Wybór okien i szyb w remoncie

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 25/01/10, 14:17

Coati84 napisał:Jeśli chodzi o wybór oszklenia w moim projekcie, ponownie wdrażam rozumowanie, które umieściłem w Internecie na forum Nauki Futura:

Moje pierwsze obliczenia przybliżenia dla grudnia są następujące:
- źródło http://pagesperso-orange.fr/herve.silve/bilan_th.htm
- wartość napromienienia słonecznego w 84 [strefa H2] na płaszczyźnie pionowej: 24 x 58.9 W / m² = 1.4 kWh / m²
- średnia temperatura w grudniu: 5.5 ° C
- średni czas nasłonecznienia ustalony na około 7 godzin w grudniu
- standardowe podwójne szyby 4/16/4:
zysk słoneczny - strata = 1 x 400 x 0.76 godzin - 7 x (2.8 - 19.5) x 5.5 godziny = 24 - 7 = 448 kWh / m²
- podwójne szyby 4/16/4 z powierzchnią o niskiej emisyjności
zysk słoneczny - strata = 1 x 400 x 0.64 godzin - 7 x (1.4 - 19.5) x 5.5 godziny = 24 - 6 = 272 kWh / m²

Obliczenia te należy powtórzyć dla pozostałych 5 miesięcy ogrzewania, ale zawsze jest to standardowe podwójne oszklenie, które jest najbardziej odpowiednie dla orientacji „południowej” ze względu na większy udział energii słonecznej. Przybliżone obliczenia dla 6 miesięcy ogrzewania (od połowy października do połowy kwietnia) dają roczną korzyść w wysokości 8 kWh / m² dla standardowego podwójnego oszklenia, czyli w moim przypadku roczną korzyść w wysokości 80 kWh.

Zgadzasz się ze mną

Nie przerabiałem twoich obliczeń, oprogramowanie zdaje się uwzględniać zyski i straty słoneczne, ale czy bierze pod uwagę wrażenie zimnej ściany i wynikający z tego dyskomfort, nie sądzę.
Spójrz na ten schemat, który pochodzi ze strony Internorm http://www.internorm.fr/Internorm_Tipps_639.html aby naprawdę zrozumieć, co mówię. Więc w Var rzadko jest -10° na zewnątrz, to prawda, ale teraz widzisz różnicę, jaka może być między 2 DV

Obraz


Teraz ciepło słoneczne, które zamierzasz uchwycić, musi być zatrzymywane tak długo, jak to możliwe, moim zdaniem twoja ściana poprzeczna z bloczków betonowych nie jest wystarczająca, powinna przynajmniej zostać wypełniona betonem lub piaskiem, aby zwiększyć jej bezwładność. Ale ponieważ już istnieje, należy go podwoić na przykład cegłami mułowymi.
Okna boczne, w przypadku standardowego DV, grube zasłony są niezbędne.
I zakładasz 7 godzin nasłonecznienia dziennie, co pozostawia 17 godzin bez słońca, zakładając oczywiście, że każdego dnia świeci słońce, co jest być może nieco optymistyczne.

Czy oprogramowanie bazuje na średnim nasłonecznieniu na podstawie danych pogodowych z ostatnich lat, czy też decyduje o tym, że każdego dnia świeci słońce niezależnie od pogody?

Producentów przeszkleń poszukam w swoim archiwum.
0 x
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 25/01/10, 16:23

Dziękuję bham za ten link, który dokładnie przestudiuję.

To prawda, że ​​moje przybliżone obliczenia statyczne nie uwzględniają efektu zimnej ściany... i że 7 godzin średniego dziennego nasłonecznienia w grudniu to chyba trochę optymizm.

Im bardziej posuwam się naprzód, tym większy wybór będzie niewątpliwie dokonany - nawet w przypadku orientacji „południowej” - w kierunku DV FE.

