Kopanie borsuka; Jest rok 2009?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Kopanie borsuka; Jest rok 2009?




przez lejustemilieu » 11/10/09, 10:04

Witam,
Właśnie zobaczyłam filmik, który mnie dobija, zwłaszcza, że ​​w pracy czasami nazywają mnie borsukiem ze względu na piękne owłosienie na klatce piersiowej. ......

Nie patrz, jeśli nie masz siły znieść okrucieństwa.
To się dzieje we Francji :?
Moim celem jest po prostu podniesienie świadomości niektórych osób.
http://www.bureaudesguides.eu/image-ban ... _meles.wmv
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/10/09, 12:01

Dopóki istnieją „myśliwi”....

Kontrowersje wokół kopania borsuków

W niektórych regionach istnieje wolny czas ou tryb polowania zwanego „odkopywaniem”, którego celem jest odłowienie borsuka zakopanego na dnie jego nory, poprzez kopanie w celu dotarcia do komory nory i wykorzystanie psów specjalnie wyszkolonych do zapędzania borsuka w zakręt, to znaczy wepchnął go na dno otworu. Niektórzy odkrywcy odbudują norę najlepiej, jak potrafią, aby móc wrócić i ją odkopać w następnym roku., ale odtworzenie ziemnych galerii jest bardzo trudne; rekonstrukcję tę przeprowadza się poprzez ułożenie kawałków drewna przysypanych ziemią, tak aby nie zniszczyć naturalnego siedliska.

Niektórzy obrońcy praw zwierząt kwestionują wykopaliska, ponieważ psy mogą czasem ugryźć borsuki. Pozostaje jednak tradycją łowiecką, ponieważ dokładniej nazywa się ją „polowaniem podziemnym”. Podczas tego polowania zwierzę zostaje złapane metalowymi szczypcami i „podane” sztyletem. Nie chodzi o masowe niszczenie, ale o polowania. W rzeczywistości borsuk nie jest klasyfikowany jako zwierzę szkodliwe, ale można na niego polować, a bardzo często zwierzęta są ułaskawiane w celu utrzymania stada wystarczającego do utrzymania równowagi biotopu.

W szerszym kontekście pojawiają się pytania o demografię borsuka, która może znacznie spadać i która zniknęła już ze znacznej części potencjalnego zasięgu.


http://fr.wikipedia.org/wiki/Blaireau_europ%C3%A9en

Są nawet chwile, kiedy zwierzę nie powinno wychodzić okaleczone, ale są zakazane słowa, takie jak tortury i głupie praktyki łowieckie prowadzone przez wielkich strategów niszczenia przyrody. :zaszokować: ObrazObraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 11/10/09, 12:42

Cześć Fly,
Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem Twoje słowa. :D fuj, to co piszesz...
Wiem, że bardzo kochasz przyrodę, ale dla mnie polowanie jest dobrą rzeczą.
Tyle, że trzeba przestrzegać pewnych zasad....
A tam, w tym filmie, są jakieś głupie ustalenia punktowe.
Potrzebujemy regulacji gatunków... (ale bez niepotrzebnej brutalności, proszę)
Tchhaaa, jeśli chcesz, pewnego dnia porozmawiamy o tym jeszcze raz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/10/09, 13:35

http://fr.wikipedia.org/wiki/Gestion_cy ... C3%A9tique

Zarządzanie polowaniami lub zarządzanie dziką fauną i florą to skoordynowane działania prowadzone przez myśliwych lub w ich imieniu w odniesieniu do części dzikich gatunków występujących na danym terytorium. Obejmuje to na przykład planowanie zagospodarowania przestrzennego sprzyjające gatunkowi, okazjonalne karmienie, dostarczanie soli, zapewnianie upraw przeznaczonych do zwierzyny łownej, a przede wszystkim uzasadniony wybór próbek pod względem liczby i jakości (wiek i płeć). zwierzęta). jak również ewentualne introdukcje (ponowne zasiedlenie).


Tłumaczenie: Praktyka myśliwych dla myśliwych, aby odwracać uwagę natury w celu produkcji zwierzyny łownej. Rozsądne wybory, liczebne i ilościowe przesiedlenia, ponowne zaludnienie to tylko pozory, które mówią, że przejęli naturę w posiadanie i że zamierzają nią zarządzać, nie martwiąc się o nic innego niż swoje interesy jako myśliwych.

Dla mnie jedynym dobrym myśliwym jest ten, który poluje oferuje nasz konfigurator na przykład jeść i nakarmić swoją rodzinę. Ten wie, jak wziąć to, co niezbędne, szanuje naturalną równowagę i nie jest plagą dla środowiska. Oczywiście może to działać tylko w zachowanym środowisku, które nie jest zniszczone przez człowieka… nowoczesne.
W naszym tak zwanym cywilizowanym kraju inni myśliwi, którzy dojadają do syta bez konieczności polowania, są jedynie szkodnikami przyrody.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 11/10/09, 13:48

Tak, w 100% zgadzam się z Twoją odpowiedzią, ale wiele rzeczy się zmieniło...
Mianowicie, że wszystko zostało za bardzo uregulowane i że pojawiają się pewne nadużycia.
Z nieznanych mi powodów czasami na niektórych terenach jest zbyt wiele dzików... powodują one ogromne szkody, które nie są zwracane... (biedni rolnicy)
Zatem w tym przypadku strażnik musi wyeliminować zwierzynę...dla kogo???? nie dla biednych : Chichot: (stara historia)
Wydaje mi się, że w tym obszarze jest trochę bałaganu, nie ma już benchmarków, za dużo przepisów zmienia się zbyt szybko... :?
To tylko uzupełnienie twojej odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 30/10/09, 12:22

lejustemilieu napisał:[...] Z nieznanych mi powodów czasami na niektórych gruntach jest zbyt wiele dzików... powodują one ogromne szkody, które nie są zwracane... (biedni rolnicy)
Jednym z powodów jest między innymi...
Po burzach z 99 r., wichury i inne wykorzenienia zapewniły dzikom niesamowitą liczbę kryjówek, co miało bardzo istotny wpływ na powodzenie reprodukcji dzików w dotkniętych lasach.
ONF, zarządzająca lasami państwowymi, nie zdołała jeszcze ustabilizować siły roboczej w Fontainebleau w latach 2004–2005.

W tych lasach brakuje wilków... :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117