Pluton ucieka z inwentarza CEA Cadarache

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/10/09, 10:09

Cytat:

ASN prosi również CEA o określenie „rozkładu materiału na stacjach”. Najbardziej obciążone pudło zawierało 10 kilogramów pyłu plutonu zamiast 1,8 kilograma oczekiwanego przed rozpoczęciem demontażu.


Ale to jest absolutnie obrzydliwe w tym miejscu! Oni to szlifują, czy co? :płakać:

Tak więc, gdzie nic nie rozumiem, to środki ochrony przed promieniowaniem: moje obowiązki zaprowadziły mnie kiedyś do centrum chemii jądrowej, gdzie produkty były przechowywane w sejfach (1m80 H, 1m20 szerokości) oddalonych od siebie o 2 m i gdzie ilości materiału rozszczepialnego, który można było przechowywać, wynosiły około 10 do 15 gramów na sejf i tutaj mówimy o 10 kg plutonu na pudełko: czy my to przeżyjemy?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 27/10/09, 10:58

czas zadawać pytania... normalne, że robią, co chcą, swoją drogą, nie ma czegoś takiego jak niezależne władze jądrowe? Nie mówię o ASN, ale o CRIIRAD: czy ktoś wie po co one istnieją i od kiedy?
to oni w 1986 roku zdemaskowali kłamstwo państwa o skażeniach chmurą, a my postanowiliśmy poinformować owieczki jakimi byli nasi rodzice, wyznawcy energetyki jądrowej na tle przemówień niepodległościowych i wyścigu po bombę... zawsze stara mowa.

aumicron, sieć „wychodzenia z atomu” jest jedyną siecią zrzeszającą ponad 800 stowarzyszeń (wszystko to samo!), z którymi walczy, z greenpeace i wieloma innymi.

nie znałeś ich?

debata istnieje! nigdy nie był tak obecny gdzie indziej, ze wszystkimi raportami, dokumentami itp ...

Upieram się przy twierdzeniu, że powinni pójść do więzienia i tak się stanie pewnego dnia. opis bezprawia moim zdaniem trywializuje bezprawie; więc musisz być stanowcza.
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 04/11/09, 14:56

Co się tyczy Cadarache, oto przypadek, który śledzę od kilku miesięcy i który wydaje mi się dość ujawniający trudności w stosowaniu prawa w przypadku energii jądrowej.

Podsumowując, niniejsza sprawa dotyczy pozwów wytoczonych centrum badań jądrowych w celu skazania go przez żonę inżyniera, który zginął w wybuchu czołgu podczas demontażu reaktora jądrowego eksperymentalnego. Po wielu perypetiach Sąd Kasacyjny zgodził się z tą osobą i w Sądzie Apelacyjnym w Aix en Provence mogła rozpocząć się nowa procedura. Zobacz artykuł w La Provence z 24

http://www.laprovence.com/articles/2009 ... leaire.php

Pomimo opinii sądu kasacyjnego, sąd apelacyjny w Aix-en-Provence niedawno uznał za niedopuszczalne postępowanie wszczęte przeciwko Centre de Cadarache. Zobacz artykuł w La Provence z 3

http://www.laprovence.com/articles/2009 ... arache.php
0 x
Argumentować.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/11/09, 15:11

ta sprawa sięga 20 lat wstecz, najwyraźniej wdowa jest w końcu zadowolona, ​​że ​​usłyszała "tak, w tym przypadku były dysfunkcje".

jasne jest, że lobby nuklearne to przestępca, prawo nie jest stosowane.

ale od 2006 trzeba wiedzieć, że obecna władza umieściła ten przemysł w tajnej obronie, nieprzejrzystość trzyma przejrzystość w ten sam sposób.

państwo jest więc winne, moim zdaniem inicjatywa wychodzi z tego samego lobby, które wywierało presję, aby ta ustawa została uchwalona w środku nocy.

co łączy tajemnicę obronną, a tym samym artystyczną niejasność wokół energii jądrowej: tylko spotęgowało problem.

jednak ludzie domagają się przejrzystości i prawdy.

ustawa uchwalona pod przykrywką wojskowej broni jądrowej ukrywa wady branży, która odsprzedaje z cywilną.

podwójny kapelusz, łatwe ... jednak jest to niedemokratyczne i powinno być zabronione, właśnie dla tej zasady!

inaczej to mafia i korupcja, trzeba mieć odwagę to powiedzieć!
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 04/11/09, 16:11

jonule napisał:najwyraźniej wdowa jest w końcu szczęśliwa, że ​​usłyszała „tak, w tym przypadku były dysfunkcje”

jonule, powinieneś poświęcić trochę czasu na przeczytanie 2 linków, które umieściłem. Ta wdowa wcale nie jest szczęśliwa. Od 1994 roku walczy z wymiarem sprawiedliwości i lobby nuklearnym, od którego odmówiła pieniędzy w zamian za milczenie. Wydaje mi się, że jego chód zasługuje na trochę więcej szacunku z twojej strony.
0 x
Argumentować.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/11/09, 11:38

uh, jest pomyłka z mikronem, oczywiście szanuję jego podejście;

ale po zwróceniu uwagi na sprawę 1-2 miesiące temu i po przeczytaniu tego artykułu wiem, że do tej pory jego kroki nigdy się nie powiodły i że "wreszcie" po 15 latach słyszy ją sprawiedliwość, po odbiciu.

Piętnaście lat milczenia ze strony wymiaru sprawiedliwości, który wciąż nie zakończył sprawy, która mimo to wydaje mu się jasna. „To za długo, to szaleństwo”, mówi Claudette Allègre. Ale przyzwyczaiłam się, nie teraz mam zamiar się poddać. Najgorsze było pierwsze dziesięć lat, kiedy zapis instrukcji był całkowicie zablokowany”.
[...]
Dochodzenie przeciwko X wszczęto dzień po zakończeniu wypadku, jedenaście lat później, zwolnieniem.
[...]
Cud, bezpośrednie cytaty Claudette Allègre i federalnego związku związków jądrowych CFDT zostały uznane przez sąd za dopuszczalne, ale sąd apelacyjny szybko obrócił to małe zwycięstwo wniwecz. Niespodzianką jest Sąd Kasacyjny, który w listopadzie zeszłego roku dał powód Claudette Allègre.
[...]
Uratowana przez Sąd Kasacyjny, procedura wróci do Sądu Apelacyjnego 14 września. Ponad piętnaście lat po faktach wymazujemy wszystko i zaczynamy od nowa.


to dość długie procedury, ale fakt, że jej prośba została wysłuchana, to i tak jej zwycięstwo!
iw tym sensie jest „szczęśliwa”; Mam nadzieję że rozumiesz.
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105