Dołącz do PBS: partia zdrowego rozsądku

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 13/01/10, 01:51

: Chichot: nadal chcesz, abym obliczał odsetki od odsetek od odsetek... : Mrgreen:

Nawiasem mówiąc, nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek osobiście głosował za takimi prawami… Jeśli rzeczywiście niższe klasy rozumieją znaczenie tego, co naprawdę reprezentuje 50 000 miliardów dolarów amerykańskich. I czy nasi wybrani urzędnicy to rozumieją? Słuchając ich przemówienia, można się zastanawiać... To tak, jakby od zarania dziejów sprawy finansowe były wyłączone z zagadnień demokratycznych tylko ze względu na wagę, jaką reprezentują. Dopiero od kilku lat drobni akcjonariusze mogą składać zlecenia kupna i sprzedaży przez internet, trochę jak w „kasynie”.… Wcześniej było to po prostu niemożliwe: banki nie zgadzały się na wchodzenie w sprawy z małym narybkiem poza astronomicznymi sumami...

Ale zawsze tak jest, kolano chciało być większe niż wołowina i chciał odzyskać część domowych pieniędzy poprzez „wynalezienie” giełdy. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad mechaniką „rynków”. To był czas!

A więc zdaje się pan mówić, że z własnej woli masy pracujące były informowane o wszystkich tajnikach tego „systemu”… Nie sądzę, bo go po prostu nie rozumiały.

Trzeba też zwrócić uwagę na zakłopotanie przywódców politycznych, którzy mówią o swoistej "moralizatorstwo" systemu (bez użycia tego słowa), które też biorę za formę spowiedzi.

Kilka pytań
Ale w głębi serca, co sugerujesz? Bank spółdzielczy? Trzymać pieniądze w domu? Oddzielenie gospodarki realnej od wirtualnej? Według jakich zasad? Tworzyć nowe prawa? Na jakiej podstawie? A co z prawem porównawczym, które wprowadza nowe prawa i egzekwuje je na arenie międzynarodowej?

Kiedy mówisz, że będzie tylko „0,82% podaży pieniądza…” to jest teoretyczne. Ponieważ nie mogliśmy w ten sposób wypłacić pieniędzy będących w obiegu. Wreszcie Szwajcaria (kraj modelowy w sektorze bankowym, jeśli taki istnieje, hm!) nadal ma ekwiwalent w złocie (lub blisko)… Więc nie wszystkie kraje jadą na tym samym wózku!

Ponadto, jeśli to władza ustawodawcza ustala reguły gry, jak wyjaśnisz, że pomimo jurysdykcji przepisów prawa szwajcarskiego, Amerykanom udało się wymusić listy nazwisk od władz szwajcarskich, mimo że obywatele chcą się zarejestrować „tajemnica bankowa” w konstytucji (tak samo z Francją, która nie chciała zwrócić listy nazwisk, i znowu to samo z OECD, która umieściła Szwajcarię na szarej liście rajów podatkowych)…

Następnie rynek towarowy, a nawet notowania giełdowe na rynkach międzynarodowych, wymykają się ustawodawstwu krajowemu.

: Chichot: : Chichot: : Chichot: tym razem mamy ciebie Bernardd, śmiało, do stołu! :D
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/01/10, 09:00

Obamot napisał:Jakim kundlem jest Bernardd


Czy mylisz to z Flytoxem? Obraz

Odpowiedź zajmie trochę czasu...
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 13/01/10, 21:21

bernardd napisał:
Obamot napisał:Jakim kundlem jest Bernardd


Czy mylisz to z Flytoxem? Obraz



Obraz

Oburzenie Diabolo...

Obraz

Obraz

Gdzie jest miś???



: Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 13/01/10, 22:28

Nie umieściłem —> : Mrgreen: <-
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 06/05/10, 13:10

Nikt nie wspomni o przypadku Grecji, która była na wpół bankrutem z powodu mafijnego systemu zadłużenia?

To „bankructwo mafii” wisi nad wszystkimi zadłużonymi krajami…

40% naszych podatków idzie na spłatę długów, więc zacytuję siebie:

Christophe napisał:Znalazłem wideo Seguin !! Aby zobaczyć tutaj: https://www.econologie.com/philippe-segu ... -4146.html

MALOOOCHHHE (i inni) muszą to przekazać! Idź idź idź!!

Seguin nie mówi, że 50%, ale mówi "priorytetem będzie spłata zadłużenia" ...

Dług, który go nazywam jest matematycznie nie podlega zwrotowi ze względu na wzajemne oddziaływanie interesów !! Zatem obecnie płacenie odsetek jest niczym innym jak zorganizowaną kradzieżą podatników przez „system” finansowy!

