Stowarzyszenie samopomocy

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
leonotis224
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 15/02/10, 22:07
Lokalizacja: Strasburg
x 1

Stowarzyszenie samopomocy




przez leonotis224 » 16/02/10, 11:04

Bonjour à tous,

Dużo rozmawiałem z wieloma osobami zainteresowanymi energią odnawialną, z rolnikami ekologicznymi itp.

Coś mnie naprawdę uderzyło: jest to bardzo silny kontrast pomiędzy, z jednej strony, masą technologii, które można łatwo wdrożyć przy niewielkich zasobach, a know-how, które nie jest zbyt trudne do zdobycia, pod warunkiem... . że istnieją niezbędne warunki... a z drugiej strony pustka, jaka istnieje w zakresie samodzielnej budowy systemów energii odnawialnej, czy to pieców słonecznych, kolektorów słonecznych, silników Stirlinga, turbin wiatrowych itp.

Jest wiele zawodów, dużo know-how... ale także wiele teoretycznych dyskusji, które nie są uzupełnione wystarczającą praktyką, a także mnóstwo know-how, którego każdy może się nauczyć i którym można się podzielić.

Dużo rozmawiałem z kompetentnymi ludźmi, wziąłem ich dane kontaktowe, a kiedy wysyłam im e-mail, nigdy nie otrzymuję odpowiedzi… kilka razy mi się to przydarzyło… indywidualizm przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, podczas gdy istnieje pilna potrzeba wiedza na temat basenów... dlatego też się na to zdecydowałem forum...wiem, że jest to struktura zbiorowa bogata w doświadczenia... że istnieje skojarzenie...

Trochę mnie to denerwuje, ale tak naprawdę nic się nie dzieje w zakresie samokonstrukcji, kiedy są naprawdę poważne problemy, naprawdę poważne!

Jesteśmy niestety we Francji i kiedy we Francji omawiamy ten pomysł, a dodatkowo z ekologami, słyszymy, że „domowe turbiny wiatrowe wytwarzają za dużo hałasu, nie są wystarczająco wydajne, nigdy nie są umieszczone we właściwym miejscu itp.”.

Kiedy dyskutujemy o klimacie i alternatywach, rozwiązania zawsze pochodzą od władz publicznych, zawsze pochodzą od nowych technologii lub technologii „zoptymalizowanych”, zawsze pochodzą od elit, inżynierów, „profesjonalistów”… a właściwie od kapitalizmu. , żeby było jasne. !!!

Naprawdę mnie to denerwuje, ale tak naprawdę ta bierność, ta postawa wyczekiwania wielu obywateli, którzy mają proste rzeczy, narzędzia na wyciągnięcie ręki, ale którzy na wszystko czekają... a tymczasem gubią się w teoretycznych dyskusjach na temat energii i energii na klimat, na modę („nie, rozwiązaniem jest wodór”, „rozwiązaniem jest zaprzestanie jedzenia mięsa”, „rozwiązaniem jest paramagnetyczny wirnik Trucmuche’a”…), na rzeczy, które są tylko częściowe i niewystarczające, lub na bzdury, które mają żadnej rzeczywistości.

Świetnie, bo w tym czasie gówno się rozwija, patenty nadal wszystko zamykają, a wielcy drapieżnicy i finansiści zrozumieli, że trzeba zmienić kierunek wiatru, żeby uratować meble i kupić nowe.

Rozwiązaniem jest połączenie wszystkich dostępnych prostych i łatwych do wdrożenia technik, zrobienie tego wspólnie, zadawanie właściwych pytań i ruszenie tyłka tak samo politycznie, jak za pomocą wiertarki i śrubokręta!

Nie chodzi o to, żeby wiedzieć, czy ta dotacja wystarczy na to, czy na tamto, ale żeby rozwijać:
- łatwy, otwarty know-how, dostępny dla wszystkich i udostępniany zbiorowo
- system żądań o spójnym dyskursie politycznym, który wymaga, aby energia znajdowała się przede wszystkim w rękach obywateli, czy to poprzez samokonstrukcję, czy poprzez kolektywne struktury energetyczne, które nie zależą od niczego innego niż obywatele i są samoistne zarządzany
- autonomia energetyczna obywateli i wszystko, co na to pozwala
- stowarzyszenie lub struktura, która stara się w jak największym stopniu bronić i rozwijać samokonstrukcję, organizując warsztaty, w których dzieli się narzędziami i gdzie ludzie przychodzą, aby wspólnie majsterkować i dzielić się swoją wiedzą

Nie jestem przeciwny rzemieślnikom i małym przedsiębiorstwom, które chcą zarabiać na życie ze swojego rzemiosła, produkując systemy wykorzystujące energię odnawialną. Pod warunkiem, że będą spójne przynajmniej społecznie i ekologicznie. Ale pozostawienie im monopolu budowlanego jest naprawdę niebezpieczne i wiemy, dokąd prowadzi, zawsze to samo, zawsze to samo gówno.

