Axe, Saxo, Zx? Kupno używanego samochodu ekonomicznego

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Axe, Saxo, Zx? Kupno używanego samochodu ekonomicznego




przez fthanron » 01/04/10, 13:40

Witam,

Zamierzam kupić drugi pojazd, który powinien być bliżej:
-ekonomiczny przy zakupie 1500€ +/-30%
- ekonomiczny w użyciu
-prawdopodobnie od czasu do czasu zrobić małą autostradę
- raczej ukierunkowane krótkie i regularne wycieczki
-4/5 miejsc
-4/5 drzwi

Na tej podstawie wydaje mi się, że następujące pojazdy w dużym stopniu zaspokoją popyt:
Topór 1.5 D rok >1994
Saxo 1.5D rok > 1997
Zx 1.9 D rok > 1996
Są też 205-tki, ale mam wrażenie, że czasami są rzadsze.

Czy ktoś z Was ma jakieś tropy, uwagi i doświadczenia z tymi pojazdami lub innymi propozycjami?!

Merci par Avance.
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6558
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1664




przez Macro » 01/04/10, 13:45

Jeśli jesteś zainteresowany w tym budżecie, mogę ci sprzedać ZX kombi turbo d (i tak 1.9D jest trochę miękki), który może jeździć ekonomicznie z bardzo małą ilością paliwa kopalnego : Chichot: nawet na krótkich trasach...
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 01/04/10, 14:26

1.9D od PSA jest bardzo niezawodny, pod warunkiem, że nie ciągniesz go cały czas jak świnia.

Obecny na dobrym pakiecie pojazdów Peugeot i Citroen z lat 90-tych.

Za 1500 € znajdziesz ich dużo, ale z kilkoma kilometrami to samo (powiedziałbym, że 150000 200000-XNUMX XNUMX km).

Ale nawet przy takim przebiegu wystarczy sprawdzić poziom i trochę serwisować akcesoria, aby nigdy nie mieć większych problemów z tego typu samochodem.


Ja osobiście kupiłem super5 z 1984 1.4l benzyna za 400€.
Spędziłem nad nim kilka weekendów, bo zepsuła mi się skrzynia biegów z powodu kiepskiego majsterkowania, ale mimo że jest we własnym soku, jeździ idealnie (stare plastiki, podarte tekstylia, rdza na karoserii...).

Co więcej, w tych starych samochodach wszystko jest dostępne na złomowiskach samochodowych, o ile chcesz pobrudzić sobie ręce.

Jeszcze tylko modyfikacja, trochę narzędzia a przede wszystkim przegląd techniczny auta i turlanie mi się kurczaka.

Co miesiąc robię Paryż-Liège (400 km) z moją toaletą i nie mam zmartwień.


Jedyne, co mogę doradzić w przypadku tego typu pojazdu, to sprawdzić, czy na podwoziu nie ma rdzy i czy silnik pracuje równo.
Ale mimo wszystko nie bądź zbyt wybredny, jest duża szansa, że ​​pewnego dnia będziesz musiał coś w nim zmienić.
Zapewniam, że często jest to osprzęt (ogrzewanie, kominek, pompa wspomagania). Łatwo to zmienić i uczy cię trochę mechaniki.

Powodzenia w twoich badaniach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 01/04/10, 15:08

: Arrow: Wybrane pojazdy to doskonały wybór. 8)
Atmo 1.7L i 1.9LD jest bardzo trwałe, może z łatwością przejechać 400.000 XNUMX km przy dobrej konserwacji i starannym użytkowaniu.

1.L i 1.5L AX są bardziej delikatne. Nie należy zapominać o konserwacji. Ważne są osuszone paski rozrządu, wymiana oleju w skrzyni biegów co 100.000 XNUMX km.

Kiedy pojazdy mają już 10 lat, nierzadko się nagrzewają, bardzo często przyczyną jest kalorstat (mniej niż 15 €). Wymień go, zanim będzie za późno (nieszczelna chłodnica lub poluzowana uszczelka głowicy cylindrów).

Citroëny są tradycyjnie mniej popularne, lżejsze, bardziej aerodynamiczne i mniej zachłanne. Są też mniej „seksowne”, co tłumaczy ich rozsądną ocenę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6558
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1664




przez Macro » 01/04/10, 16:03

Za 1500 €... Byłbym zdziwiony, gdyby znalazł go w odległości mniejszej niż 200 000 km... Nawet jeśli to stare samochody...

Biorąc pod uwagę wiek.. W przypadku ZX upewnij się, że zmieniono dwie chłodnice i tylną oś.

1.4D był delikatny, 1.5 jest dość wytrzymały.

Nawiasem mówiąc, mój ma tylko 375 000 km. : Chichot: (silnik ma tylko 220 000)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/04/10, 16:24

Miałem AX Diesel i ZX 1.9 D oraz Xantię 1.9 TD.

