Realizacja stanowiska testowego

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 26/11/04, 08:27

cóż, z tego co wiem, konieczne jest promowanie swobodnego obiegu gazów wokół jądra, więc przestrzeń pierścieniowa musi być kompletna...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 26/11/04, 09:57

Tak, myślę też, że musimy zachować pierścieniowy kształt reaktora… ale upraszczając, czy kk1 z was miałby dostęp do numerycznej symulacji mechaniki płynów (catia, ansys…) lub nawet rzeczywistej (tunel aerodynamiczny z ploterem i szybką kamerą).

Rzeczywiście numeryczna symulacja reaktora mogłaby być może pozwolić znaleźć coś bcp innego niż stanowisko eksperymentalne (a zwłaszcza znaleźć to bcp + łatwo) ... Poza tym uważam, że jest to podstawa wszystkiego, co eksperymentuje: symulacja cyfrowa ...

Więc jeśli kk1 ma dostęp do oprogramowania, które może się przydać w tym przypadku, to oczywiście jestem gotów pomóc w digitalizacji reaktora...
0 x
Retroloc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/04, 16:09




przez Retroloc » 26/11/04, 12:25

Superform napisał:Ponadto zaleca się, aby łodyga i powierzchnia wewnętrzna były jak najgładsze, być może nie bez powodu… według niektórych ułatwiłoby to przejście do stanu plazmy…

Wolałbym uniknąć spadków ciśnienia i zachować dobre wypełnienie. Przekrój przejścia jest bardzo mały, prędkość gazu bardzo duża, nierówności spowalniają ten przepływ.
[nawet jeśli nie przeszkadza to w chodzeniu!]
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 26/11/04, 13:38

Właśnie polerowanie wnętrza reaktora zawsze stanowiło dla mnie paradoks. Rzeczywiście: zgodnie z pewnymi hipotezami to tarcie gazów stworzy elektryczność statyczną (lub którą można uznać za taką), która zostanie rozładowana powyżej pewnej różnicy potencjałów… tworząc w ten sposób „mikrobłysk”. w tym przypadku wręcz przeciwnie, chropowatość powinna zostać zwiększona… stąd paradoks

Co o tym sądzisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 26/11/04, 18:51

W każdym razie, nawet jeśli pręt i jego rurka są gładkie, zawsze będzie występowało tarcie, ponieważ nie znajdujemy się w sytuacji idealnej próżni. Cóż, jeśli się nie mylę!

Ale czy to tarcie generuje elektryczność, czy też 2 przepływy w przeciwnych kierunkach lub jedno i drugie?

Ktoś, kto ma normalnie pracujący reaktor, mógłby może spróbować zamontować go z przepływami w tym samym kierunku, zobaczyć?
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 26/11/04, 20:04

Teoretycznie to tarcie generuje elektryczność statyczną, więc musi być też trochę na zewnętrznej powierzchni reaktora. Nie wiem, czy ta elektryczność może przejść do środka, aby naładować więcej, ale nie sądzę.

Co więcej, miejsce, w którym występują mikrowyładowania, to przestrzeń między prętem a korpusem reaktora, więc z obu stron gazy mają ten sam kierunek, a więc ta sama elektryfikacja… z wyjątkiem kilku mikrometrów, więc wyładowania byłyby moim zdaniem prostopadła do osi reaktora. ziarnista powierzchnia zmniejsza w niektórych miejscach odległość między dwiema powierzchniami, więc wyładowania przechodzą przez nie w pierwszej kolejności, jak mini piorunochrony. I rzeczywiście więcej elektryczności statycznej na szczytach...

to trochę burza mózgów, rozpakowuję wszystko na bieżąco...
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 26/11/04, 20:52

Gdzieś czytałem ale nie wiem gdzie artykuł przedstawiający demonstrację.
W rurze nawiniętej na serpentynę (jak sprężyna) umieszczonej pionowo, wprawia się wodę w ruch iw jej pobliżu powstaje zorientowane pole magnetyczne, które utrzymuje się tak długo, jak woda płynie.

Czy myślisz, że to tarcie wody w rurze lub spiralny ruch wody powoduje magnetyzm?

Jeśli chodzi o spiralę, w swoim raporcie, Christophe, nawiązujesz do spirali, którą widziałeś na łodydze. Na początku myślałeś, że to efekt operacji, a później, że to ślad po obróbce. Czy nadal tak jest, czy masz jeszcze jakieś uwagi?

Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 26/11/04, 21:19

Znalazłem tam, gdzie to przeczytałem: po prostu na Quanthomme

To Thomasi wykonał tę demonstrację z parą wodną
<a href='http://www.extense.com/cgi-bin/x2cgi_view.cgi?userID=49668308&view=on&query=thomasi&url=http%3A%2F%2Fquanthomme.free.fr%2Fpantone%2Fusa%2FElementsReflexions.htm#marker' target='_blank'>Quanthomme/Thomasi</a>
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Sancho
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/11/04, 22:16




przez Sancho » 26/11/04, 23:01

Witam,
Zaledwie tydzień temu na stronie Quant'homme odkryłem, że ktoś (pan Pantome) dokonał tego słynnego odkrycia, które trwało około trzydziestu lat, co pozwoli nam kontynuować działalność bez zanieczyszczania powietrza i oszczędzać energię. Dobra, nie będę rozwijał. Co logicznie skłoniło mnie do skonsultowania się z tym forum.
Od jakiegoś czasu i ponad wszystkim, co właśnie przełknąłem, przez moją głowę przebiega analogia między sposobem działania reaktora a działaniem elektromagnesu. Założenie; znaleźlibyśmy tam cewkę, gdybyśmy uznali, że gaz krąży w rurze wokół centralnego rdzenia, którym byłby żelazny pręt, który jakby przypadkiem (czytałem o tym na quant'homme) jest namagnesowany. Nawet jeden z eksperymentatorów powiedział, że jego karta kredytowa została nieumyślnie skasowana za zbytnie zbliżenie się do reaktora. Aby to sprawdzić, należałoby sprawdzić, czy nie wytwarza on prądu indukowanego w cewce, którą można by umieścić obok konstrukcji transformatora. Ale hej, może się mylę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 27/11/04, 00:11

Prawdą jest, że mówiliśmy o mierzeniu temperatur, ciśnień, prędkości gazu, ale nie o pomiarze pola magnetycznego, podczas gdy jest to chyba efekt najbardziej proporcjonalny do plazmy, wreszcie do tego, co wydaje mi się, że znam plazmę. Mamy tylko wskazania biegunowości (kompas) i „pifometryczne” natężenia.
Ale musimy znaleźć coś innego niż system w stylu transformatora, ponieważ potrzebuje on zmiennego pola do pracy, podczas gdy tam pole jest jednokierunkowe.
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102