Recenzje System fotowoltaiczny mono, poli lub amorficzny?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
hdesch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/09, 06:34

Recenzje System fotowoltaiczny mono, poli lub amorficzny?




przez hdesch » 28/10/09, 08:48

Witam, chcąc zamontować panele fotowoltaiczne, wiedząc, że powierzchnia dachu skierowana na południe wynosi 600m² przy nachyleniu 30%, że mieszkam na północy Francji i że mam budżet 36000 XNUMX euro. Jaki rodzaj paneli polecacie? (mono, poli czy amorficzny) dla maksymalnej produkcji?
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/10/09, 09:05

Nie panikuj, przy Twoim budżecie możesz zainstalować 6800 Wc w wersji mono, która zajmie 48m².
Trzeba też sprawdzić jaki rodzaj dachu, instalację zintegrowaną czy nie, fakturować według obniżonej stawki VAT czy na podatnika VAT.
Biorąc pod uwagę Twoją lokalizację, możesz poszukać instalatorów z Belgii.

Amorficzny jest interesujący tylko wtedy, gdy koszty instalacji zostaną obniżone.
(styl polegający na umieszczeniu całego bałaganu w jeden dzień na śmietnikach na płaskim dachu firmy)

Biorąc pod uwagę powierzchnię, możesz zdecydować się na panele „nieco staromodne”, które charakteryzują się niższą wydajnością na m².

Należy zachować ostrożność, powyżej 5 KWp zazwyczaj konieczne jest wstrzykiwanie w trzech fazach
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
hdesch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/09, 06:34




przez hdesch » 28/10/09, 09:28

Merci wlać TA réponse.
Dach pokryty jest czarnym eternitem, będzie niezintegrowany i będzie objęty obniżoną stawką VAT.
Instalacja jest trójfazowa 380 V.
5.3 € za kWp....czy możemy zrobić lepiej?
Bonne Journée
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/10/09, 09:38

hdesch napisała:5.3 € za kWp....czy możemy zrobić lepiej?
Bonne Journée


Chyba toaleta :)

Tak, możemy działać lepiej, ale to nie dotacje pomogą... Rozumiem! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/09, 08:22

hdesch napisała:Merci wlać TA réponse.
Dach pokryty jest czarnym eternitem, będzie niezintegrowany i będzie objęty obniżoną stawką VAT.
Instalacja jest trójfazowa 380 V.
5.3 € za kWp....czy możemy zrobić lepiej?
Bonne Journée


Cóż, wziąłem średnią belgijską cenę. nie jest to jeszcze bardzo duża instalacja. Trzeba też zobaczyć, które znaki się tam znajdują: chiński „przestarzały nadmiar zapasów” czy Sanyo HIT....
Dziś rano usłyszałem, że firma z Ensival (region Verviers) zainstalowała na metalowym dachu instalację fotowoltaiczną o wartości 500.000 XNUMX euro. W rzeczywistości, jeśli dobrze zrozumiałem, przykleili zwijane amorficzne fotowoltaiki do walcowanego dachu stalowego. Duża zaleta w porównaniu do poli i mono: znacznie lżejsza, bez szyn.
Trzeba też wziąć pod uwagę konstrukcję dachu: Eternit na ramie drewnianej, znacznie tańszy niż na ramie metalowej.

Zdobądź cytaty, zobaczysz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
hdesch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/09, 06:34




przez hdesch » 29/10/09, 12:57

Belgijska firma oferuje mi instalację fotowoltaiczną monofoniczną Enfinity-185M5 produkcji chińskiej za cenę (kompletna instalacja) 4.7 € z VAT/Wc.
Wydaje mi się to interesujące, ale co powinniśmy wybrać... hi-tech czy staromodny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/09, 13:38

To dobra cena, a 185 Wp jest bardzo dobre. Uważajcie jednak, Chińczycy często sprzedają 185 mniej więcej X%, a generalnie jest to mniej. Jeśli chcesz zdenerwować dostawcę, żądaj indywidualnych arkuszy testowych dla każdego panelu!

Ciekaw jestem, co zaproponują Ci Francuzi.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
hdesch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/09, 06:34




przez hdesch » 29/10/09, 20:11

Obraz
Oto charakterystyka paneli „chińskich”,…czy są one aktualne w tej cenie?
Przy instalacji o mocy 7700Wp sprzedawca poleca pojedynczy falownik, prawda?
Dziękuję i życzę miłego wieczoru
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/09, 20:58

1) arkusz danych to jedno, arkusze testowe to drugie

2) tak, jeśli jest to falownik trójfazowy: powyżej 5 KWC administratorzy sieci wymagają ponownego wtrysku trójfazowego, w przeciwnym razie wymagane są 3 falowniki.

Czy twoja sieć to sieć 230-400 z neutralnym????

(co pozwala na zastosowanie tańszych falowników „beztransformatorowych”.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
hdesch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 28/10/09, 06:34




przez hdesch » 30/10/09, 07:33

Sieć ma napięcie 400 V z punktem neutralnym.
Czekam na kolejną wycenę "Panele norweskie" na pewno będzie drożej ale też w innej jakości...i bardziej ekologicznie (-km)..
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113