Z góry dziękuję za badania nad DV FE z dobrym współczynnikiem nasłonecznienia (tj. > 0.63). Jedynie DV CLIMAPLUS N firmy SAINT GOBAIN wydaje mi się poprawny, ale chciałbym znaleźć inny, z którym mógłbym konkurować.

Do zobaczenia później
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 25/01/10, 23:24

Dobry wieczór,

Na koniec ostatnie pytanie wieczoru. Cała moja stolarka będzie aluminiowa z przekładką termiczną i zamierzam używać tylko podwójnych szyb CLIMAPLUS typu N FE z argonem o współczynniku Ug = 1.2 W/m².K i współczynniku nasłonecznienia (Fs) równym 0.64.

Czy mogę używać tylko tych podwójnych szyb zespolonych CLIMAPLUS typu N, czy też powinienem wybrać podwójne szyby zespolone CLIMAPLUS N SWS z ramką dystansową Swisspacer „Warm Edge”? W skrócie, aby ograniczyć ewentualne zaparowanie aluminiowej stolarki narożnej, czy ta ramka dystansowa „Ciepła krawędź” jest przydatna… czy to tylko marketing? Jaka jest w końcu wartość współczynnika słonecznego tego CLIMAPLUS N SWS typu DV?

Do zobaczenia później

Uwaga:
Przepraszam, że zacytuję tego szklarza, ale muszę się przyczepić do danych technicznych. Poza tym jeśli ktoś zna konkurenta dla tego szklarza to jestem zainteresowany.
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 26/01/10, 07:38

Coati84 napisał:Dobry wieczór,

Na koniec ostatnie pytanie wieczoru. Cała moja stolarka będzie aluminiowa z przekładką termiczną i zamierzam używać tylko podwójnych szyb CLIMAPLUS typu N FE z argonem o współczynniku Ug = 1.2 W/m².K i współczynniku nasłonecznienia (Fs) równym 0.64.

Czy mogę używać tylko tych podwójnych szyb zespolonych CLIMAPLUS typu N, czy też powinienem wybrać podwójne szyby zespolone CLIMAPLUS N SWS z ramką dystansową Swisspacer „Warm Edge”? W skrócie, aby ograniczyć ewentualne zaparowanie aluminiowej stolarki narożnej, czy ta ramka dystansowa „Ciepła krawędź” jest przydatna… czy to tylko marketing? Jaka jest w końcu wartość współczynnika słonecznego tego CLIMAPLUS N SWS typu DV?

Wiesz, że i tak nie pracujemy w St Gobain, co? Czy możesz podać nam link, aby dowiedzieć się, co to jest?

W przeciwnym razie znalazłem Interpane (fabryka w Mozeli) i AGC (Belgia), na pewno są inne, ale to już daje porównania.

http://www.interpane.com/interpane2008/ ... 10129.html : IplusCE 4/10/4 Ug = 1,0 g = 62%

http://www.interpane.com/interpane2008/ ... 10127.html : Iplus neutralny E 4/16/4 Ug = 1,1 g=62%

http://www.interpane.com/accueil_7.html Przejdź do danych technicznych, aby zobaczyć wszystkie przeszklenia. Wiem, że Bieber Wood współpracuje z Interpane.

Jest też belgijski producent szkła AGC, u którego znalazłem inny szkic:
Obraz
http://www.agc-flatglass.eu/AGC-Flat-Gl ... .aspx/1034

http://www.yourglass.fr/agc-flatglass-europe/home.html

Planibel LOW-E Top N+ 4/16/4 Ug 1,1 g=64%
Planibel LOW-E Top N+T 4/16/4 Ug 1,1g=68%
oraz blat w potrójnym oszkleniu:
Planibel LOW-E Tri 4/14/4/14/4 Ug 0,7g=63%

Dobrze, że szukasz, myślę, że to ci wystarczy : Chichot: , jeśli chodzi o pudełko czekoladek, podam ci adres :D
Jeśli wolisz czek, również przyjmuję : Lol:
0 x
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 26/01/10, 08:28

Dziękuję bardzo bham.

