Ogrzewanie słoneczne

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

Ogrzewanie słoneczne




przez Mikhail » 23/01/06, 16:11

Ogrzewanie słoneczne

Dla wszystkich, którzy lubią majsterkować - proponuję pomysł koncentratora słonecznego, praktycznie darmowego, przetestowanego na modelu! W Internecie nie brakuje różnych typów koncentratorów słonecznych, ale trzeba je kupić. Zwykły złota rączka może przygotować się na praktycznie wszystko, używając palców i głowy, praktycznie bez pieniędzy!
Tak to wygląda: - musisz zbierać plastikowe butelki, tak przezroczyste, jak to możliwe (np. Puste butelki (2 litry) Coca-Coli), najlepiej - jednego rodzaju, ale niekoniecznie. Po dokładnym przepłukaniu i usunięciu etykiety - przebijamy je (użyłem gorącej lutownicy) pośrodku na spodzie butelki. Średnica otworu musi być wystarczająca, aby z trudem przykręcić szyjkę kolejnej butelki. Jeśli na przykład połączymy razem 10 butelek, otrzymamy długość około trzech metrów). Wewnątrz bez większego wysiłku wkładamy czarną plastikową rurkę, np. ciemny wąż ogrodowy. Dostajemy termos z butelkami. Światło podczerwone Słońca jest wystarczająco silnie odbijane przez plastikową butelkę + szklarnię. Montujemy system na dachu domu i mocujemy go na tyle, aby nie spadł z dachu. Aby uniknąć zamarzania w zimie, włóż rurę np. Możemy rozproszyć ciepło uzyskane za pomocą pompy o niskim obiegu (możliwa jest niewielka pompa wiatrowa) w celu ogrzania podłogi obudowy rurami lub na inne potrzeby. Podczas testu układu ogrzewania uzyskano określoną prawidłowość: temperaturę powietrza zewnętrznego mnoży się przez cztery, przy silnym wietrze i przy temperaturze powietrza na przykład + 3 ° C z powietrzem rurki tkaninowej. a + w 32 ° C (w warunkach Ukrainy); z + 9 ° C powietrze ogrzano do + 38-42 ° C; przy (-) 6 ° C, ale praktycznie bez wiatru, w rurze + 17 ° C. Jasne jest, że przy niewystarczającej długości systemu powietrze lub ciecz nie będą odpowiednio ogrzewane. Wydajność systemu zależy od orientacji na słońce. Latem ten system może być używany do nawadniania wody lub na przykład w celu zagwarantowania codziennych potrzeb domu. System można zainstalować na balkonie lub na ścianie południowej. Istnieje jednak problem: - jeśli woda nie zostanie użyta, wówczas nadmierna moc letniego promieniowania słonecznego powoduje wzrost temperatury do takich wartości, że można ją łatwo spalić i następuje poważne odkształcenie butelek - są wykonane z tworzywa termoplastycznego.
W odniesieniu do:
Jewgienij!

PS Znaleziono tutaj: http://energy.org.ru/modules.php?name=F ... =8907#8907
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/01/06, 17:47

Dziękuję za tłumaczenie, ponieważ za oryginał nie mam tłumacza z rosyjskiego na francuski.
Ten podgrzewacz wody z plastikowymi butelkami to bardzo dobry pomysł, ale musisz uważać na przegrzanie.
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

Ogrzewanie słoneczne




przez Mikhail » 23/01/06, 19:03

jean63 napisał:Dziękuję za tłumaczenie, ponieważ za oryginał nie mam tłumacza z rosyjskiego na francuski.

Tłumacz rosyjskiego -> francuskiego
http://www.online-translator.com/text.asp?lang=fr

PS Istnieje wyjaśnienie, jak wykonać przenośną turbinę wiatrową z wentylatorem i wiertarką / sterownikiem. Ale musisz tłumaczyć, a ja nie mam czasu.
http://energy.org.ru/modules.php?name=F ... opic&t=353
0 x
SM
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 24/01/06, 11:18

Moim zdaniem temat należy przenieść na energię odnawialną.
Zrobiłem już tego rodzaju szklarnię do innych zastosowań.
Z flancowaniem użyłem butelek wody mineralnej.
Przecinamy dno butelek i wkładamy je do siebie. To wymaga trochę siły, ale kiedy uda ci się dopasować do siebie dwa rowki, staje się sztywny i nie porusza się ... możesz nawet robić maszty.
Dzięki cienkiej linii silikonu przed lub po połączeniu, musimy być w stanie uzyskać dobre uszczelnienie, jeśli to konieczne?
Użyj czarnej plastikowej rurki ... tak, w porządku.
Być może przykleić również folię aluminiową na dole, aby zasymulować cylindryczno-paraboliczny koncentrator.
Rzeczywiście, cyrkulator jest obowiązkowy.

Chciałbym spróbować z bardzo prostym obiegiem powietrza, aby zrobić trochę ogrzewania. Możemy cyrkulować powietrze z otoczenia (wewnątrz) bezpośrednio przez rurę ... i aby uniknąć problemów sanitarnych, czyść je regularnie, co nie jest problemem z tego rodzaju materiałem. Mały wentylator i reduktor do rozszerzania końca małej czarnej rury ...
Dobry pomysł Michaił.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/01/06, 12:02

Bardzo dobry pomysł Grouchy : Idea:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/01/06, 12:25

Trudno jest przeczytać tłumaczenie rosyjsko-francuskie.
Szansa, że ​​Michaił zajął się pierwszym tłumaczeniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

Ogrzewanie słoneczne




przez Mikhail » 24/01/06, 14:18

Królik napisał:Trudno jest przeczytać tłumaczenie rosyjsko-francuskie.
Szansa, że ​​Michaił zajął się pierwszym tłumaczeniem.

Możemy również tłumaczyć z rosyjskiego na angielski, a następnie - z angielskiego na francuski, tutaj: http://babelfish.altavista.com/
Czasami jest lepiej, daje najlepsze wyniki.
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/01/06, 15:23

Dziękuję za podpowiedź, już w języku angielskim jest bardziej przejrzysta.
I wystarczy mi angielski.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38




przez Mikhail » 31/01/06, 09:19

0 x
SM
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 31/01/06, 09:53

Podmiot przeniósł się do „odnawialnych źródeł energii”, gdzie już nie ma swojego miejsca.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132