Porównanie ekonomiczne ogrzewanie elektryczne i piec na drewno

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
natic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/11/09, 10:25

Porównanie ekonomiczne ogrzewanie elektryczne i piec na drewno




przez natic » 22/11/09, 10:49

Witam wszystkich,

Mieszkam w domu ogrzewanym panelami promiennikowymi.
Mam możliwość uzyskania pomocy z regionu, jeśli przeprowadzę prace poprawiające moją efektywność energetyczną o 40%.
w tym celu muszę zlecić przeprowadzenie audytu energetycznego za koszt 150 euro.
Chciałbym postawić piec na drewno, ale nie wiem, czy pozwoli mi to osiągnąć żądaną poprawę o 40%.
jeśli wziąć pod uwagę, że energia elektryczna kosztuje 0.11 euro/kWh, a drewno 0,03 euro/kWh, daje to poprawę o 72%.
piec może ogrzać tylko 68% mojego domu (piec jest na górze, a ja mam pokoje na parterze)
więc poprawa o 49%????

Czy wydaje Ci się to prawidłowe?
Widziałem przykłady obliczeń bez szczegółów i poprawa jest słabsza, ale nie wiem dlaczego???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 22/11/09, 11:08

Cóż, nie sądzę, że możemy rozumować w kategoriach czysto ekonomicznych...

Już Twoje 0.03 € za kWh drewna jest prawidłowe: jeden ster to około 2000 kWh brutto, sprzedawany za powiedzmy 50 €, przy średniej wydajności pieca na drewno wynoszącej 75%, co daje 3.3 ct € za użyteczną kWh.

Jednak wnioskowane 40% znajduje się w spółce Primary Energy w EP.

Należy zatem pomnożyć każdą kWh zaoszczędzonej energii elektrycznej przez 2.58.

Fikcyjny konkretny przykład:

Przed: 8000 kWh ogrzewanie elektryczne = 8000 * 2.58 = 20 640 kWh EP

Po: powiedzmy, że dodajesz 4 metry sześcienne do drewna.
4 metry sześcienne = 2000 * 4 * 0.75 = 6 użytecznej kWh = 000 kWh EP

Uzupełnienie elektryczne = 8000 - 6000 = 2000 kWh = 5160 kWh EP

Całkowita faktura w EP:

Przed: 20 640 kWh PE
Po: 8000 + 5160 = 13 160 kWH EP

Zyski na EP = 36% to niewiele, ale ogrzewanie elektryczne mocno obciąża „po”.

Myślę, że zarobisz to o 40% łatwiej, poprawiając izolację!

ps: naprawdę nie możesz wyłączyć kuchenki?
0 x
natic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/11/09, 10:25




przez natic » 23/11/09, 19:45

Dziękuję za Twoją odpowiedź.

małe pytanie według Twoich obliczeń współczynnik konwersji energii elektrycznej na energię pierwotną wynosi 2,58, a dla drewna 1.33???

co do izolacji mojego domu w zasadzie się zgadzam.
rozwiązaniem byłoby docieplenie od zewnątrz, ponieważ mam dużo mostków termicznych (płyta, ścianka działowa itp.), ale koszt jest nieproporcjonalny (około 20000 XNUMX euro). Nie mam środków, a zwrot z inwestycji jest zbyt duży.

jeszcze raz dziękuję
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/12/09, 23:31

Witam,

Osobiście preferowałbym solarny podgrzewacz wody z czujnikami podciśnienia, takimi jak:
http://www.bricodepot.fr/lempdes-clermo ... au-solaire
bo inaczej
http://www.bysun.fr/panneau-solaire-smax.html

Ponieważ ekonomia jest przez cały rok na ciepłą wodę.

Następnie piec na pellet z obiegiem wody, który może służyć jako rezerwa, ale na dole, ponieważ ciepło w pomieszczeniach będzie naturalnie rosło.

I ewentualnie wentylacja z podwójnym przepływem, to bezpośrednio duża oszczędność.

Swoją drogą, czy ktoś widział kiedyś wentylację dwuprzepływową, która potrafi ogrzać napływające powietrze wraz z wydobywającym się dymem z pieca (oczywiście w oddzielnym i szczelnym obwodzie!)?
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82