Optymalizacja uprawy pomidorów - SCROG lub innych kratownic

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Optymalizacja uprawy pomidorów - SCROG lub innych kratownic




przez fthanron » 02/04/10, 15:56

Witam,

Byłem kiedyś zainteresowany kulturą konopi / konopi i zobaczyłem, że istnieje na przykład technika zwana SCROG (nigdy nie znaleziono tłumaczenia) polegająca na użyciu poziomej siatki drucianej umieszczonej około 20/30 cm od ziemi, aby zmusić rośliny do produkują więcej kwiatów / „głów”.
Główną zaletą byłoby użycie mniejszej ilości roślin / m² przy większej produkcji kwiatów (uzyskanie dokładnych danych nie jest łatwe). Stąd mniej pracy w terenie, mniej nakładów i podobnej produkcji.

Aby zapoznać się z zasadą, zobacz na przykład: http://wiki.cannaweed.com/index.php/Le_Scrog

Dziś chciałbym wiedzieć, czy ten rodzaj techniki ma zastosowanie do roślin bardziej „jadalnych” (przydatnych?), Takich jak pomidory, groszek pnączy lub inna fasola, melony, ogórki ...

Czy specjaliści botaniczni mają doświadczenie, aby zilustrować to podejście?

To tyle, jeśli chodzi o prezentację, mam nadzieję, że nikogo nie zszokuję, pragnę po prostu znaleźć pomysły na optymalizację ogrodu warzywnego : Mrgreen:

@+
0 x
Frederic
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 11/04/10, 11:52

Cóż, więc początkujący ogrodnicy lub specjaliści, czy ten post nie budzi nasion pomidora, które jest w każdym z nas? : Mrgreen:
0 x
Frederic
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 11/04/10, 13:17

Głównym zainteresowaniem, jakie widzę tam dla pomidora, jest to, że nie wolno już stawiać strażnika, gdy nagle liście zacieniłyby ziemię, co zmniejszyłoby zapotrzebowanie na wodę i ograniczyło wzrost innych roślin.

Z drugiej strony nie wiem, czy na tym zyskujemy, bo postawienie płotu nie jest takie proste, aby wytrzymało ciężar pomidorów.
Następnie precyzyjnie kroję pomidory, aby nie zrobiły zbyt wielu kwiatów. Jeśli nie, masz mnóstwo małych pomidorów, które pozostają zielone przez długi czas, przynajmniej na północ od Loary, gdzie mieszkam.

W niektórych suchych krajach pozostawiają pomidory na ziemi


W tym samym stylu, ale na ziemniakach jest trochę gleby, która dodaje ziemi, gdy stopy P de T rosną, więc uzyskują więcej kg na stopę. Oszczędza nasiona i powierzchnię, ale nie glebę i to jest praca
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 11/04/10, 18:31

Witam,

Bof! SCROG (dosłownie SCReen Of Green) jest interesujący tylko w takim zakresie, w jakim dąży się do maksymalizacji plonów kwiatów.

Jak wspomniano powyżej, wcale tak nie jest w przypadku pomidorów ...

Aby zagęścić i zoptymalizować, ćwiczę ogrodnictwo na kwadratach i powiązanych uprawach ... w rzeczywistości wygląda jak SCROG, ale z 5-6 różnymi gatunkami (na przykład sałatki, pory, truskawki i pasternak, a nawet szpinak, cebula, pomidory, bazylia i sałatki ).

W przypadku ziemniaków, potwierdzam, „obroty” ziemniaków, to działa.

Miłego ogrodnictwa!
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 11/04/10, 18:48

Witam co do mojej sprawy.
W przypadku ziemniaków uprawiam w brf, to znaczy stawiam doniczkę bezpośrednio na ziemi i przykrywam gałęziami i słomą, no cóż, w zeszłym roku robiłem to z kruszarką ostrzową, ale za małą, co oznacza, że ​​może kompresować i niektórzy mieli problemy z rozwojem.

W przypadku pomidorów uprawiam na kopcach, aw tym roku po trzecim bukiecie zatrzymam łodygę, więc może więcej łodyg.
W przeciwnym razie stopa jest wyczerpana, aby wspiąć się na sok, a stopa na górze nie dojrzewa.

obejrzyj wideo
http://www.dailymotion.com/video/x5l3hf ... _lifestyle
a + Claude
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 13/04/10, 08:16

Dziękuję za komentarze.

Właściwie myślałem, że liczba pomidorów owocowych jest związana z liczbą kwiatów ... stąd pytanie.

Jeśli chodzi o BRF, jest on na miejscu w kwadratach / prostokątach również w moim ogrodzie i jestem raczej zdumiony modyfikacją mieszanki w ciągu jednego roku. Prawie całe „drewno” zniknęło! A ziemia wygląda naprawdę „rolniczo” : Mrgreen:
Przeprowadź tegoroczne testy, aby porównać je z rokiem 2009!

Dzień dobry.

PS: jeśli chodzi o ogród Emilii, też uwielbiam ten hipi doc! Może kiedy będę miał więcej powierzchni, spróbuję tego stylu kultury!
0 x
Frederic
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 13/04/10, 10:32

Witam,
Tak w teorii kwiat zapłodnił owoc, tutaj znalazłem pod tym adresem trochę informacji
http://www.crdp-reims.fr/cddp10/ressour ... omates.htm

a + Claude
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 53