grupa zakupowa jest econological czy nie?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

grupa zakupowa jest econological czy nie?




przez Christophe » 16/12/08, 10:59

Wraz z „kryzysem” zakupy grupowe stają się coraz modniejsze. Czy myślisz, że sub forum „zakupy grupowe” byłyby mądre i zainteresowałyby Cię?

Rzeczywiście jest to sytuacja nieco paradoksalna:

a) zakup grupowy ostatecznie wymusza konsumpcję i kupowanie rzeczy, których nie moglibyśmy kupić za pełną cenę --> nadmierna konsumpcja nie jest ekologiczna = nie jest przyjazna dla środowiska!

b) kupowanie grupowe oznacza kupowanie tańsze, a co za tym idzie, mniej pracujące i zanieczyszczające środowisko. Oznacza to również, że stać Cię na sprzęt przyjazny dla środowiska, który w innym przypadku niekoniecznie jest przystępny cenowo --> ekonomiczny + ekologiczny = przyjazny dla środowiska!

Temat był już mniej więcej poruszany na łamach forums. Przykładowo: stowarzyszenie APPER specjalizuje się w grupowych zakupach paneli fotowoltaicznych, dlaczego nie nawiązać z nim współpracy?

Jest taki dział w PA, ale najwyraźniej niewiele osób się nim interesuje. forums... :zaszokować: :?

https://www.econologie.com/pa/annonces/a ... oupes.html

W skrócie: organizowanie zakupów grupowych (wszystkie dziedziny, ale oczywiście produkty ekologiczne) byłoby to dla Ciebie interesujące czy nie?

Zasada byłaby następująca (w przybliżeniu):

a) samozwańczy „organizator” chce coś kupić.
b) pyta o ceny i różnych potencjalnych dostawców.
c) zakłada temat i widzi ilu innych użytkowników może być nim zainteresowanych
d) po otrzymaniu wiążących obietnic od minimalnej liczby innych członków (limit do ustalenia, na przykład 10), może rozpocząć negocjacje cen z dostawcą(-ami) (umówienie spotkania, e-mail itp.)
e) zdefiniowano „umowę kupna”.
f) pozostaje dokonać zakupu i poczekać na dostawę (osobiście, za pośrednictwem organizatora lub bezpośrednio u sprzedawcy w przypadku zakupów grupowych w dużych miastach lub drogą pocztową/dostawą w inny sposób)
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 16/12/08, 11:54

Wydaje mi się to naprawdę dobrym pomysłem
Dlaczego sklep nie miałby podejmować od czasu do czasu działań?
Na przykład miesiąc lamp o niskim zużyciu energii.
Wszyscy tego potrzebujemy, nie jest to konsumpcja na siłę i dlatego pozostaje ekologiczna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 16/12/08, 12:09

Rzeczywiście, sklep mógłby być jednym z pierwszych dostawców, nie myślałem o tym, wprowadzając ten pomysł (szczerze), w rzeczywistości widziałem więcej „większego sprzętu”… na przykład w stylu pieca na drewno?

Wiem, że za mało myślę o sobie... : Chichot:

W przypadku żarówek problemem będą koszty wysyłki: jeśli zarobisz 10% na zakupie 3 żarówek (co już nie jest ciężkie w wartościach bezwzględnych) i ponieważ zamówienie będzie koniecznie wysłane do jednej osoby (zasada „ zakup grupowy), będziemy musieli odesłać żarówki każdemu członkowi...

Ostatecznie w przypadku małego sprzętu może to być trudne... ale jestem skłonny spróbować. Przynajmniej będziemy mieli pewność: dostawca jest niezawodny! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/12/08, 22:05

Dobry pomysł, ale konieczne będzie utworzenie karty dla tej łodzi podwodnej forum.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 17/12/08, 10:47

Statut do niczego nie zobowiązuje, ale oczywiście konieczne byłoby wprowadzenie zasad... Problem polega przede wszystkim na znalezieniu WIARYGODNYCH członków organizujących... szczególnie tego, który organizuje negocjacje.

Ta sama uwaga dotycząca dostawców.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 18/12/08, 17:47

Toutafe
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 18/12/08, 19:25

Proponuję zacząć od:
- Albo wino (mam już kontakty);
- Albo szampan (też mam kontakty);
- Albo foie gras (nie mam kontaktów, ale musi być dostępne);

:zaszokować: :zaszokować: Co ?? Czy nie o tym myślałeś?? :zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 18/12/08, 19:29

Nie, zamiast tego myśleliśmy o piwie : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
joey1987
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/10/09, 11:39




przez joey1987 » 04/11/09, 11:58

to bardzo ekologiczny gest
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/11/09, 14:15

Nadal chciałbym złagodzić Twój entuzjazm (co nie jest moim zwyczajem)

nie zapomnij o kosztach wysyłki i weź pod uwagę, że pozostawienie dystrybucji biednej ofierze (w tym kosztów) byłoby obrzydliwe
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76