Fotowoltaika w Alzacji: osądź sam!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/04/09, 17:02

Słoń napisał: Czy były inne oferty?


Tak, ale nie mam kwot (nie zarządzałem bezpośrednio plikiem).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/04/09, 17:05

Słoń napisał:
cena instalacji: od 5,25 do 6,25 euro/KWp bez VAT dla instalacji o mocy około 3 KWp, ze wszystkimi opłatami:


Cóż, średnio mamy rację. Oczywiście była powierzchnia, ale były też ograniczenia: praca w koszu; bardzo odległe połączenie, w rowie (kilkaset metrów...); jak już pisałem flokowanie paneli w celu uniknięcia kondensacji...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/09/09, 08:21

Hej Didi, już widzimy projekt na Mapach Google ?

Bo nie mogę tego znaleźć. Na pewno zdjęcia są za stare, czy jestem miro?

W każdym razie Lycée d'Obernais jest...MONSTROLNE, a tuż obok masz MONSTROPNĄ oczyszczalnię ścieków :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/09/09, 19:12

Uspokoić się!!! Pewnie pomyliliście go z hipermarketem Leclerc (na Zachodzie).

Od „A” (rondo): po prawej stronie liceum rolnicze (rodzaj krzyża, z czerwonymi dachami). Na północy bardzo mały budynek prefabrykowany (CFA). Od północnego wschodu użytkowanie rolnicze (tuż przed rzędami sadu doświadczalnego). Nie ma dachu! To nowy budynek.

Następnie są to fabryki, które wymieniłem.

Swoją drogą: bardzo piękna ilustracja urbanizacji. W 1968 roku wybudowano to liceum "w polach"!!!

Nie widzę oczyszczalni ścieków.

Najbliższa to Nidernai (obecnie zamknięta), zastąpiona przez zupełnie nową megastację pomiędzy Meistratzheim i Erstein. Dla Twojej informacji samo miasto Obernai = ponad 10 000 mieszkańców. A co 3 km średnio 5-tysięczne miasto! Mamy gęstość porównywalną z Holandią!!!
0 x
ludoblan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/11/09, 19:01




przez ludoblan » 20/11/09, 19:04

witam,

jaka firma montowała panele w liceum???

Dziękuję za Twoją odpowiedź
0 x
Stetinger
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/10/09, 16:48
Lokalizacja: Ile de France




przez Stetinger » 21/11/09, 20:15

Kiedy widzisz, że cena jest wysoka, musisz kopać trochę głębiej!

Więcej informacji można znaleźć w wydaniu specjalnym czasopisma „Journal des Energies Renewables” nr 2 z września/października 2009 (wydawnictwo Observ'ER) zawierającym bardzo ciekawy i bardzo szczegółowy artykuł porównujący 13 instalatorów fotowoltaiki dla instalacji o mocy 3 kWp. Zobaczysz, że cena kosztowa waha się od 6,47 EUR do 10,28 EUR/Wp (z podatkiem) i jest wyższa niż 5,25 EUR (nawet bez podatku).
Przeciwnie, widzimy zatem efekt skali przy instalacji o powierzchni 600 m2.
0 x
Nowości na stronie
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/11/09, 20:48

ludoblan napisała:witam,

jaka firma montowała panele w liceum???

Dziękuję za Twoją odpowiedź


Dane kontaktowe udostępniam każdemu, kto napisze do mnie wiadomość prywatną.

Celem tego wątku nie jest reklama, ale umożliwienie każdemu śledzenia produkcji, dla danego serwisu, z instalacją, której charakterystyka jest podana.

Dla twojej informacji, w tej chwili jesteśmy o ponad 10% powyżej prognozy (przez rok, który wiosną/wczesnym latem nie był zbyt słoneczny).

Wszystko wskazuje na to, że już w pierwszym roku sprzedaż energii elektrycznej spłaci kredyt na budynek et instalacja fotowoltaiczna (przyłącze, wszystko w cenie). Sprzedano już ponad 78 000 kWh.
0 x

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82