Wyłączanie wyłącznika w ustalonych godzinach

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
zac29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/09, 07:15

Wyłączanie wyłącznika w ustalonych godzinach




przez zac29 » 27/11/09, 15:48

Halo
Ostatnio w domu rodzinnym pojawia się problem. Przez tydzień i mniej więcej o ustalonej godzinie: 1:17 przeskakuje wyłącznik automatyczny w domu. Po weryfikacji nie ma w domu w tej chwili podłączonego żadnego urządzenia z zegarem, a przez resztę czasu można postawić wszystkie duże urządzenia energochłonne jednocześnie. Jest kaplica, która ma własne oświetlenie, miasto miało odcięty wieczór, ale to nie wszystko. Czy ktoś ma rozwiązanie lub wiedzę na temat tego samego problemu.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/11/09, 16:10

Czy masz stawkę poza szczytem/godzinami szczytu?
jeśli tak to może być to zadziałanie urządzenia przy przejściu na godziny pozaszczytowe. (na przykład podgrzewacz wody)

nie powinno odnosić się to tylko do koniecznie potężnych urządzeń. może to być małe urządzenie, ale ma usterkę izolacji, która powoduje wysadzanie mechanizmu różnicowego, a nie termicznego.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Wyłączanie wyłącznika automatycznego o ustalonych porach




przez Dirk Pitt » 27/11/09, 16:11

zac29 napisał: Jest kaplica, która ma własne oświetlenie, miasto miało odcięty wieczór, ale to nie wszystko.


przepraszam, ale to zdanie jest niezrozumiałe.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
zac29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/09, 07:15




przez zac29 » 27/11/09, 16:39

Tak, dziękuję, ale nie ma stałych godzin ani poza szczytem.
Przepraszam za kaplicę. Naprzeciw domu, na wysokości 5 metrów, znajduje się kaplica, która ma własne oświetlenie tej kaplicy w celu jej upiększenia. Można by pomyśleć, że dzieje się to przy włączonym oświetleniu kaplicy, ponieważ dzieje się to mniej więcej w tym samym czasie. Dlatego też technik z miasta pewnego wieczoru wyciął to oświetlenie, żeby sprawdzić, czy nie dochodzi stamtąd.
Proszę, pozwól mi poprawić to, czego nie zrozumiałeś.
Czy wyzwolenie na zewnątrz domu może zwiększyć prąd w obwodzie domowym i spowodować zadziałanie wyłącznika automatycznego?

PS modów: proszę nie pisać pogrubieniem
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/11/09, 17:52

Nie bardzo wierzę w wpływy z zewnątrz. musisz zajrzeć do domu.
po raz kolejny raczej trzeba szukać problemu izolacji.
może to być urządzenie o małej mocy.
Jeśli nie możesz znaleźć urządzenia, które wyłącza się o ustalonej porze, musisz przystąpić do eliminacji i odcinać jeden bezpiecznik dziennie na panelu elektrycznym, aż znajdziesz ten, który powoduje usterkę. następnie wykonaj inwentaryzację urządzeń podłączonych do tego bezpiecznika
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 27/11/09, 19:09

Podobny przypadek mieliśmy miesiąc temu: było to podczas podłączania urządzenia, którego okablowanie z wyłącznikiem automatycznym było źle wykonane!

Czy na pewno nie jest to moment, w którym na przykład uruchamia się elektryczny podgrzewacz wody?

Oto dany temat, który da ci kilka rozwiązań: https://www.econologie.com/forums/probleme-d ... t8704.html

Czy na pewno o 17:50?
0 x
zac29
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/09, 07:15




przez zac29 » 27/11/09, 20:38

Tak, prawie przez kilka minut, ale nie przekracza to mniej więcej 5 minut.
Jeszcze raz dziękuję za próbę rozwiązania mojego problemu. Ale szczerze mówiąc, ta historia z harmonogramem jest nadal bardzo dziwna. Tym bardziej, że przez całą resztę dnia w sprzęcie elektrycznym można umieścić wszystko, co się chce.
Jeszcze raz dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 27/11/09, 20:46

PRZESTAJESZ PISAĆ 100% ŚMIAŁOŚCI DO CHOLERY? : Evil:

Czy sprawdziłeś swój podgrzewacz wody?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148