Aster Generator Generator problemem SOBEMO ​​20 kW

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 16/03/10, 18:18

Chyba nie zrozumiałem problemu!
Czy ten reostat był odłączony?
jeśli tak to można go podłączyć jako potencjometr (zmienne napięcie) lub podłączyć jako rezystor zmienny

ale skoro nie był odłączony to po co odłączać przewody?
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 16/03/10, 19:31

https://www.econologie.info/share/partag ... e4FN30.jpg


oto 2 schematy zasad wzbudzenia
na najbardziej logicznej 1 - nie możesz mieć napięcia (lub kilku woltów resztkowych) twój przewód logicznie ma ten sam przekrój co przewody generujące wzbudzenie, jeśli jest odłączone, nie ma wzbudzenia

na zespole potencjometrycznym 2 należy naładować maksymalnie generatorem i wyregulować, zmieniając kursor na reostacie, aby wzbudzić alternator. (mało prawdopodobny montaż według Twoich pomiarów) możliwe, że ten montaż to montaż na generatorze i w tym przypadku masz 3 przewody
Niskie u, które zmierzyłeś, wynika z remanencji
pole magnetyczne, ale nie wzbudzenie
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 16/03/10, 19:33

błąd schematyczny
https://www.econologie.info/share/partag ... 7n1i4q.JPG


tutaj jest ten dobry
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 16/03/10, 20:27

Cześć zorglub

To trochę bardziej skomplikowane niż na twoim schemacie!

Na końcu generatora znajduje się dynamo, które pełni funkcję drugiego generatora, który służy jedynie do wytworzenia mocy potrzebnej do wzbudzenia głównego wirnika generatora, reostat służy do regulacji napięcia wyjściowego!

Na zdjęciu 3 pierwszej strony widać, że 6 przewodów podłączonych do zacisku 2 wychodzi od dynama, 2 pozostałe idą do wzbudzenia, a 2 kolejne do kondensatora filtrującego znajdującego się w miejscu szczotek wzbudzenia, 2 przewody dynama idź do zewnętrznych zacisków reostatu, a pozostałe dwa idź po jednej stronie reostatu, a druga do centralnego zacisku reostatu!

Dlaczego nie użyli tego reostatu? Powód jest bardzo prosty, ponieważ użyli 2 grup generatorów i prawdopodobnie użyli tego samego reostatu dla obu grup!
Być może mieli także automatyczny regulator!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 16/03/10, 21:12

to działa ! , cieszę się razem z tobą
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69