Przestudiuję dziś wieczorem wszystkie linki, które cytujesz.

Dla tych, którzy nie pracują w SAINT GOBAIN, podaję link, który może być przydatny dla osób poszukujących izolujących DV z dobrym współczynnikiem słonecznym: DV CLIMAPLUS N

http://fr.saint-gobain-glass.com/b2c/de ... ne&id=1905

Dzień dobry wszystkim.
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 31/01/10, 00:34

Dobry wieczór,

Zamierzam założyć 3 wykusze z przegrodą murowaną 2-skrzydłową z jednoszynową na ścianach których dokładny skład to od zewnątrz do wewnątrz: powłoka cementowa elewacja gr. 3 cm - bloczek betonowy gr. 20 cm - wyprawa tynkarska gr. 10 cm na całkowitą grubość 33 cm. Całkowita grubość wykuszu wynosi 16 cm.

Pytanie dnia brzmi:
Czy powinienem usunąć powłokę tynkarską i położyć ramy okien wykuszowych bezpośrednio na pustaku z gołej bryzy? I kontynuować lekką izolację - wełną mineralną - z każdej strony stałej ramy? A może wykusze ustawić bezpośrednio na tynku, żeby nie stracić ocieplenia nawet po zmniejszeniu o te 10 cm?
Te prace murarskie przed instalacją pozwoliłyby mi mieć tylko dodatkową grubość 6 cm w porównaniu z obecnym położeniem moich ścian.

Uwaga:
Inżynier termiczny, z którym spotkałem się przedwczoraj – i który mieszka od wielu, wielu lat na południu Francji – zalecił mi zastosowanie standardowych podwójnych szyb we wszystkich oknach skierowanych na południe. Wyjaśnił mi, że jest to jedyny sposób na pasywne wykorzystanie energii słonecznej.

Do zobaczenia później
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 31/01/10, 07:25

Coati84 napisał:Zamierzam założyć 3 wykusze z przegrodą murowaną 2-skrzydłową z jednoszynową na ścianach których dokładny skład to od zewnątrz do wewnątrz: powłoka cementowa elewacja gr. 3 cm - bloczek betonowy gr. 20 cm - wyprawa tynkarska gr. 10 cm na całkowitą grubość 33 cm. Całkowita grubość wykuszu wynosi 16 cm.

Pytanie dnia brzmi:
Czy powinienem usunąć powłokę tynkarską i położyć ramy okien wykuszowych bezpośrednio na pustaku z gołej bryzy? I kontynuować lekką izolację - wełną mineralną - z każdej strony stałej ramy? A może wykusze ustawić bezpośrednio na tynku, żeby nie stracić ocieplenia nawet po zmniejszeniu o te 10 cm?

Cześć Coati. Szkic byłby idealny do zrozumienia, bo kiedy mówimy o podziale, powiedz mi, czy się mylę, mówimy o liściach, które po otwarciu znikają na przykład między dwiema ścianami. Jeśli to potwierdzisz, skrzydła będą musiały „pasować” między tynkiem a pustakiem lub między pustakiem a ewentualną izolacją zewnętrzną. Radziłbym Ci również to ostatnie rozwiązanie, co oznacza, że ​​Twoja rama przęsła byłaby mocowana nie po wewnętrznej stronie bryzy, ale po jej zewnętrznej stronie; oznacza to oczywiście przesunięcie okna w stosunku do tynku o 33 cm, ale jeśli wykonasz izolację od zewnątrz, z drugiej strony nie będziesz miał żadnej różnicy między zewnętrzną stroną okna a powłoką lub okładziną na izolacji zewnętrznej .
Coati84 napisał:Inżynier termiczny, z którym spotkałem się przedwczoraj – i który mieszka od wielu, wielu lat na południu Francji – zalecił mi zastosowanie standardowych podwójnych szyb we wszystkich oknach skierowanych na południe. Wyjaśnił mi, że jest to jedyny sposób na pasywne wykorzystanie energii słonecznej.