Zawsze znajdą się ludzie, którzy kupią ich systemy... będą też tacy, którzy będą mieli przyjemność zrobić je własnoręcznie... jeśli zechcę, dla przyjemności, nawet jeśli jest to bardzo trudne, aby zrobić dużą turbinę wiatrową z łożyskami kulkowymi z dębu i bukszpanu, przy minimalnej ilości metalu, tym lepiej, prawda?

Stając się trochę maniakiem naprawy rowerów (ale nie mając tak dużej wiedzy, co), teraz jestem ostrożny wobec wielu warsztatów i sprzedawców… którzy nie walczą o jakość mechaników, którzy chcą pomóc Ci sprzedać badziewie i nowe rzeczy… jeśli miałyby robić to samo, co supermarkety, to nie było sensu zakładać sklepu… krótko!

Cóż, dokąd zmierzam z moją tyradą… cóż, myślę, że naprawdę musimy stworzyć stowarzyszenie, które będzie o to wszystko walczyć, lub aby istniejące stowarzyszenie podjęło tę walkę, ogłosiło ogólnokrajowe wezwanie „samodzielna konstrukcja” alternatyw pilne” lub coś w tym rodzaju!!!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 16/02/10, 11:14

Dobrze zrobione

+1 :-)

„patenty nadal blokują wszystko na swoim miejscu”,


Musimy spisywać nasze pomysły i publikować je w miarę możliwości:

opublikowany pomysł = pomysł nie podlegający opatentowaniu!

I nie potrzeba do tego prawnika...
0 x
A bientôt!
yoananda
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 30/10/09, 15:32




przez yoananda » 16/02/10, 14:01

+1

Całkowicie podzielam Twój punkt widzenia, nawet jeśli podjąłem mniej aktywne kroki.
Niestety w innych obszarach odnoszę te same echa: we Francji mamy kłopoty. Jesteśmy „zamrożeni”. W rezultacie mózgi uciekają, talenty idą gdzie indziej, gdzie mogą się rozwijać.

To powiedziawszy, nie jest to nieuniknione.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 16/02/10, 14:07

leonotis224, to powinno Cię bardzo zainteresować:

https://www.econologie.com/forums/associatio ... t8916.html

fragment:

Obraz
(tak, to my)

Stworzenie właśnie miało miejsce; Wszelka dobra wola jest mile widziana!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 16/02/10, 18:40

Witamy leonotis224

Mam nadzieję, że jako część powyższego stowarzyszenia Econologie będziemy mogli szybko przejść do konkretnych aspektów wydajnego i niedrogiego montażu, na przykład moglibyśmy przygotować standardowy plan termicznego panelu słonecznego.

Moglibyśmy omówić „najlepszy” montaż, korzystając z doświadczeń tych, którzy już to robili, i udzielić wskazówek technicznych i ekonomicznych, aby ułatwić zadanie początkującym.

Ostatecznie szczegółowe podsumowanie, jasne i dostępne dla wszystkich, ułatwia obliczenie, czego można się spodziewać przy jakim zastosowaniu i cenie.

Podsumowując różne posty, będziemy już mieli dobrą podstawę. Możemy to zrobić w przypadku energii słonecznej, turbin wiatrowych itp.

Od tego jest stowarzyszenie Econologie, które rozpoczyna i rekrutuje dobrą wolę :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
leonotis224
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 15/02/10, 22:07
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez leonotis224 » 17/02/10, 14:07

Wszystko to naprawdę mnie motywuje i zachwyca!!

Zgadzam się z takim sposobem myślenia o energetycznym know-how i jego dzieleniu się.

Znam kilku bardzo kompetentnych ludzi, będę musiał ich zmotywować...!

Zobaczę, czy uda mi się dołączyć i zobaczyć to wszystko...

Super!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178