1) Super podwozie AX, obsługa, nic do powiedzenia. Ale „pudełko na sardynki” (cienka blacha + plastik). Nie spotykaj się z zawodnikami wagi ciężkiej w niefortunnych okolicznościach, bo to śmierć. Bądź tego świadomy!

Silnik "dość delikatny", odlew aluminiowy jak na swoją wagę, ale mniej wytrzymały (miałem problem z uszczelką głowicy cylindrów bez przegrzania około 320 000 km - i sprzedałem).

2) Rzeczywiście, 1.9 D (XUD) to prawdziwy „koń pociągowy”. Żadnego innego słowa! Nie bez powodu dzielnie stawia opór w furgonetkach typu C15!

Bardzo dobra obsługa, trochę plastiku. Mimo to trochę bardziej uspokajający niż AX.

Rzeczywiście mój przy 340 000 km nie przeszedł już przeglądu technicznego z powodu zdeformowanej tylnej osi. Kosztorys naprawy: ponad 3 €. Nie znaleziono na złomowisku, ponieważ wada projektu.

A więc złomowanie w kierunku (kupiłem go za 1 € przy 500 160 km; dostałem premię za złomowanie - żadnych reklamacji!).

Po 6 miesiącach pod jabłonią wystartowała z impetem! Dla mnie zdecydowanie najlepszy silnik tamtych czasów!

3) Xantia: z wiekiem turbo musiało być wolniejsze. Stąd "chmura dymu" za mną podczas ledwo wspomaganych przyspieszeń. Stałem się wielkim trucicielem, wbrew moim przekonaniom (i moim uwagom na temat emisji cząstek przez źle prowadzone kotły na drewno).

Problem również z pompą wtryskową. Wymagałoby to kosztownej interwencji. I na „dozowniku” (odpowiednik głównego cylindra w hamulcach/obwodach hydraulicznych). Więc i tutaj udaj się na złomowisko przy 325 000 km.

Ale to była perełka „rolki” / obsługi / pozycji.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 01/04/10, 17:41

witam dlaczego francuskie silniki diesla są tak samo dobre jak diesle zwłaszcza jeśli jeździsz tylko na krótkich trasach znajdziesz auto z mniejszym przebiegiem a dla francuskiego auta to ważne bo karoseria + DE 150000 KM to początek pb w łańcuchu zawsze będziesz miał w tym ręce bo skrzynia i blok są drogie ale reszta bardzo źle się starzeje (silnik elektryczny akcesoriów itp.)
jak będę za mniej pb raczej poszukam trochę niemieckich droższych chociaż ale mniej śmiałek je utrzymuje i też się sprawdziły.
W budżecie nie chodzi tylko o paliwo, resztę też można szybko obliczyć
i spędzić życie w złamaniu, kończy się poważnym obrzękiem z wiekiem.
Dla Francuzki za taką ilość km nie inwestuj więcej niż 1000 euro wiedząc, że budżet na naprawę z czasem będzie równy cenie zakupu auta
Amicalement
lv13R
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 01/04/10, 17:47

osobiście kupiłem benzynową Xiantię 4 lata temu która miała 70tys km za 000€
Robię z 7.2 l na kosztach wyjazdów i na Chambery/Marignane, w obie strony zrobiłem z 1 pełnym
czyli 6l 75/100km
komfort, bezpieczeństwo i spokój...........
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 01/04/10, 17:52

Dziękuję wszystkim za komentarze!

Jeśli chodzi o Macro, dodam, że jeśli to możliwe, szukam pojazdu do 200 KKm. Dzięki za sugestię w każdym razie.

W przypadku lv13r mam wrażenie, że diesle spalają mniej niż benzyny i ewentualny dodatkowy koszt diesla stosunkowo szybko się amortyzuje.
Do tej pory jeździłem tylko dieslami i jestem z nich bardzo zadowolony.
Najmłodszy był 205 GRD, który nie oparł się uderzeniu przez jelenia. Za dużo kosztów do przewidzenia, więc awaria, więc szukanie pojazdu... Pech, bo byłem z niego naprawdę mega zadowolony mimo 295 KKm.

Co do esencji, to czemu nie, ale nie mam pojęcia ile to wytrzyma, zużyje, kosztuje w użyciu...
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/04/10, 18:10

W przypadku benzyny, w starych kabaczkach, uważaj na układy gaźnikowe (z wiekiem coraz gorzej wyregulowane - stąd nadmierne zużycie i zanieczyszczenie)...

Sprawdź więc, czy jest to wtrysk wielopunktowy (często „i” w akronimie, ale nie zawsze). Tam, przy niskim przebiegu, czemu nie.
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119