Czy dobrze włada pasywnym energią słoneczną?
Cóż, miałeś wszystkie informacje pod ręką, zalety i wady, oprogramowanie i obliczenia, to z pewnością bardzo dobre, ale czasami przyćmiewa to zdrowy rozsądek.
Więc dobry wybór!
Edytuj: jeśli zdecydujesz się na standardową DV, upuść izolację zewnętrzną, będzie to tylko ostateczność, iw tym przypadku umieść ramy wnęki wewnątrz, zamocowane po wewnętrznej stronie bloku żużlowego.
0 x
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 31/01/10, 21:43

Dzięki bham.

Odnośnie standardowego DV instalowanego na oknach i oknach wykuszowych wychodzących na „południe”, chciałbym zaznaczyć, że nie będę instalował izolacji zewnętrznej. Na piętrze zostanie wprowadzona jedynie poprawka termiczna z wysypem granulatu korkowego pomiędzy przyszłą cegłę gipsową a bloczek betonowy.
Dlatego mam zamiar odsłonić wykusze wewnątrz ściany "południowej". Wreszcie letnią ochronę przed słońcem zapewni fakt, że stolarka zostanie umieszczona wewnątrz odkryta, a pergola zostanie zamontowana z pnączem Virginia.

https://www.econologie.info/share/partag ... TQSlPk.jpg

Czy macie dla mnie jakieś rady, czy zastosować ramkę dystansową Swissspacer „Warm Edge” na stolarce aluminiowej?

Na koniec ostatnie pytanie: ze względu na odpowiedzialność i nawet jeśli będzie to kosztować więcej, ościeżnice zamierzam zlecić stolarzowi, a nie murarzowi. Co myślisz ?

Do zobaczenia później
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 01/02/10, 07:37

Coati84 napisał:
Czy macie dla mnie jakieś rady, czy zastosować ramkę dystansową Swissspacer „Warm Edge” na stolarce aluminiowej?

Na koniec ostatnie pytanie: ze względu na odpowiedzialność i nawet jeśli będzie to kosztować więcej, ościeżnice zamierzam zlecić stolarzowi, a nie murarzowi. Co myślisz ?

Do zobaczenia później

Jeśli chodzi o spacer, nie wiem, co to jest, wyjaśnij mi, zanim będę mógł mieć opinię.
Co do ostatniego pytania, to tak naprawdę nie ma znaczenia; w każdym razie, kto jest rzemieślnikiem, przecinają starą ramę w kilku miejscach i wszystko wyrywają.
0 x
Coati84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 03/07/09, 10:02
Lokalizacja: PERTUIS (84)
x 1




przez Coati84 » 01/02/10, 09:17

Ta przekładka „Ciepła krawędź” jest pokazana poniżej

http://www.swisspacer.com/fr/produits/p ... -edge.html

Koncentruję się na DV FE Climaplus N - lub AGC PLANIBEL LOW-E TOP N+T - który ma dla mnie interesujące właściwości: Ug = 1.2 W/m².K i współczynnik nasłonecznienia 0.64. Nie mogę znaleźć tych 2 cech dla DV FE Climaplus N w technicznych broszurach prezentacyjnych serii CLIMAPLUS. Sprawdzę w SGG.

http://fr.saint-gobain-glass.com/upload ... aplus_.pdf

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu dystansami? Czy naprawdę istnieje techniczna wartość dodana? Czy to tylko argument marketingowy?

Do zobaczenia później

Uwaga:
Dziękuję Ci bham za wszystkie Twoje przemyślenia, które pozwalają mi dość dobrze opanować ten temat przed konsultacjami z różnymi wybranymi stolarzami-instalatorami.
0 x
Coati84 - realizacja drewnianej dobudówki mojego domu o powierzchni 40 m²: II semestr 2

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 30