Asfalt „ekologiczny” w INSA Strasbourg

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Asfalt „ekologiczny” w INSA Strasbourg




przez Christophe » 19/08/10, 16:45

Synteza i rozwój ekologicznych powłok bitumicznych (ekonomicznych i ekologicznych).

Thuriot, Mickaël (2010) Synteza i rozwój ekologicznych powłok bitumicznych (ekonomicznych i ekologicznych). Rozprawa doktorska, INSA Strasbourg.


PODSUMOWANIE: W trosce o kwestie środowiskowe firma COLAS Szwajcaria opracowała VALORCOL, zimną mieszankę bitumiczną opartą w 100% na kruszywach bitumicznych pochodzących z recyklingu, co zapewnia niskie zużycie energii, niską emisję gazów cieplarnianych, ochronę zasobów naturalnych, składowisk śmieci i środowiska. Projekt ten w pierwszej kolejności będzie dotyczył monitorowania placów budowy VALORCOL w Szwajcarii. Na podstawie tych różnych obserwacji plan jakości produktu VALORCOL zostanie dostosowany i uzupełniony. Na koniec przeprowadzimy badania wpływu niektórych parametrów na końcowe właściwości VALORCOL-u, aby złagodzić szkody obserwowane na budowach. Następnie zostaną przeanalizowane metody charakteryzacji VALORCOL stosowane przez COLAS Suisse i spróbujemy zasugerować możliwości ulepszeń.


Pobierz tutaj: http://eprints2.insa-strasbourg.fr/598/

INSA Strasbourg była moją szkołą w 2001 roku... aby zezwolić na użycie słowa „ekonologiczny” w pracy magisterskiej na temat inżynierii, była długa droga do przebycia… Właściwie myślę, że chociaż byłem tam 10 lata za wcześnie : Mrgreen:
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102