Odpływ drenażu układu słonecznego: dlaczego jest lepszy?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 17/05/10, 17:20

Bez wątpienia tak (słyszałem, że niektórzy po prostu nie chcieli zawracać sobie głowy instalacją) ... lub po prostu zapomnieli ...

Szkoda, jestem przekonany, że system odpływowy jest bardziej niezawodny w dłuższej perspektywie ...

Dlatego systemy odwadniające są często wykonywane przez osoby prywatne we własnym zakresie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/05/10, 23:49

Spróbuj więc uzyskać więcej informacji, gdzie poszło źle, a najlepiej diagram! Jeśli jest precyzyjny, możemy uczynić z tego temat ... aby to się nie powtórzyło!

Hej, instalator nie będzie szukał powodu, we wszystkich swoich instalacjach umieści płyn niezamarzający ...
:?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 18/05/10, 00:47

Szkoda, ale czy zamiast wody doda tylko płyn przeciw zamarzaniu, czy też zamieni je w ciśnieniowe systemy solarne?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/05/10, 08:16

Z tego, co słyszałem, po prostu włączy płyn przeciw zamarzaniu.
Zeszłego lata widziałem, jak system działa w domu mojego chłopaka.
Działało dobrze (mogliśmy wyraźnie zobaczyć, jak woda spada z powrotem do małego zbiornika buforowego, gdy mała pompa wody się zatrzymała)
Z wyjątkiem tego, że:
Z biegiem czasu utworzyły się małe pęcherzyki, a system zepsuł się po 3 tygodniach.
Powodem było to, że panele słoneczne znajdowały się zbyt wysoko nad pompą, więc instalator zainstalował drugi mały zbiornik buforowy na + - połowie wysokości. (to rozwiązało problem z bąbelkami)
Będę nadal przesłuchiwał chłopaka ...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57