elektryczna dorożką tow !!!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 11/01/10, 14:53

Dobrze przyjęty.

Ale jakie napięcie? Jaka moc? Jaki rząd wielkości w cenie?
0 x
A bientôt!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/01/10, 17:59

Wszystko zależy od zastosowanej technologii, ale musi działać w szerokim zakresie napięć, jeśli na przykład sterownik działa na 400 woltów, a mieszkania mają pojemność 3500 woltów, zakres musi oczywiście wynosić od 400 do 3500 woltów „przy tym napięciu natężenie jest stosunkowo niskie, ale z drugiej strony, jeśli pracujemy przy 600 woltach dla kondensatorów, pojawia się problem, ponieważ musisz użyć regulatora od 600 do 400 lub nawet użyć kontrolera do zarządzania mocą wyjściową, ale będziemy musieli koniecznie podniesc napiecie i to staje sie problemem bo trzeba podniesc napiecie a jak juz wiemy ile kosztuje przetwornica duzej mocy to mozemy calkiem dobrze obliczyc cene ukladu dodatkowo zwieksza sie lokalizacja tego ukladu i straty kubatury do zabrania będzie odczuwalne.

Moc zależy od samochodu, jego wagi, zastosowanego napięcia i jego autonomii.
Trudno powiedzieć lub ocenić cenę, ale dodatkowy koszt może wynieść około 2000 euro, co jest zbyt wysoką kwotą.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/01/10, 21:40

zapomnij o tych opowieściach o kondensatorach: twój wózek to wygodna rzecz: stary dobry akumulator ołowiowy zawsze jest w stanie zapewnić moc pod górę i odzyskać ją w dół: a ponadto koń będzie szczęśliwy: trzymanie wozu jest prawie tak samo męczące jak ciągnięcie go: mięśnie nie są odwracalne jak silniki elektryczne

w aucie elektrycznym nie myślimy dużo o rekuperacji na zjazdach: myślimy przede wszystkim o odzyskiwaniu energii kinetycznej podczas hamowania i to bardzo mocnej a akumulatory nie są dobre

ale dla twojego autostopu to nie jest samochód wyścigowy! w hamowaniu nie ma nic do odzyskania

za pomocą kilku styczników można zrobić ciekawe rzeczy ze starymi dobrymi silnikami prądu stałego i bateriami: elektronika nie jest niezbędna: jeśli uda ci się poprawnie zaprogramować nowoczesną elektronikę, tym lepiej, ale poza tym bardzo chcę uczestniczyć w twoim projekcie z dużo bardziej rustykalne rozwiązania
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 11/01/10, 23:12

chatelot16 napisał:...Naprawdę chcę uczestniczyć w twoim projekcie ze znacznie bardziej rustykalnymi rozwiązaniami


:zaszokować: O czym myślisz ?

Na razie projekt postępuje powoli, ale pewnie.
Udało nam się zebrać wszystkie składniki i teraz musimy je złożyć, aby wykonać prototyp:
- powóz konny, który będzie wyposażony w silnik
- wózek golfowy, na który zabraliśmy silnik i oś
- napęd o zmiennej prędkości zamówiony w firmie Curtis
- 3 12-woltowe akumulatory ołowiowe hojnie dostarczone przez Golf Car Services
- interfejs pomiaru siły pociągowej konia, który przekaże informacje do napędu w celu sterowania silnikiem
- ... (chyba zapominam o dodatkach)

Ha, tak, koń i jego stangret : Mrgreen:

To powiedziawszy, jeśli masz proste, skuteczne i niedrogie rozwiązania, jestem chętny. Nawet innowacyjne pomysły są mile widziane.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/01/10, 12:54

Zamieszczam kilka wiadomości, aby informować Cię o projekcie.
Wszystko nie jest bezpośrednio związane z projektem, ale pozostaje interesujące.

- Wóz hybrydowy: wciąż czekam na napęd o zmiennej prędkości zamówiony w firmie Curtis. Odzyskałem akumulatory hojnie przekazane przez GolfCar Services (i jeszcze raz dziękuję temu hojnemu darczyńcy) i są one teraz w rękach nauczycieli i uczniów. Myślę, że uczniowie poczynili również postępy w zakresie czujnika siły, który będzie przesyłał informacje do napędu w celu napędzania silnika.

Jeśli chodzi o mnie, nie mając umiejętności pomocy technicznej, poświęcam więcej czasu na refleksję i ewolucję projektu (+ aspekt komercyjny): możliwe zastosowania, kto może być zainteresowany, jakie rodzaje operacji wspomóc projekt... i szukać finansowania, bo jesteśmy na etapie kupna drogiego sprzętu.

(Wraz z kierownikiem GolfCar Services planowaliśmy uczestniczyć lub nawet organizować lokalne parady z różnymi typami pojazdów niezanieczyszczających środowiska: rowerami elektrycznymi lub nie, rolkami, skuterami, wózkami golfowymi i oczywiście drużynami jeździeckimi (hybrydowymi lub nie).

Staram się też wymyślać innowacyjne dodatki do powozu:
- osłona solarna do zasilania świateł, reflektorów i innych urządzeń elektrycznych
- Autonomiczny elektryczny system ruchu powozu, gdy nie jest zaprzężony: jeśli jest silnik, lepiej go używać do manewrów bez konia (powóz = 300 do 400 kg).
- system ładowania akumulatorów pokładowych (typu alternatora)
- system akcesoriów lub adaptacji do bardzo różnorodnych zastosowań: transport osób lub ładunków, zrywki,... (własne pomysły mile widziane).