Obraz

W rzeczywistości jest to największe oszustwo wszechczasów ... i zastanawiam się, co bankierzy robią z tymi wszystkimi pieniędzmi!?!?!

http://fr.wikipedia.org/wiki/Dette_publique

Znalazłem to też:

Obraz

https://www.econologie.com/forums/article-10 ... 56-30.html

„Wszyscy” to wiedzą i nikt nic nie robi… jak daleko to zajdzie ???

W rzeczywistości dług publiczny i wyczerpywanie się ropy mają ten wspólny punkt w tym sensie, że wiemy, że pewnego dnia wybuchnie on nieuchronnie, ale polityka jest dziś zbyt tchórzliwa, by poważnie się nim zająć!

Ja nie mam racji?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/05/10, 16:46

Wykrzykuję to każdemu, kto chce to usłyszeć, to sposób na wywarcie presji, aby zachować kontrolę nad ludźmi, to forma opresji

Np. spadek Euro w stosunku do Dolara jest w tej chwili znakomity dla eksportu, największym eksporterem w Europie są... Niemcy, stąd ich późna reakcja na spadek cen i obstawianie spadku, łatwe.
Jest to również dobre dla EADS

a ponieważ Stany Zjednoczone cierpią z powodu tego nieco zbyt natrętnego euro, do tego stopnia, że ​​baryłka ropy może być wyceniana w euro, cóż, za pomocą pewnych środków (pieniędzy z odsetek od zadłużenia i mediów) łatwo jest zrównoważyć rachunki

Powyższa proza ​​Obamota też nie jest zła :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 10/05/10, 16:01

Jaki jesteś dobry kapitanie!

jest formą ucisku


To jest czysty i prosty ucisk!


Mówię panu, że żeby być szczęśliwym, trzeba mieć pieniądze (ostatnio widziałem reklamę z początków telewizji, gdzie jakiś imbecyl mówi łagodnym i przekonującym tonem: dużo pieniędzy, aby robić, co chcesz "...), a potem cóż....jak nie masz żadnych i dobrze...pożyczasz to ma BANK, który ci pożycza Z INTERESAMI, którzy korzystają ich zainteresowania??? hmmm??? do kredytobiorcy? albo do suki, która zarabia pieniądze, obiecując ci piękne dni, których nigdy nie będziesz mieć, bo to on ma „dobre miejsce”…
Na początku ludzie wychodzący z wojny zanurzyli się w to marzenie i ożywili je...
Podobnie jak budowa piramid, o której marzył król, tak robotnicy zrealizowali to marzenie!
(zauważ, że wtedy bardziej marzyliśmy o wieczności niż o masie)

Wszystko to jest ogromną bzdurą, która złamie usta w pięknie!

Po prostu poczekaj i zobacz


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/05/10, 14:15

Ouuuiii jestem przyjazny, :D

ale nie denerwuj mnie Obraz

a dług mnie wkurza

To nie jest mój wybór, to nie jest moja decyzja i nie popieram tego

Mam krzywą ewolucji długu od 1973 roku http://www.ladocumentationfrancaise.fr/ ... liee.shtml

Aby poprawnie zmierzyć ewolucję długu, konieczne jest wyeliminowanie efektu inflacji. Dzisiejsze 1 euro długu w rzeczywistości nie odpowiada 6,60 frankom długu w 1980 r. Po skorygowaniu wpływu inflacji wydaje się, że publiczny dług finansowy został pomnożony przez pięć od 1980 r. wzrost o 6% rocznie, co jest znaczne. W tym samym okresie nasza krajowa produkcja skorygowana o inflację wzrosła jedynie o 2% rocznie.


W 1980 r., kiedy stopy procentowe były wysokie, tylko jedna trzecia wpływów z podatku dochodowego była potrzebna na spłatę odsetek od długu publicznego, a nie na wydatki użytkowe. W 2004 r. całość wpływów z tego podatku musiała zostać przeznaczona na spłatę odsetek od zadłużenia, podczas gdy stopy procentowe są niskie. Oznacza to konkretnie, że kiedy Francuz płaci podatek dochodowy, w rzeczywistości płaci jedynie odsetki od długów administracji publicznej w przeszłości. I ten dług pozostaje w całości do spłaty.


Dług publiczny Francji:
Obraz


http://cluaran.free.fr/dette.html
Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 17/09/10, 12:58

Nowy Obs tygodnia... Zostańmy Zen... http://hebdo.nouvelobs.com/

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 17/09/10, 22:40

jestem ZENem,

A ty? :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : PVresistif i goście 94