Wskazówki dotyczące samoodpływu (solarno-termiczna)

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
totoche
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 28/03/10, 16:24

Wskazówki dotyczące samoodpływu (solarno-termiczna)




przez totoche » 05/04/10, 12:35

Bonjour a tous

Rozważam pomoc w moim kotle za pomocą energii słonecznej (ciepłej wody i ogrzewania)

Otrzymałem więc wyceny od firm i biorąc pod uwagę podane liczby w odniesieniu do wyników, zdecydowałem się zaprojektować moją instalację (pożegnanie z ulgą podatkową i VAT 5.5)
Aby uniknąć ryzyka zamarznięcia chciałbym przejść na samoodpływ. Ale czy instalacja zabezpiecza przed przegrzaniem (wyłączenie pompy w przypadku mrozu i w przypadku przegrzania)
Nawet puste panele (lub rury) po opróżnieniu mogą ulec zniszczeniu pod wpływem ciepła

Gdzie umieścić panele (wyżej niż pompa obiegowa, czy wyżej niż zbiornik).
Jeżeli czujniki są za nisko, czy można opróżnić czujniki za pomocą pompy (ewentualnie zamontować trójfazową pompę obiegową, normalna praca zgodnie z ruchem wskazówek zegara, odwrócenie 2 faz w celu opróżnienia czujnika)

Merci par Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 05/04/10, 15:22

To, co pogarsza działanie rur, to ciśnienie związane z przegrzaniem lub zamarznięciem, znacznie bardziej niż temperatura. „Puste” rury nie boją się prawie niczego, jeśli chodzi o temperaturę.

Posiadamy system samoodwadniający.

Możesz zacząć od przeczytania tego tematu: https://www.econologie.com/forums/systeme-so ... t8197.html aby zapoznać się z listą zalet/wad systemów odpływowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 14/04/10, 21:51

osobiście nie spuszczam wody, ustawiam płyn niezamarzający na -20°
czy w celu odpowietrzenia można umieścić zawór odpowietrzający na wylocie pompy?
balon musi znajdować się wyżej niż czujniki, aby możliwie wychwycić powietrze i je usunąć
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70