W związku z nowym rokiem i niedawno zorganizowanymi przyjęciami powitalnymi miałem również okazję zobaczyć kilku wybranych urzędników z mojego departamentu. Ogólnie rzecz biorąc, nie wydają się zbytnio zainteresowani tą koncepcją :płakać: (uchodzi mi za słodkiego marginalnego marzyciela), ale fakt, że dziennikarze czekają na pierwsze testy jest mocnym argumentem, na który nie są niewrażliwi i udało mi się zebrać kilka wizytówek od różnych wybranych urzędników! : Mrgreen:
Obraz

Jednocześnie obecnie dużo dokumentuję na temat technologii łączenia, zdaję sobie sprawę, że sektor łączenia rozwija się dynamicznie i że wiele gmin we Francji przyjrzało się temu oryginalnemu i ekonomicznemu rozwiązaniu.

Co więcej, wielu producentów oferuje teraz nowe samochody do holowania pojazdów użytkowych dla miejskich służb technicznych (ale nadal nic hybrydowego… ale będzie się działo!)

U nas na południu (Paca) autostop nie jest niestety jeszcze aktualny, a nawet mocno zaniedbywany, a nawet pogardzany. : Evil:

Kolejnym bardzo ciekawym punktem, który odkrywam i nad którym pracuję, jest praca zrywkowa: rąbanie i transport drewna. Umówiliśmy się z dziennikarzami gazety La Provence na zorganizowanie demonstracji, która będzie tematem artykułu.
Więc pracuję nad tym, aby wprowadzić to na następne piękne dni (marzec, kwiecień). Odkryłem oryginalne i sprytne stare narzędzia. W tamtym czasie brak środków i potężnej mechaniki rekompensowali genialnymi pomysłami (dziś adaptacja silnika, wyciągarki czy potężnego podnośnika sprawia, że ​​życie nie jest zbyt skomplikowane).

Na przykład, czy wiesz, co to jest „trinqueballe” lub „log grab”?… Jestem w trakcie robienia tych narzędzi, które wkrótce wam przedstawię.
Dla zainteresowanych link z zabawnymi i pouczającymi szczegółami: http://www.fao.org/docrep/T0129F/T0129F02.htm ou http://www.fao.org/docrep/T0129F/T0129F03.htm

(jeśli komuś uda się "przeanalizować" linki tej strony, to mnie to interesuje, ponieważ mam albo teksty, albo obrazy, ale nie mam 2 zestawów!).

Widzisz, mam dużo na głowie.
Mam nadzieję, że już wiosną przyszłego roku to wszystko się spełni.
Będę cię informować.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 17/01/10, 14:50

Należy skontaktować się ze stowarzyszeniem Hippotese, które już od wielu lat pracuje nad tego typu narzędziami. Starają się unowocześniać i/lub adaptować stare narzędzia do współczesnych potrzeb pracy zaprzęgowej lub pracować nad projektem nowych narzędzi o takim samym przeznaczeniu.
http://hippotese.free.fr/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 17/01/10, 15:01

Dzięki Forhorse,

Wchodzę kilka razy na tę bardzo interesującą stronę i również skontaktuję się z nimi, jak sugerujesz.

Właśnie tam pojechałem i jest tam bardzo oryginalne porównanie środków transportu:
http://hippotese.free.fr/blog/index.php/post/2010/01/13/Comparatif-Mules-Helicoptere-pour-le-ravitaillement-des-refuges-de-montagne

To zabawne, zaczynamy dokonywać porównań, które byłyby całkowicie śmieszne jeszcze kilka lat temu!

W zeszłym tygodniu pojechałem do Marsylii i z rozbawieniem zobaczyłem, że tramwaje wróciły, kiedy ten środek transportu już dawno znalazł się wśród przestarzałych środków transportu naszych przodków.

Na przykład, jaki czas i innowacja to pojęcia, które same się zapętlają.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/01/10, 15:27

zresztą porównanie będzie coraz bardziej na korzyść zwierzęcia, bo cena energii zawsze będzie rosła...

oczywiście rozwiązania wykorzystujące zwierzęta są zawsze droższe pod względem siły roboczej niż ciężkie maszyny: ale dlaczego ci, którzy rządzą, zapominają, że mamy miliony bezrobotnych opłacanych bezpośrednio lub pośrednio przez społeczeństwo za nic nie robienie?

lepiej byłoby zaoszczędzić dużą mechanikę i energię i sprawić, by wszyscy pracowali

po raz kolejny brakuje nie techniki, ale dobrej polityki!
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/01/10, 17:57

grelinette, jeśli twój prototyp będzie gotowy pod koniec maja, zapraszamy do przybycia i pokazania go na Montée-Electrique du Ventoux. wokół rowerów elektrycznych będą animacje.

Co rozumiesz przez "ładowanie alternatora"? z pewnością twój curtis controller nie pozwala na ładowanie, ale nie obciąży cię innym sprzętem, twój silnik to wspaniały alternator.

Chciałbym wiedzieć, w jaki sposób twoi uczniowie planują zintegrować pomiar trakcji ze sterowaniem silnikiem (mówiąc elektrycznie)
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Szmael
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/07/10, 22:47




przez Szmael » 25/07/10, 13:36

Fajny post :D .

Przychodzę do wiadomości, ponieważ twój projekt bardzo mnie interesuje.

Chciałbym zaadaptować podobny system wspomagania trakcji/hamowania do przyczepy konnej.
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168