąć się do średniowiecza czy nawet epoki kamienia, ale zdecydowana większość stawia problem ograniczeń planety w obliczu rozwoju przemysłu i jest to jak najbardziej uzasadnione i konieczne.
Na pierwszym miejscu stawiają trzeźwość i efektywność energetyczną, nie możemy ich winić.
To nie dlatego, że przeżywamy ostatni i nieodwracalny kryzys industrializmu, jest to koniec świata.
Trzeba stworzyć coś innego i dostosować się do sytuacji.
Jeśli o mnie chodzi, uważam, że biomasa musi być najpierw wykorzystana w rolnictwie, aby rozwijało się jego autonomia energetyczna.
Może jestem utopistą?
Ale jak powiedział Henri Laborit: Czy prawdziwą utopią nie byłaby wiara, że ​​pewnego dnia człowiek może obejść się bez utopii?
Z drugiej strony, jaki będzie wpływ szybko rosnących roślin energetycznych na środowisko lub jakość gleb?
Wkrótce
0 x
biometan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 04/03/06, 14:07
Lokalizacja: france

Re: Biopaliwa: fałszywie dobry pomysł




przez biometan » 19/03/06, 14:40

Mike.be napisał:
Nie jest jednak prawdą stwierdzenie, że ekolodzy wiedzą tylko, jak nic nie robić.
Co prawda są tacy, którzy chcieliby cofnąć się do średniowiecza czy nawet epoki kamienia, ale zdecydowana większość stawia problem ograniczeń planety w obliczu rozwoju przemysłu i jest to jak najbardziej uzasadnione i konieczne.
Na pierwszym miejscu stawiają trzeźwość i efektywność energetyczną, nie możemy ich winić.


Tak, ale muszą wymyślić rozwiązania.


Istnieją obecnie 3 trendy w dostawach biopaliw:
- uprawa gruntów ugorowanych i użytkowanie lasów.
- dywersyfikacja rynków zbytu dla istniejących upraw (buraki, zboża).
przemysł rolniczy zmierza w tym kierunku.
-masowy import biopaliw z Brazylii zamiast z Bliskiego Wschodu.
będzie to główna trasa biopaliwowa. będziemy szczęśliwi we Francji, w domu nie będzie zanieczyszczać, ale ucierpi las amazoński.


Paweł


właśnie w ten sposób będzie najwięcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/03/06, 15:47

Bardzo ? :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Biopaliwa: fałszywie dobry pomysł




przez Christophe » 19/03/06, 18:04

biometan napisał:
-masowy import biopaliw z Brazylii zamiast z Bliskiego Wschodu.
będzie to główna trasa biopaliwowa. będziemy szczęśliwi we Francji, w domu nie będzie zanieczyszczać, ale ucierpi las amazoński.



I szczyt wysokości: to Francja kilka lat temu wyposażyła Brazylię i przekazała swoje destylacyjne know-how.

Je przytoczyć:

„Dlaczego Francja, kiedy miała historyczną przewagę technologiczną w produkcji destylowanego alkoholu, wynikającą z jej alkoholowej matrycy kulturowej, nie rozwinęła swojego sektora bioetanolu ani narodowego paliwa. Dlaczego rozwinęła go w Brazylii, za granicą i zrobiła sobie przerwę energetyczną między tym sektorem, naftowym i jądrowym, kiedy wspólny rozwój był politycznie możliwy?

Czytaj więcej: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=2299
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04

Re: Biopaliwa: fałszywie dobry pomysł




przez Mike.be » 25/03/06, 22:19

biometan napisał:Tak, ale muszą wymyślić rozwiązania.


Istnieją obecnie 3 trendy w dostawach biopaliw:
(1)- uprawa gruntów ugorowanych i użytkowanie lasów.
(2)- dywersyfikacja rynków zbytu dla istniejących upraw (buraki, zboża).
przemysł rolniczy zmierza w tym kierunku.
(3) – masowy import biopaliw z Brazylii zamiast z Bliskiego Wschodu.
będzie to główna trasa biopaliwowa. będziemy szczęśliwi we Francji, w domu nie będzie zanieczyszczać, ale ucierpi las amazoński.



jean63 napisał:
Prawda jest oczywiście taka, aby przede wszystkim właściwie gospodarować naszymi zasobami bez degradacji środowiska, a dopiero potem zadbać o zaopatrzenie planety w paliwa (w szerokim tego słowa znaczeniu) do napędzania machin wybuchowych zanieczyszczających naszą piękną planetę.


Szanowny Biometan,

Program Ecolo jest bardzo dobrze podsumowany w tym, co napisał Jean 63.
W każdym razie, po prostu idź i zobacz ich program http://www.ecolo.be/ (dla Walonii)

Jeśli chodzi o punkt (1), w moich postach jest całkiem sporo informacji na ten temat forum ogólnie.

Jeśli chodzi o punkt (2), nie widzę sensu wydatkowania dużej ilości energii na produkcję nawozów i innych pestycydów oraz paliwa dla wszystkich maszyn zaangażowanych w ich produkcję.

Więc to jest szczyt dla punktu (3) : Evil:

Kiedy zrozumiemy, że najlepszym sposobem wykorzystania energii odnawialnej jest wykorzystanie jej na miejscu w lokalnej gospodarce? : Idea:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62