Elektromechaniczny termostat, który już się nie wyłącza

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/02/10, 00:18

jesteśmy na forum ekonologia! nie forum kontynuuj biznes!

jeśli musisz tylko wlać odpowiedni płyn i lutować cyną, aby zaoszczędzić 25 euro, warto o tym porozmawiać

jeśli nie wiesz, jak naprawić tego typu termostat, nie odrzucaj tych, którzy mogliby powiedzieć więcej

niestety naprawa nie jest łatwa… nie da się za każdym razem podać dobrych przepisów

musisz spróbować i poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i zmierzenie

Jestem elektronikiem: zrobiłem też termostat elektroniczny do wymiany termostatu żarówkowego: nie jest łatwo być pewnym bezpieczeństwa

ale i tak termostat żarówkowy nie jest włączony! wystarczy jeden wyciek, aby się nie przeciął
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 12/02/10, 01:50

chatelot16 napisał:jesteśmy na forum ekonologia! nie forum kontynuuj biznes!

Całkowicie się zgadzam, nie zrozumcie tego źle. 8)
Nie próbuję go obrzydzić za to, że próbował to naprawić, ale to ogrzewanie aquastat, prawda?
Więc moje pytanie (przeformułowane) brzmi: czy powinniśmy ryzykować wkręcenie kotła lub paneli słonecznych za 25 €?
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 12/02/10, 07:09

można zmienić, ale wtedy nie mówmy o naprawie
w końcu po co wymieniać termostat, może nie lepiej wymieniać całe urządzenie ?????

[jeśli nie wiesz, jak naprawić tego typu termostat, nie odrzucaj tych, którzy mogliby powiedzieć więcej]


całkowicie się zgadzam, jeśli mówimy, może to być spowodowane tym, że znamy temat (a także praktykę)

tak długo, jak jest materiał, istnieje ryzyko. ale wykonanie testów po rozwiązywaniu problemów jest obowiązkowe a testowanie w wannach w różnych temperaturach potwierdza poprawne działanie (co robiłem kilkaset razy testując i naprawiając termostaty)
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 12/02/10, 08:43

ale i tak termostat żarówkowy nie jest włączony!
prawdopodobnie dlatego jest najczęściej używany :płakać:
wystarczy jeden wyciek, aby się nie przeciął
zależy to od sposobu montażu no lub nf… dodatkowo często występuje nadmiarowość z… termostatem żarówkowym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 12/02/10, 08:53

Wolałbym raczej uważać ten rodzaj termostatu za raczej niezawodny. Potem zależy to również od tego, gdzie jest zainstalowany. Na przykład na urządzeniu lub maszynie poddawanej silnym wibracjom nie miałbym pewności.

Teraz chcesz zająć się ekonologią, naprawiając to, dlaczego nie. Ale z mojego punktu widzenia to trochę marnowanie czasu na nic.
Zastąpienie całego urządzenia prostym termostatem HS, tak to jest konsument.
Dowiedzenie się, dlaczego urządzenie już nie działa i wymiana tylko wadliwego elementu jest już znacznie bardziej odpowiedzialna.
Po tym, jak każdy robi, co chce, zgodnie z własnymi przekonaniami. Ale dla mnie chęć naprawy tego rodzaju termostatu może być ważna tylko jako rozwiązywanie problemów (podczas oczekiwania na znalezienie części zamiennej, nowej lub używanej gdzie indziej ...) i / lub dydaktyczne (aby wiedzieć, jak to zrobić). jak to działa i czy możemy to naprawić osobiście ... coś w rodzaju zwycięstwa dla siebie)
Nadal musimy pamiętać, że nic nie jest wieczne, a zwłaszcza to, co jest obecnie produkowane masowo. Wręcz przeciwnie, wszystko jest robione i obliczane tak, aby wszystko, co nie jest używane, miało jak najkrótszą żywotność (stosunek inwestycji do żywotności w obliczu pakietów). I nawet sprzęt przemysłowy nie jest wyjątkiem od reguły.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124